Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 08 27 /13:33

Keturis planus pristačiusi LKL: sezonas vyks ir nebus stabdomas, žiūrovų ribojimo nėra

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai ketvirtadienį vykusio posėdžio metu sudėliojo COVID-19 pandemijos fone esančio būsimo sezono gaires. Pagrindinė mintis, kurią akcentavo prezidentas Remigijus Milašius – sezonas nebus stabdomas, žiūrovų arenose ribojimo nėra, tačiau turi būti laikomasi įvairių saugumo rekomendacijų.

LKL čempionatas startuos rugsėjo 19 dieną rungtynėmis tarp Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“. Preliminari pabaiga – birželio 6 ar 7 dieną.

„Šiandien turėjome susitikimą su SAM ir NVSC atstovais, kuriame aptarėme visus klausimus, liečiančius LKL darbą kitą sezoną. Buvo klausimų dėl žaidėjų, kurie dažnai išvyksta į užsienį ir grįžta į Lietuva, dalyvauja tarptautiniuose turnyruose. Kokių imamės priemonių, kaip mes galime padėti ne vien kalbomis, bet ir įvairiomis priemonėmis, galinčiomis apsaugoti žaidėjus nuo viruso. Čempionatas bus, turite parašyti aiškiai. Mes išmokome gyventi kitaip, čempionatas nebus stabdomas, o kitą sezoną turėsime čempionus. Mes turime numatę A, B, C ir D planus“, – spaudos konferenciją pradėjo Remigijus Milašius.

„Pirmasis planas – įprastas, čempionatas vyks be jokių stabdymų. Antrasis – žaidžiama be žiūrovų. Trečiasis, jei atsiranda viruso židiniai klubuose, tų komandų miestai yra pateikę alternatyvas, kuriose salėse žaistų, kur vyktų rungtynės. Ketvirtas scenarijus priklausomas nuo tarptautinių varžybų sprendimų. Būtų žaidžiama kitu formatu, esame preliminariai jį paruošę, bet negalime apie tai komunikuoti dabar, nes tai tiesiogiai susiję su komandomis, dalyvaujančiomis tarptautiniuose turnyruose. Atsižvelgsime į Eurolygos, Europos taurės ir Čempionų lygos sprendimus, dėliosime formatą, kuris yra jau numatytas. Viskas priklauso nuo tarptautinių turnyrų sprendimu“, – spaudos konferencijoje sakė LKL vadovas Romualdas Brazauskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LKL spaudos konferencija dėl naujo sezono ir saugumo taisyklių
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LKL spaudos konferencija dėl naujo sezono ir saugumo taisyklių

Vyriausoji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė pabrėžė, jog SAM operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį pasirašė nutarimą, neribojantį žiūrovų skaičių nuo rugsėjo 1 dienos.

Tačiau turi būti laikomasi saugumo rekomendacijų – tarp sirgalių išlaikomas 1 metro atstumas ir visi privalės dėvėti kaukes.

„Tai nėra pirmas mūsų susitikimas. Smagu girdėti pastabas ir rekomendacijas, kurias mums teikia SAM, į jas yra atsižvelgta. Planas atrodo geras ir patikimas. Viskas priklausys, kaip mums pavyks tai įgyvendinti, kaip šių rekomendacijų bus laikomasi. Kalbant apie žiūrovus, arenų užpildymą, kaip komandos elgsis užsienyje ir Lietuvoje, tai lygos ir klubų pasiruošimas sezonui yra pagirtinas, dėmesys teikiamas didžiulis. Visi supranta riziką, specifinę situaciją, tikimės, kad pavyks išvengti viruso ir turėsime sėkmingą sezoną“, – sakė L.Ašoklienė

Epediomologės teigimu, dar nėra svarstomi scenarijai, prie kokio susirgimų atvejų skaičiaus Lietuvoje būtų uždrausta sirgaliams lankytis arenose, kaip kad yra daroma NBA ar UEFA rengiamuose turnyruose.

Jei komandų žaidėjai sezono metu užsikrės? Numatyti keli scenarijai.

„Jei įtariamas atvejis komandoje, ką šiandien pranešėme visiems klubams, asmuo neturėtų ateiti į treniruotę. Jis privalo informuoti klubą, jog jaučiasi prastai. Pirmiausia, jis turėtų atlikti testą ir turėtų būti tikras, kad tas testas yra neigiamas, tuomet gali grįžti į komandą. Jei užsikrečia asmuo, tuomet jis turi būti izoliuotas, kaip ir likę kiti komandos nariai. Visiems komandų nariams atliekami testai, turi būti laikomasi reikalavimų pagal sveikatos apsaugos ministrų priimtus nutarimus. Kol komanda nepraeina 14 dienų izoliacijos laikotarpio, mažiausiai tam laikui iškrenta iš čempionato. Rungtynės perkeliamos, bet turnyras nestabdomas“, – teigė R.Milašius.

