Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 5d. 18:01

Krepšinio legendos A.Sabonis ir Š.Marčiulionis vienija jėgas dėl kilnaus tikslo

Arvydas Sabonis ir Šarūnas Marčiulionis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Arvydas Sabonis ir Šarūnas Marčiulionis

1992 ir 1996 metais Šarūnas Marčiulionis ir Arvydas Sabonis atvedė Lietuvos krepšinio rinktinę ant olimpinės prizininkų pakylos. Daugiau nei po dviejų dešimtmečių legendiniai šalies krepšininkai vėl suvienijo jėgas dėl bendro tikslo.

Nors pastaraisiais metais abi krepšinio legendas vienoje vietoje buvo galima pamatyti ypač retai, antradienio pavakarę Š.Marčiulionis ir A.Sabonis susitiko su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi.

Jiems draugiją palaikė LKL prezidentas Remigijus Milašius bei LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Krepšininkai pristatė unikalų projektą, kuris turėtų paskatinti vaikus daugiau judėti ir tai daryti su dar didesniu užsidegimu.

Š.Marčiulionis viliasi, jog šis projektas neabejotinai taps pavyzdžiu ir kitoms šalims, kurios rūpinasi vaikų fizine sveikata. Krepšininko teigimu, buvę varžovai ir kolegos iš kitų šalių jau dabar su dideliu susidomėjimu laukia, kaip šį projektą pavyks įgyvendinti Lietuvoje.

Iniciatyvinė sportininkų grupė siūlo prie mokyklų papildomai įrengti modulines sporto sales, kuriose sportuoti galėtų ir neįgalūs vaikai.

Lietuvos krepšinio mohikanai pristatė vadinamąją „Jėgos salą“, kurioje jau yra numatyti visi vaikų sportui reikalingi instrumentai – technologiniai sprendimai: virtualus treneris, kuris pateiks instrukcijas mokiniams priklausomai nuo jų amžiaus ir lyties, vaikams specialiai pritaikyti treniruokliai, modulinė krepšinio ir futbolo aikštelė, kuriose būtų galima ugdyti vaikų meistriškumą.

„Turiu patirties dirbdamas su jaunimu ir tikiu šia idėja. Netrukus sumanymą pristatysime pasaulinei FIBA organizacijai ir tikime, jog šios sporto salės galėtų tapti mini sporto centrais. Užsienio šalyse pradinukai turi kūno kultūros mokytojus, o mūsų vaikams trūksta tiek kvalifikuotų trenerių, tiek fizinio aktyvumo“, – sumanymą pristatė Š.Marčiulionis.

Jis pasidžiaugė, kad nebuvo sunku įtikinti prie šios idėjos prisijungti ir kovų bendražygį A.Sabonį bei jo vadovaujamą Lietuvos krepšinio federaciją.

„Visi supranta, kad tai yra nebloga galimybė tarptautinėje erdvėje Lietuvai būti gražios idėjos pradininke, tad klausimų pernelyg nekilo“, – pasako Š.Marčiulionis.

Visos krepšinio aikštelės būtų tokių matmenų, kurie atitiks Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutuosiančios „3x3“ rungties standartus.

Krepšinio legendos teigimu, akivaizdu, kad vaikams patinka krepšinis ir Lietuvoje jį žaisti gali visi. Viliamasi, jog šis projektas padės ne tik atsiskleisti vaikų talentui, bet ir ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius.

„Džiaugiuosi, kad krepšinio autoritetai turi tokių gražių idėjų ir jas įgyvendina. Smagu, kad tiek krepšinio federacijai, tiek šios idėjos autoriui Šarūnui Marčiulioniui rūpi ne tik krepšinis. Manau, jog sumanymo įgyvendinimas prisidės ne tik prie vaikų užimtumo ir sveikatos stiprinimo, bet ir padės federacijai kryptingai bei teisingai dirbti su jaunimu jau nuo mažų dienų“, – kalbėjo ministras A.Monkevičius.

Planuojama, jog sporto aikštelės moduliai bus trijų dydžių, iš kurių didžiausias turėtų kainuoti apie 300–400 tūkst. eurų.

„Manau, jog piniginė suma, už kurią galima būtų šią idėją įgyvendinti, yra gana nedidelė. Tikiuosi, kad mums pavyks sujungti kelis skirtingus finansavimo šaltinius ir įrengti vieną bandomąją salę. Jeigu tai pasiteisintų ir veiktų, galėtume judėti pirmyn“, – kalbėjo ministras, užsiminęs, jog idėją įgyvendinti būtų galima pradėti jau balandžio mėnesį.

Šiemet planuojama atidaryti dvi „Jėgos salas“. Vieną ketinama įrengti Vilniuje, kitą – Kaune. Sportininkų teigimu, šie projektai bus prieinami visoms Lietuvos mokykloms ir savivaldybėms.

Ypač entuziastingai idėją palaikantis LKL prezidentas R.Milašius tiki, jog per keletą artimiausių metų po tokią „Jėgos salą“ galėtų iškilti kiekviename LKL komandą turinčiame mieste.

Šią idėją LKL valdyboje R.Milašius pristatys artimiausiu metu, bet jau dabar yra įsitikinęs, kad prieštaraujančių nebus, o perspektyvoje prie idėjos įgyvendinimo galėtų prisijungti ir patys klubai.

„Man šis projektas iš karto patiko. Šiandieninė LKL struktūra mums leidžia šią idėją įgyvendinti, nes LKL šiuo metu užsiima ne tik varžybų organizavimu, bet ir socialiniais projektais. Tikiu, kad mūsų komandos galėtų ir padėti, ir dalyvauti. Į bandomąjį projektą visi žiūrėjo geranoriškai, tikiu, jog esame gabūs ir idėją įgyvendinsime“, – mintimis dalijosi R.Milašius.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek