Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurčiųjų rinktinės treneris Algimantas Šatas: „Teko klausytis „galingų“ LTSR himno žodžių“

Algimantas Šatas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį į Lietuvą sugrįžo pasaulio čempione tapusi Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinė. Taivane vykusiame čempionate lietuviai jau trečiąjį kartą tapo pasaulio čempionais. Šis čempionatas rinktinei įsimins ne dėl itin malonių aplinkybių.

Lietuviai pasaulio čempionais tapo finale 78:75 (20:27, 16:7, 15:16, 27:25) įveikę JAV rinktinę. Arvydas Bareikis tapo finalo MVP, o Gediminas Žukas ir Andrejus Zenevičius pateko ir į simbolinę čempionato rinktinę.

Apdovanojimų ceremonijos metu čempionato organizatoriai pateikė itin bjaurią staigmeną – sugrojo ne Lietuvos, LTSR himną.

„Užgrojo ir neturėjome ką daryti. Juk negalime nušokti nuo pakylos. Pasiklausėme tų galingų žodžių... Paskui mūsų šeimininkai labai atsiprašinėjo. Sunku pasakyti, kaip tai įvyko“, – situaciją aiškino rinktinės treneris Algimantas Šatas.

Kadangi prieš rungtynes čempionato metu himnas nebuvo grojamas, ant pakylos lietuviai pirmą kartą susidūrė su nemalonia staigmena. Komandos į čempionatus pačios nesiveža savo šalių himnų, tuo turi pasirūpinti organizatoriai. 

– Ar taivaniečiai patys susiprato ar jūs pirma pareiškėte nusivylimą?

– Jie patys susiprato ir pradėjo atsiprašinėti. Tačiau jau buvo po visko. Aišku, aš galbūt galėjau nulipti nuo pakylos, tačiau būtų sujaukta visa ceremonija. Tačiau buvo nemalonu klausytis LTSR himno žodžių. Aš juos mintinai žinojau. Gyvuok per amžius, būk laiminga, Brangi Tarybų Lietuva...

Teko nuryti tą piliulę. Jie mušėsi į krūtinę ir atsiprašinėjo.

– O patys krepšininkai suprato, kas vyksta?

– Sureagavo gana ramiai. Nebebuvo ką padaryti. Aišku, nemalonus incidentas. Teko nuryti tą piliulę. Jie mušėsi į krūtinę ir atsiprašinėjo.

– Kalbant apie žaidimą, atrodo, kad jūs ten su dūdų orkestru iki finalo nužygiavote. Buvo lengva?

– Taip atrodo. Jau trečias čempionatas buvo, tačiau greitai netekome savo pagrindinio žaidėjo Roberto Puzino. Jis sužaidė tik trejas rungtynes. Nebuvo lengva rengti taktikas. Čia reikia viską pačiam susižiūrėti, stebint varžovų žaidimą vietoje. Nėra taip kaip Lietuvos rinktinėje, kai jiems visi duomenys kaip ant lėkštutės. Finalinės rungtynės su JAV buvo tikrai įtemptos. Jų rinktinė surinkta iš specialaus universiteto, kur žaidžia 5000 krepšininkų su negalia. 

Buvo nemalonu klausytis LTSR himno žodžių. Aš juos mintinai žinojau. Gyvuok per amžius, būk laiminga, Brangi Tarybų Lietuva...

– Esate treniravęs ir moterų, ir studentų krepšinio rinktines. Su kurčiaisiais sunkiau ar lengviau?

– Lengviau, nes jie yra labai disciplinuoti. Nebus taip, kad užtrauks dūmą ar gers alų. Jie labai stengiasi. Šita prasme yra lengviau. Tačiau yra kitų problemų. Labai trūksta finansavimo. Būna, kad mums paskiria 10 tūkst. litų pasirengti čempionatui. Tuomet mums reikia daryti stovyklą už 5000 litų. Tai ir važiuojame į Varėną. Ten treniruojamės salėje su dviem dušais. Taip ir sukamės. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek