Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 21d. 16:26 , Atnaujinta: 2021 spalio 21d. 17:37

Konkuruos su JAV – M.Buzelis kviečiamas ir į Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinę

M.Buzeliui jau pagaminti Lietuvos rinktinės marškinėliai.
LKF nuotr. / M.Buzeliui jau pagaminti Lietuvos rinktinės marškinėliai.
Reaguodama į Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) jaunimo krepšinio rinktinės kvietimą 17-mečiui Matui Buzeliui, tą patį padarė ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

LKF ketvirtadienį išsiuntė oficialų kvietimą JAV gyvenančiam jaunajam krepšinio talentui M.Buzeliui atstovauti Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinei, pranešė pati federacija.

17-mečiui jau pagaminti ir Lietuvos rinktinės marškinėliai su jo pavarde. Tiesa, dar be numerio.

VIDEO: LKF prezidentas V. Gedvilas patvirtino, jog M. Buzelis bus kviečiamas į rinktinę

Mato Buzelio tėtis, Aidas Buzelis, yra ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės aptarnaujančio personalo darbuotojas.

„Visus stipriausius Lietuvos krepšininkus visuomet kviečiame į rinktinę, Matas – ne išimtis, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas. – Stebime jo žaidimą, džiaugiamės jo pasiekimais ir rezultatais.“

Apie JAV kvietimą M.Buzelis trečiadienį pats pranešė socialiniame tinkle „Twitter“, prie oficialaus laiško nuotraukos prirašydamas „ačiū!“.

Įdomu, kad po šiuo įrašu M.Buzelis sulaukė ir klausimo, ar „nebūtų smagiau amerikiečius nugalėti vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius?“

„Jei mane pakvies“, – atsakė M.Buzelis.

„Twitter“ nuotr./M.Buzelio reakcija.
„Twitter“ nuotr./M.Buzelio reakcija.

Amerikoje gimęs ir augęs, bet laisvai lietuviškai kalbantis ir Lietuvos bei JAV pilietybes turintis M.Buzelis yra laikomas vienu talentingiausių savo kartos krepšininkų visoje JAV. „247 Sports“ reitinge jam skirta net 4 vieta.

Aukštas 205 cm ūgio žaidėjas intriguoja neeiliniais savo sugebėjimais. Net ir būdamas aukštesnis už kai kuriuos savo oponentus visa galva, kamuolį jis valdo kaip gynėjas.

M.Buzelio driblingo sugebėjimai leidžia apsižaisti priešininkus, o gerai valdydamas savo kūną, su techniškomis verpstėmis jis gali įveikti ir aukštesnes kliūtis.

Sutikęs dvigubą gynybą, lietuvis negaili perdavimo. Gerai jausdamas aikštę, jis mėgsta iškišti perdavimą pro nugarą arba po atkovoto kamuolio tiksliai šveisti jį per visą aikštę siuntos gavėjui į rankas.

VIDEO: Mato Buzelio žaidimo epizodai

LKF prezidentas pažymėjo, kad jau anksčiau federacija buvo suplanavusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovo Valdemaro Chomičiaus vizitą į JAV.

Gruodį numatytos kelionės metu yra planuojami susitikimai su daugiau (apie 20 merginų ir vaikinų) JAV gyvenančių ir sportuojančių Lietuvos išeivijos jaunųjų krepšinio talentų. Šio vizito metu planuojamas susitikimas ir su M.Buzeliu.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas patvirtino, jog visi reikiami dokumentai M.Buzeliui yra išsiųsti. Vienas krepšinio federacijos vadovų pažymėjo, kad atitinkami raštai bus išsiųsti ir visoms suinteresuotoms organizacijoms, įskaitant JAV krepšinio federaciją („USA Basketball“).

„Padarysime viską, kad atstovautum Lietuvos nacionalines krepšinio rinktines, pradedant jaunimo ir, aišku, neužilgo tikimės matyti ir pagrindinėje nacionalinėje vyrų krepšinio rinktinėje“, – pažymėjo M.Balčiūnas.

Įspūdingas M.Buzelio potencialas vilioja beveik visus didžiausius JAV universitetus. Stipendijas jam jau dabar siūlo „Kansas“, „Wake Forest“, „Arizona“, „Gonzaga“, „North Carolina“, „UCLA“, „Florida State“, „Purdue“, „Michigan“, „Wisconsin“, „Nebraska“, „Butler“, „George Washington“, „Northwestern“, „Creighton“ ir „Indiana“, nors studijuoti M.Buzelis galės pradėti tik 2023 metais.

Į Lietuvos jaunimo rinktines M.Buzelis iki šiol nebuvo kviestas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 24sek