Jei NBA gali sau leisti testuoti žaidėjus kasdien, tai LKL pajėgumai šiuo klausimu yra ženkliai kuklesni.

„Planuojame, kad testai būtų atliekami periodiškai, bet norėtume dažniau, negu galime. Esame derybų stadijoje, kai turėsime detalesnę informaciją, iškart tuo pasidalinsime“, – teigė Rasa Liuimienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Milašius, Loreta Ašoklienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Milašius, Loreta Ašoklienė

R.Liuimienė išdėstė ir papildomas saugumo rekomendacijas rungtynių metu.

„Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas asmens apsaugos higienai, bendravimo kultūrai. Šiandien išleidome LKL klubų ir čempionato dalyvių reikalingos reakcijos į pandemiją gaires. Ten parašyta visa tvarka: kaip turėtų arenos ruoštis sezonui, kaip komandos turėtų valdyti žaidėjus, įvairias kritines situacijas, jei pasireiškia simptomai klubų nariams. Rungtynių vietoje primygtinai prašoma, kad nebūtų glėbesčiuojamasi, nebūtų rankų paspaudimų, laikomasi distancijos. Tai pagrindinės apsaugos priemonės nuo rizikos užsikrėsti koronavirusu“, – teigė R.Liuimienė.

Rungtynių metu žaidėjai rungtyniaus be kaukių, tačiau atsarginių suolelio žaidėjams rekomenduojama dėvėti kaukes, kaip ir sekretoriatui bei trenerių štabo nariams.

Aptarnaujantis personalas bus atskirtas nuo žaidėjų. Teisėjai nedėvės kaukių, kaip ir komandų vyriausieji treneriai bei žaidėjai aikštelėje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Romualdas Brazauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Romualdas Brazauskas

Remigijaus Milašiaus įsitikinimu, scenarijus, jog Eurolygos klubai atsiskirtų nuo nacionalinių čempionatų ir rungtyniautų uždaroje lygoje, yra nerealus.

„Ispanija, Turkija, Izraelis, Graikija.. Kontraktai su televizija yra didžiuliai. Viskas taip paprastai nevyksta, turi būti perversmas visuose turnyruose, ne tik Eurolygoje, bet ir Čempionų lygoje. To niekada nebus“, – teigė LKL prezidentas.

Nors R.Milašius abejoja Eurolygos „burbulų“ scenarijumi, tačiau toks variantas egzistuoja, o nuo yra priklausoma ir LKL.

„Jei „Žalgiris“ žais burbule? Žiūrėtume ir į kitas komandas, kurios dalyvauja turnyre. „Žalgirio“ rungtynių daugiausiai, tai šiuo atveju mes dėtume visas pastangas, jeigu įmanoma, perkelti rungtynes į kitą datą. Jei Eurolyga nuspręstų daryti burbulo turnyrą, sunku įsivaizduoti kaip viskas ten vyktų. Manau, kad Lietuva mažiau paveikta viruso šalis. Turime šalių po tris ar keturias komandas, jos laukia, ką Eurolyga nuspręs. Kitą savaitę vyks Eurolygos ir FIBA Čempionų lygos posėdžiai. Lauksime žinių, modeliuosime viską pagal tai“, – teigė LKL galva.

Būtent keturių LKL klubų – Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ dalyvavimas tarptautiniuose turnyruose jaukia galimą sklandų stipriausios šalies lygos darbą.

Iš užsienio grįžę klubai visad turės praeiti karantino periodą, o jų mačus vietinėse pirmenybėse bus bandoma perkelti į ateitį.

„Dėl savo profilaktikos, visi grįžtantys iš užsienio klubai turės praeiti testus ir gauti atsakymus. Vietiniame čempionate tai nėra būtina, bet būtina užsienio komandoms, kurios atvyktų žaisti į Lietuvą ir gali atvežti virusą. Turime keturis klubus, kurie atstovauja Lietuvai tarptautiniuose turnyruose. Kaip ir mes kažkuo rūpinamės, taip ir Eurolyga ir FIBA turi pasirūpinti savo klubais. Kas liečia mus, mes kai kuriuose sprendimus priėmėme šiandien. Kalbant apie dezinfekcinių priemonių aprūpinimą klubams, turime partnerį, kuris gamina vandens pagrindu dezinfekcinį skystį. Jį teiksime kiekvienai komandai ir arenoms. Tai didžiulė pagalba, finansiškai susidaro ženkli suma pinigų, kad padėtume klubams“, – sakė R.Milašius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius