2016 02 20

Kovingajam „Vytautui“ parako neužteko: į finalą žengė „Žalgiris“

Po penktadienį laimėto Karaliaus Mindaugos taurės ketvirtfinalio Prienų-Birštono „Vytauto“ lyderis Šarūnas Vasiliauskas kalbėjo apie Virginijaus Šeškaus „aferiukes“, tačiau šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ į šiuos buvusio savo auklėtinio žodžius neįsiklausė. Lygiai taip pat kauniečiai neišgirdo ir vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus perspėjimų. Nors žalgiriečiai ir šventė triuškinančią pergalę 90:67 (18:22, 21:18, 24:14, 27:13) bei žengė į sekmadienį vyksiantį finalą, palaužti kovingus savo varžovus sugebėjo tik po didžiosios pertraukos.
Edgaras Ulanovas
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Išvakarėse Vilmanto Dilio ir Vaido Čepukaičio netekę prieniškiai pirmus du kėlinius „Žalgiriui“ metė labai rimtą iššūkį, o antrojo ketvirčio pradžioje „Vytautui“ priartėjus prie dviženklės persvaros neišlaikė ir Š.Jasikevičiaus nervai – beviltišką savo auklėtinių žaidimą treneris palydėjo emocingu spyriu į reklaminį stendą.

Pirmoje rungtynių pusėje šalies čempionus į neviltį varė Pauliaus Ivanausko ir Laimono Kisieliaus tritaškių salvės. Gynėjas iki didžiosios pertraukos pataikė net 4 tolimus metimus iš penkių, o pastaruoju metu įspūdingą formą demonstruojantis L.Kisielius pridėjo dar tris tolimas bombas.

Atsitiesti kauniečiams pavyko tik antrojo kėlinio pabaigoje, tačiau komandos ilsėtis išėjo „Vytautui“ dar turint minimalų pranašumą – 40:39.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai čiupo jautį už ragų ir atrodė, kad įsiklausė į Š.Jasikevičiaus kritiką. Kelios taiklios atakos leido jiems įgyti šešių taškų persvarą (48:42), tačiau tuomet „Vytautas“ vėl pradėjo mosuoti ginklu, kuris puikiai veikė per pirmus du kėlinius. Paulius Ivanauskas, Dainius Šalenga ir Šarūnas Vasiliauskas pataikė iš toli ir rezultatas vėl tapo lygus – 51:51.

Visgi antroje kėlinio pusėje „Vytautui“ akivaizdžiai pradėjo trūkti jėgų. Nors L.Kisielius pataikė antrą kartą iš toli nuo lentos, žalgiriečiai prieš paskutinį ketvirtį jau turėjo devynių taškų pranašumą – 63:54.

Kilti į dar vieną šturmą „Vytautui“ parako neužteko. Paskutiniame ketvirtyje prieniškių žaidimas visiškai sugriuvo, tad į finalą „Žalgiris“ žengė turėdamas triuškinančią persvarą.

„Žalgiris“ – „Vytautas“ 90:67 (18:22, 21:18, 24:14, 27:13).

„Žalgiris“: Martynas Pocius 17 taškų (4/8 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 14, Lukas Lekavičius, Kasparas Vecvagaras (4/5 dvit.) ir Olivier Hanlanas po 11, Brockas Motumas 8.

„Vytautas“: Laimonas Kisielius 26 (6/9 dvit., 4/8 trit., 2/5 baud., 6 atk. kam.), Paulius Ivanauskas 19 (5/6 trit.), Vytautas Šulskis 8 (9 atk. kam.), Dainius Šalenga 5.

Rungtynių eiga:

I kėlinys. Rungtynes puikiu rezultatyviu reidu pradėjo Martynas Pocius, tačiau Paulius Ivanauskas į tai atsakė tolimu metimu. Visgi kauniečiai greitai perėmė iniciatyvą – 7:3.

Kelti baltos vėliavos prieniškiai net nesiruošė. Laimono Kisieliaus pastangų dėka „Vytautas“ ne tik pavijo savo priešininkus, tačiau ir persvėrė rezultatą – 12:9.

Dar du kartus iš toli pataikęs Paulius Ivanauskas pratęsė „Vytauto“ tritaškių fiestą – 18:13.

Pirmosiomis dvikovos minutėmis „Vytautas“ niekuo nenusileido savo kur kas tituluotesniems priešininkams, o iš toli pataikė kur kas geriau. Tikslą pasiekė net 4 jų tolimi metimai iš 7.

Kėliniui baigiantis, kauniečiai priartėjo, tačiau priekyje vis dar buvo „Vytautas“ – 22:18.

II kėlinys. Šarūnui Jasikevičiui desperatiškai skėsčioti rankomis teko ir po pertraukėlės. „Vytauto“ žaidimas ir toliau buvo pragmatiškas, tačiau rasti priešnuodžių prieš tolimus varžovų metimus „Žalgiris“ ir toliau nesugebėjo.

Po Laimono Kisieliaus tritaškio nuo lentos – 28:23.

Paulius Ivanauskas pataikė ketvirtą, o Laimonas Kisiesius – trečią savo tritaškius. Įsiutęs Šaras nykų savo komandos vaizdą palydėjo emocingu spyriu į reklaminį stendą – 27:34.

Laimonas Kisielius turėjo puikią progą pirmą kartą padidinti prieniškių pranašumą iki dviženklės atžymos, tačiau nesugebėjo įdėti į krepšį. Iš karto po to „Žalgiris“ atsakė dviem rezultatyviomis atakomis.

Baigiantis kėliniui „Žalgiris“ priartėjo – 39:40

III kėlinys. Kėlinio pradžioje po labai ilgos pertraukos „Žalgirį“ į priekį išvedė Kasparas Vecvagaras, tačiau taikliu metimu atsakė ir Laimonas Kisielius.

Žalgiriečiai, atrodo, įsiklausė į trenerio Šarūno Jasikevičiaus žodžius. Martynas Pocius pataikė iš po krepšio, tritaškį įmetė Edgaras Ulanovas ir „Žalgiris“ pabėgo – 48:42.

Tačiau tuomet „Vytautas“ vėl pradėjo naudoti ginklą, kuris puikiai veikė pirmuosius du kėlinius. Paulius Ivanauskas, Dainius Šalenga ir Šarūnas Vasiliauskas pataikė iš toli ir rezultatas vėl tapo lygus – 51:51.

Visgi antroje kėlinio pusėje „Vytautui“ akivaizdžiai pradėjo trūkti jėgų. Nors Laimonas Kisielius pataikė dar kartą iš toli nuo lentos, žalgiriečiai pradėjo tolti.

Po III kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 63:54.

IV kėlinys. Kilti į lemiamą šturmą ir dar kartą pasivyti savo varžovus prieniškiai jau nesugebėjo.

„Vytautas“ kelią prie varžovų krepšio rasdavo vis sunkiau, o apsiginti prieš žalgiriečius sekėsi sunkiai.

Po dviejų iš eilės Renaldo Seibučio tritaškių „Žalgiris“ pabėgo 77:60.

Rungtynių pabaigoje „Vytauto“ žaidimas visiškai sugriuvo – 67:90.