2021 01 06

Laimėtas mūšis, bet ne karas: „Juventus“ nukovė „Rytą“

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalio klasika tapęs Utenos „Juventus“ ir Vilniaus „Ryto“ mūšis startavo įtempta kova. Pirmosiose serijos rungtynėse Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 89:87 (19:23, 26:21, 26:30, 18:13) nugalėjo vilniečius.
Vaidas Kariniauskas ir Martynas Gecevičius
Vaidas Kariniauskas ir Martynas Gecevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Juventus“ ir „Rytas“ KMT ketvirtfinalyje susitinka jau penktus metus iš eilės.

Mačas Utenoje prasidėjo sėkmingiau vilniečiams, kurie šovė į priekį 11:2, tačiau greitai pabudę „Juventus“ krepšininkai sostinės ekipai šeimininkauti neleido.

Rezultatas apsilygino, pirmavo tai viena, tai kita komanda, o emocingiausias epizodas įvyko antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet po pražangos Vaidui Čepukaičiui sprogo treneris Žydrūnas Urbonas – jam skirta techninė pražanga. Į pertrauką „Juventus“ komanda išėjo pirmaudama 45:44.

Trečiajame ketvirtyje toliau virė lygi kova, o uteniškiai kiek užtikrinčiau į priekį ėmė veržtis lemiamame ketvirtyje. Didžiausia „Juventus“ persvara siekė 6 taškus, bet apčiuopiamo pranašumo pasiekti nepavyko.

Puikias rungtynes sužaidęs Vaidas Kariniauskas nugalėtojams pelnė 16 taškų (5/9 dvit., 2/6 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Andrew Goudelockas „Rytui“ pelnė 18 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit.), Martynas Echodas pridėjo 15 taškų.

„Juventus“ išmetė net 31 tolimą metimą, pataikė 11 (35 proc.), iš arčiau uteniškiai atakavo 54 proc. taiklumu (20/37).

„Rytas“ realizavo 51 proc. dvitaškių (23/45) ir 36 proc. tritaškių (7/19).

Kovą dėl kamuolių „Juventus“ krepšininkai laimėjo net 44:27, taip pat aikštės šeimininkai atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 22 prieš 10.

Atsakomasis mačas, kuriame ir spręsis bilieto į finalo ketvertą likimas, vyks Vilniuje sausio 16-ąją.

„Juventus“: V.Kariniauskas 16 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 20 naud. bal.), M.Gecevičius 14 (4/8 trit., 6 atk. kam.), B.Crawfordas 11 (7 rez. perd., 18 naud. bal.), M.Kupšas (7 atk. kam., ir Ž.Skučas po 9.

„Rytas“: A.Goudelockas 18, M.Echodas 15, R.Boatrightas 14, N.Ndouras 9 (6 atk. kam.).

Mačo eigą aprašė 15min:

Rungtynių eiga. Utenos „Juventus“ – Vilniaus „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Juventus“ – „Rytas“

40 min. „Rytas“ dar kiek apkarpė varžovų pranašumą, intriga keliasi į sostinę.

39 min. M.Gecevičius net nustebti turėjo, koks jis laisvas liko prie tritaškio linijos – 89:83.

38 min. Ž.Skučas užsidirbo penktą asmeninę pražangą, A.Goudelockas pataikė dvitaškį, Utenos komanda vis dar priekyje – 86:83.

37 min. M.Gecevičius pataikė abi baudas, V.Čepukaitis irgi – 86:81.

36 min. Keičiamas R.Boatrightas, jis šlubčioja.

34 min. I.Vaitkus pataikė iš toli. V.Kariniauskas yra dvigubinamas, tad „Juventus“ gan nesunkiai randa laisvus žaidėjus – 82:76.

33 min. M.Kupšas verčia dvitaškį su pražanga – 77:74.

32 min. V.Kariniauskas pataikė tritaškį, puikias rungtynes žaidžia šis gynėjas – 74:74.

Trečias kėlinys. „Juventus“ – „Rytas“ 71:74

28 min. Labai gražus V.Kariniausko perdavimas V.Šulskiui ir du pastarojo taškai – 66:66.

27 min. „Ryto“ suolelis buvo nubaustas technine pražanga, Ž.Skučas meldžiasi dievams, užsidirbęs ketvirtąją pražangą.

26 min. Vilniečių puiki ataka, kurią dėjimu užbaigė M.Echodas – 64:61.

24 min. M.Ndouras dvitaškiu išvedė vilniečius į priekį – 58:57.

23 min. A.Marčiulionis taikliu tolimu metimu atsakė į B.Crawfordo tritaškį.

22 min. A.Marčiulionis užsidirbo nesportinę pražangą, ją aikštės šeimininkai paverčia penkiais taškais. Reabilitavosi A.Marčiulionis, mat teisėjai užfiksavo pražangą prieš jį, kai jaunuolis metė tritaškį. „Juventus“ priekyje – 52:51.

21 min. A.Goudelockas ir M.Kupšas apsikeitė dvitaškiais – 47:46.

Antras kėlinys. „Juventus“ – „Rytas“ 45:44

20 min. „Juventus“ vagia kamuolį iš varžovų ir vėl veržiasi į priekį – 45:43.

18 min. D.Bičkauskis sėda ant suolo susiėmęs už kelio. Dar viena problema „Rytui“, kuris po M.Runkausko tritaškio jau pralaimi – 41:40.

17 min. Treneris Žydrūnas Urbonas nubaustas technine pražanga po pražangos puolime V.Čepukaičiui. Labai jau emocingai reagavo strategas, kurio komanda atsilieka – 36:38.

15 min. M.Gecevičius smeigė tritaškį, o tada lygioje vietoje suklydo „Rytas“, tai išnaudojo B.Crawfordas, pelnęs lengvus taškus. Į tai vilniečiai atsakė tritaškiu – 34:32.

14 min. A.Goudelockas ėmėsi iniciatyvos ir taškais užbaigė dvi atakas iš eilės, vilniečiai vėl priekyje – 31:27.

13 min. Ž.Skučas apgavo M.Ndourą po krepšiu ir pelnė dvitaškį su pražanga – 27:27.

12 min. M.Runkauskas smeigė nelengvą tritaškį – 22:27.

11 min. M.Ndouras pradėjo kėlinį dvitaškiu – 25:19.

Pirmas kėlinys. „Juventus“ – „Rytas“ 19:23

10 min. „Rytas“ užbaigė ketvirtį dviem dvitaškiais paeiliui.

9 min. Ž.Skučas pataikė iš toli, tritaškį pridėjo ir V.Kariniauskas – 19:19.

8 min. V.Čepukaitis atkovojo kamuolį po netaiklaus komandos draugo baudos metimo ir pelnė taškus. Tiesa, „Rytas“ toliau pirmauja – 17:13.

7 min. G.Matulis dar vienu dvitaškiu kerpa „Ryto“ persvarą, prieš tai V.Čepukaitis blokavo M.Echodą – 8:13.

6 min. M.Gecevičius smeigė tritaškį, „Juventus“ bando pabusti po prastos rungtynių pradžios – 5:13.

5 min. Pirmuosius taškus pelnė Utenos komanda, jų teko laukti beveik keturias minutes – 2:9.

4 min. M.Echodas įkrovė iš viršaus su pražanga, gražus epizodas ir dar didėjanti vilniečių persvara – 7:0.

3 min. R.Boatrightas pakeitė A.Marčiulionį, kuris užsidirbo antrąją pražangą. „Rytas“ pirmauja – 4:0.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė M.Echodas – 2:0.

Komandų starto penketai:

„Juventus“: Bryantas Crawfordas, Ignas Vaitkus, Martynas Gecevičius, Vytautas Šulskis, Mindaugas Kupšas.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius, Maurice'as Ndouras, Martynas Echodas.