Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 24d. 16:15

Linas Kleiza parodė žinutes telefone – kaltina melu ir siūlo R.Jarutį atleisti

Linas Kleiza nustebo dėl Rolando Jaručio prašymo išsirašyti premiją sau.
Linas Kleiza nustebo dėl Rolando Jaručio prašymo išsirašyti premiją sau.

Buvęs Vilniaus „Ryto“ sporto direktorius Linas Kleiza pateikė susirašinėjimą, kuriame aiškinamasi dėl Rolando Jaručio išsimokėtos premijos. Taip pat Tomo Langvinio „Youtube“ kanalo „O Dangau Sportas“ laidoje „Nematoma pusė“ Kleiza kalbėjo apie savo indėlį sostinės krepšinio klube.

Vilniaus „Ryto“ klubo vadovų žodžių kare žaidžiamas pratęsimas.

Pustrečių metų klubo sporto direktoriumi dirbęs Linas Kleiza pasitraukė iš pareigų, pareiškęs, kad negali taikstytis su „Ryto“ generalinio direktoriaus Rolando Jaručio veiksmais, pervedant papildomą premiją savo agentūrai.

R.Jarutis į tai atsakė, kad L.Kleiza buvo padėjęs parašą po pavedimu, o tada pats pažėrė aibę kritikos buvusiam sporto direktoriui, šio indėlį pavadinęs „zero“ – nuliu.

Dabar L.Kleiza per laidą „Nematoma pusė“ išdėstė savo argumentus į kaltinimus ir paviešino susirašinėjimą su didžiausiu klubo dalininku Dariumi Gudeliu dėl R.Jaručio prašymo pervesti pinigus sau.

Štai kaip vyko tuo metu Irane keliavusio D.Gudelio ir Vilniuje dirbusio L.Kleizos susirašinėjimas.

L.Kleiza: Jarutis pasidarė 8 štukas sau mokėjimą.

Kai nėra žaidėjams pinigų.

Va čia tai zai....

Ir Audronė Ginelevičienė jau ne už % dirba, o pagal darbo sutartį už 2 štukas?

D.Gudelis: Sakyk Adomui (Adomas Bužinskas – Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus patarėjas, atstovaujantis ryšiams su krepšio klubu, – red. past.).

L.Kleiza: Sakau tau. Čia viskas normalu?

D.Gudelis: Už tokius dalykus iš darbo atleidžiama. Nusiunčiau Adomui.

L.Kleiza: Čia man pasirašyti priedą, kur 24 štukos Jaručiui? Nežinau, koks jūsų susitarimas.

D.Gudelis: Tik po sezono. Jei viskas bus gerai.

L.Kleiza: Nu aš pasirašiau, sakė, kad su tavimi sutaręs.

D.Gudelis: Tik po sezono. Jei ištrauks iš skolų.

L.Kleiza: Tai pasakyk Zitai (buhalterei, – red. past.), kad nedarytų jam mokėjimų.

D.Gudelis: Tu atšauk savo parašą. Aš jam pasakysiu.

L.Kleiza: Kaip man jį atšaukti? Kas per bajeriai, jei turite susitarimą, o jis taip daro?

O Dangau Sportas nuotr./L.Kleiza pateikė susirašinėjimo su D.Gudeliu išrašus apie premiją R.Jaručiui.
O Dangau Sportas nuotr./L.Kleiza pateikė susirašinėjimo su D.Gudeliu išrašus apie premiją R.Jaručiui.

Nors iš susirašinėjimo galima spręsti, kad D.Gudelis nepritarė R.Jaručio norui gauti premiją lapkritį, 8,3 tūkst. eurų pavedimas iš „Ryto“ sąskaitos R.Jaručio krepšinio agentūrai buvo atliktas lapkričio pradžioje.

Nors L.Kleiza buvo pasirašęs prie šio pavedimo, jis teigė, kad sporto direktoriaus pareigas ėjo neoficialiai, tad ir parašas negaliojo. Tik sausį ta suma buvo grąžinta klubui.

„Buvo kalbų, kad aš išsigalvojau, bet štai visi faktai, tai buvo sutarta su Dariumi. Jis tuo metu buvo Irane, o aš pasakiau: direktorius negali taip elgtis ar meluoti. Net nešovė mintis, kad taip gali būti, bet Darius man atrašė, kad susitarimo nebuvo. Tik po sezono, jei klubas išeis be skolų“, – aiškino L.Kleiza.

Pateikiame įdomiausias interviu su L.Kleiza vietas:

Apie R.Jaručio įmoką sau: „Jis iškart pasidarė pavedimą, nubėgęs. Buvo pranešta savivaldybei, klube padėtis buvo sunki, nes reikėjo mokėti treneriams, o kai kurie uždirba žymiai mažiau. Buvo vėlavimų. Bet dabar einama ir viešai deklaruojama, esą buvo kažkokie susitarimai. Bet nieko nebuvo.

Įsivaizduokite, jei sumokėčiau premiją žaidėjams už Europos taurės laimėjimą, o tokias premijas esu įrašęs dideles kaip motyvaciją. Šiuo atveju taip padaryta (R.Jarutis išsirašė sau premiją, – red. past.). Bet jau rugpjūtį buvo aišku, kad klubo neištrauks iš skolų.

