2017 03 27

Klaidų lavina Alytuje: pabudęs „Žalgiris“ nuskandino „Dzūkiją“

Su viltimis patekti į kitą Eurolygos etapą atsisveikinę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai yra užtikrinti LKL lyderiai. Pirmadienį Alytuje žalgiriečiai panaikino 14 taškų deficitą ir 79:64 (9:21, 32:10, 20:14, 18:19) nugalėjo „Dzūkiją“. Rungtynes papuošė ir trečias šį sezoną Roberto Javtoko tritaškis.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dzūkai galingai startavo ir pataikę tris tritaškius pirmavo 13:3. Šarūnas Jasikevičius skubėjo budinti savo auklėtinių. Tačiau žalgiriečiai ir toliau miegojo gynyboje. Alytiškiai didino persvarą 19:5. Aikštėje pasirodęs Lukas Lekavičius švelnino nepadorų rezultatą, tačiau „Žalgiris“ po dešimties minučių atsiliko 9:21.

Antrajame kėlinyje „Žalgirį“ toliau į priekį vedė L.Lekavičius ir Renaldas Seibutis. Kauniečiai spurtavo 19:0, laimėjo kėlinį 32:10 ir įgijo dešimties taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje skirtumas tik didėjo ir „Žalgiris“ šventė užtikrintą pergalę.

Dzūkus paskandino klaidos, kurių jie padarė net 23-is. Žalgiriečiai suklydo 19 kartų.

Kauno klube rezultatyviausias buvo 13 taškų surinkęs L.Lekavičius. 12 taškų pridėjo Kevinas Pangosas.

25-ąją pergalę iškovojęs „Žalgiris“ net penkiomis pergalėmis lenkia antroje vietoje besirikiuojančius „Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ klubus.

21-ąjį pralaimėjimą patyrusi „Dzūkija“ rikiuojasi aštunta.

Tai buvo ketvirtasis kauniečių ir dzūkų susitikimas šį sezoną. Pirmosiose trejose rungtynėse įtikinamas pergales taip pat šventė „Žalgiris”.

„Žalgiris” praėjusį ketvirtadienį Eurolygos turnyre svečiuose patiesė Tel Avivo „Maccabi”, tačiau Stambulo derbis nulėmė, kad kauniečių žygis stipriausiame Europos turnyre baigsis po pirmojo etapo.

„Dzūkija“: K.Guščikas (8 atk. kam.) 15 tšk., P.Morkeliūnas 12 tšk., J.Kazakauskas (6 atk. kam.) ir J.Gavinas po 9 tšk., G.Navickas 8 tšk.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 13 tšk., K.Pangosas 12 tšk., R.Javtokas 9 tšk., P.Jankūnas (9 atk. kam.) ir B.Motumas po 8 tšk.