2017 05 29 /23:07

Kova dėl bronzos: „Neptūnas“ neturėjo jokių šansų prieš „Lietuvos rytą“ ir J.Baroną

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pirmosios LKL bronzinės serijos iki trijų pergalių rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams prilygo tik apie dešimt minučių. Puikiai gynęsi ir Jimmy Barono bei Artūro Gudaičio vedami vilniečiai lengvai laimėjo pirmąjį susitikimą – 79:60 (15:18, 22:8, 21:15, 21:19).
Jimmy Baronas
Jimmy Baronas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Neptūnas“ pirmąjį ketvirtį sugebėjo laimėti, tačiau po pertraukėlės vilniečiai itin patikimai žaidė gynyboje, penkias minutes neleido svečiams pelnyti taškų ir persvėrė rezultatą.

Įspūdingą šou šiose rungtynėse surengė šešis tritaškius pataikęs Jimmy Baronas, negailestingai daužydamas komandą, kurioje pradėjo šį sezoną. Amerikietis metė iš labai toli, per rankas ir tiesiog žudė „Neptūną“.

Prie jo po pertraukos prisidėjo ir Artūras Gudaitis, dominavęs po krepšiu ir lengvai rinkęs taškus prieš „Neptūno“ aukštaūgius.

Prie komandos lyderių sėkmingu žaidimu prisidėjo ir Deividas Gailius, puikiai puolime dėl kamuolių kovojo ir Rokas Giedraitis, o visa „Lietuvos ryto“ komanda atrodė itin užsivedusi ir motyvuota.

Ketvirtajame kėlinuke „Neptūnas“ buvo priartėjęs iki 10-ies taškų (66:56), tačiau netrukus vilniečiai surinko kelis taškus iš eilės, dar vieną tritaškį smeigė J.Baronas ir viskas buvo aišku. Netrukus „Lietuvos ryte“ debiutavo Arnas Beručka, Lukas Kvedaravičius ir Deividas Sirvydis.

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks Klaipėdoje birželio pirmąją, 18 valandą.

„Lietuvos rytas“: J.Baronas 25 (6/10 trit.), A.Gudaitis 17 (6/10 dvit., 13 atk. kam.), D.Gailius (6 atk. kam.) ir R.Giedraitis (5 atk. kam.) po 9, M.Normantas 8.

„Neptūnas“: Ch.Loftonas 17 (3/10 dvit., 3/10 trit.), J.Grantas 12 (5/6 dvit., 9 atk. kam.), M.Girdžiūnas 9, M.Mažeika, D.Ewingas, L.Beliauskas ir A.Butkevičius po 4.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

39 min. „Lietuvos ryto“ komandoje debiutavo A.Beručka ir netrukus pelnė du taškus.

38 min. Dar vienas tolimas J.Barono tritaškis galutinai nužudė intrigą – 74:56.

37 min. Vilniečiams pavyko pristabdyti svečius ir atsakyti 5 iš eilės taškais. Pasirodymą rungtynėse dėl penkių pražangų baigė A.Butkevičius – 71:56.

36 min. R.Giedraitis apmaudžiai neįdėjo į krepšį, o L.Bieliausko metimas iš toliau po ilgesnės pertraukos sumažino skirtumą iki 10-ies – 66:56.

35 min. „Neptūnas“ po L.Bieliausko ir M.Girdžiūno metimų sužaidė atkarpą 5:0 – 66:54.

34 min. Į krepšį įkrovė A.Butkevičius, vienas prieš vieną varžovą lengvai įveikė A.Gudaitis – 66:49.

32 min. Įspūdinga! J.Baronas iš 9 metrų per V.Šarakausko rankas smeigė dar vieną tritaškį, bet A.Butkevičius atsakė tuo pačiu – 64:47.

31 min. Ketvirtis prasidėjo Ch.Loftono (17 tšk.) tritaškiu, bet dvitaškiu su pražanga atsakė L.Kisielius – 61:44.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Gudaitis

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 58:41 (15:18, 22:8, 21:15)

30 min. „Neptūnas“ suklydo jau 12-ąjį kartą, tačiau perėmė kamuolį varžovams išsimetant iš už galinės linijos. Lemiamas laikas ketvirtyje priklausė svečiams, tačiau A.Gudaitis išrašė galingą bloką D.Ewingui.

29 min. A.Gudaitis nuo tritaškio pats po perdavimo įsiveržė į baudos aikštelę ir pelnė 15-ąjį tašką. Dvitaškiu atsakė D.Ewingas – 58:41.

28 min. Aštuntąjį tašką pelnė D.Gailius, o po sėkmingo žaidimo gynyboje baudas gavo mesti A.Gudaitis. Antroji buvo netaikli, bet R.Giedraitis eilinį kartą sugriebė kamuolį puolime, išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 56:39.

27 min. Keturi iš eilės klaipėdiečių taškai (50:39) privertė R.Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės.

26 min. Įsivažiavęs A.Gudaitis (12 tšk.) laimėjo eilinę dvikovą su J.Grantu, pataikydamas labai sunkų metimą atsilošdamas – 50:35.

25 min. Po perimto kamuolio greitoje atakoje Ch.Loftonas pelnė dvitaškį su pražanga ir pridėjo baudą – 46:33.

24 min. Po aikštės viduryje A.Butkevičiaus perimto kamuolio iš po krepšio įmetė J.Grantas, tačiau užsivedęs vilniečių puolimas ėjosi kaip iš natų. A.Gudaitis pelnė 4 taškus iš eilės – 46:30.

22 min. J.Grantas galingu dėjimu pradėjo ketvirtį, tačiau dar vieną sudėtingą tritaškį pataikė J.Baronas. Klaipėdiečiai suklydo ir J.Jucikas įkalė iš viršaus – 42:28.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./LKL pirmosios rungtynės dėl 3 vietos: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 37:26 (15:18, 22:8)

20 min. „Neptūnas“ apmaudžiai suklydo, vilniečiai turėjo 33 sek. Pirmoji ataka nepavyko, „Neptūnas“ irgi neatsakė taškais, o paskutinę sekundę prasiverždamas du taškus pelnė J.Baronas – 37:26.

19 min. Antrasis iš eilės J.Barono tritaškis, šįkart iš labai toli. A.Gudaitis sumetė abi baudas ir skirtumą padidino iki dviženklio – 35:24. Ilgą „Neptūno“ tylą nutraukė J.Granto metimas.

18 min. J.Barono tritaškis suteikė vilniečiams didžiausią persvarą šiose rungtynėse – 30:24.

17 min. Dvitaškiais apsikeitė D.Gailius ir Ch.Loftonas (9 tšk.), iš viršaus galingai įkrovė A.Gudaitis – 27:24.

16 min. Po perimto kamuolio Ch.Loftonas pataikė tritaškį – tai buvo pirmasis svečių metimas iš žaidimo ketvirtyje – 23:22.

15 min. M.Normantas (5 tšk.) sumetė baudas – 23:18. Sužaidus lygiai pusę ketvirčio Ch.Loftonas pataikė vieną baudą ir pelnė pirmąjį „Neptūno“ tašką kėlinuke – 23:19.

14 min. A.Lapetos metimas iš toliau padidino persvarą, o gynyboje lenkas padėjo perimti kamuolį – 21:18.

13 min. „Neptūno“ puolimas toliau strigo, o R.Giedraitis pelnė gražų dvitaškį su varžovo pražanga, bet prametė baudą. Kovoje dėl kamuolio pražangas sustabdytas L.Kisielius prametė abi baudas, bet vilniečiai pirmavo 19:18.

12 min. Tik sužaidus beveik dvi minutes pirmuosius kėlinio taškus baudomis pelnė J.Baronas – 17:18.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 15:18

10 min. J.Grantas pelnė 6-ąjį savo tašką. Paskutinėje „Lietuvos ryto“ atakoje M.Normantas įmetė tik vieną baudą. Svečiai turėjo lemiamas 4 sek., bet taškų nepelnė – 15:18.

9 min. A.Butkevičius pataikė baudą, pora vilniečių atakų buvo nesėkmingos. Vienoje jų „Neptūnas“ privertė šeimininkus suklysti tik išsimetus kamuolį iš už galinės linijos.

7 min. Paskutinę atakos sekundę M.Girdžiūnas smeigė tritaškį – 14:15.

6 min Antrą kartą iš eilės R.Giedraitis pataisė nesėkmingą komandos draugo metimą – 11:12. Tik aikštėje pasirodęs D.Gailius pataikė tritaškį – 14:12.

5 min. Svečiai dar kartą apsigynė ir po M.Mažeikos dvitaškio R.Kurtinaitis prašė minutės pertraukėlės – 7:10. R.Giedraitis atkovojo kamuolį puolime ir įmetė iš po krepšio, V.Šarakauskas atsakė tuo pačiu – 9:12.

4 min. Po atkovoto kamuolio puolime J.Grantas sumetė baudas, o kitoje atakoje nubaudė J.Juciką už prastą gynybą metimu iš vidutinio nuotolio. Klaipėdiečiai pirmą kartą pirmavo.

3 min. Pirmuosius tašku po prasiveržimo pelnė M.Normantas. Tiesa, ji pataisė savo paties pirmąjį nevykusį metimą – 7:4.

2 min. Sunkio tolimu metimu atsilošdamas trimis taškais atsakė ir Ch.Loftonas – 5:3.

1 min. J.Jucikas rungtynes pradėjo gražiu dvitaškiu per M.Mažeiką, pastarasis taškais atsakyti nesugebėjo, o J.Baronas smeigė tritaškį – 5:0.