Jei aš būčiau išrašęs premijas už titulą, kurio nėra, aš turbūt būčiau į kalėjimą pasodintas.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Linas Kleiza
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Linas Kleiza

Apie santykius su R.Jaručiu: „Aš nieko neturėjau prieš jį. Iki tol neturėjome problemų, patys matėte, kaip jį pristačiau per spaudos konferenciją prieš sezoną (L.Kleiza pusiau juokais teigė, kad tai vertingiausias vasaros pirkinys, – red. past.). Ne esmė, ar tai R.Jarutis, Juozukas ar Marytė. Bet šiuo atveju buvo sulaužytas pasitikėjimas. Todėl ir pasitraukiau.“

Apie savo sprendimą trauktis: „Mano sprendimas nebuvo karštas. Visa tai vyko lapkritį. Pirmiausia reikia turėti gerą komandą (vadovų, – red. past.). Mes gerai laikėmės pora metų, aš neturėjau jokių priekaištų buvusiems direktoriams (jais klube dirbo Martynas Purlys, D.Gudelis ir Julius Sarapinas, – red. past.).

Aš norėjau trauktis jau praėjusią vasarą, bet buvau patikintas, kad viskas pasikeis. Darius pasakė, kad jis grįžta į klubą, atsiduos jam, tvarkys biudžetus, bet galiausiai taip nebuvo.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Darius Gudelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Darius Gudelis

Apie Jaručio pasakymą, kad L.Kleizos indėlis yra „zero“ (nulis): „Pamenu, kad praėjusį sezoną žaidėme su Berlyno ALBA, pralaimėjome, bet tąsyk buvo atvažiavęs Masai Ujiri (NBA klubo „Toronto Raptors“ vadovas, – red. past.). Aš jį pažįstų nuo tada, kai man buvo 16 metų. Jis man padėjo uždirbti labai daug pinigų. Mūsų santykiai artimi, nes, kai susipažinome, jis dirbo paprastu skautu. Į mano komandą (studijuojant JAV, – red. past.) buvo atvežęs krepšininkų iš Nigerijos. Po rungtynių Vilniuje vakarieniavome, kalbėjomės apie senus laikus Denveryje. Jis papasakojo vieną istoriją: „Buvo toks žmogus, kuris vis kalbėdavo: padariau aš, aš, aš. Tada jis pasakė: „Nėra „aš“. Esame „mes“. Mes padarėme, mes sukūrėme.“ Sėkmingos organizacijos dirba kartu, krepšinyje individualūs žaidėjai nelaimi, o laimi komanda. Kai dirbome mes kartu, aš neprisiėmiau sau nuopelnų. Esame pardavę žaidėjų daugiau kaip už 400 tūkst. eurų. Be to, dabar auga kiti žaidėjai. Planuose buvo parduoti dar tris žaidėjus. Tai būtų pajamos apie milijoną, kas susieję su Deivido Sirvydžio išpirka. Su Detroitu („Detroit Pistons“ yra pašaukę D.Sirvydį naujokų biržoje, – red. past.) man teko bendrauti kiekvieną savaitę, jų vadovas Edas Stefanski dirbo Toronte, kai rungtyniavau ten aš. Mūsų santykiai geri.

Aš buvau sutaręs dėl trijų žaidėjų, tik reikia tai padaryti. Tai buvo planas, kaip išeiti iš skolų, net jei įvykdytume 50 proc.“

Apie paskolą klubui: „Jei direktorius (R.Jarutis, – red. past.) kalba apie mano juokingą paskolą, kurią aš daviau, kai klubui buvo sunku, tai sutinku, kad tai keistai atrodo. Taip neturėtų būti. Bet jei tokias suteikia pagrindiniai dalininkai? Įsivaizduokite, jei mūsų komandos skola yra didesnė nei milijonas, o pagrindiniai kreditoriai yra klubo dalininkai. Jei būtų pavykę įvykdyti planą dėl žaidėjo šią vasarą, o dalininkai atsisakytų savo paskolų, klubas liktų be skolų.

O kalbant apie mano juokingą paskolą, tai net 50 ar 100 tūkst. eurų verta pagarbos, nes suteiki krepšiniui pinigų, o su jais niekas nenori atsisveikinti. Pripažinkime, krepšinis yra minusinis verslas. Jei nori kilti aukščiau, turi didinti apsukas, turi leisti daugiau pinigų. Madrido „Real“ per metus patiria 30 mln. eurų nuostolių, bet juos yra kas padengia. Tokia krepšinio realybė. Nors iš mano indėlio pasišaipyta, jis pavadintas nuliu, tai yra asmeniniai dalykai. Klubas man vis tiek svarbus. Aišku, galėjau prisidėti daugiau, galėjome padaryti daugiau. Bet prieš man ateinant klubas nebuvo LKL finale dvejus metus. Nebuvo Europos taurės varžybų „Top 8“. Dabar tai padarėme, be to, užaugo jauni žaidėjai, dabar yra ką parduoti.“

Apie jaunimą: „Kai kalbama apie jaunimą, kuris turi NBA potencialą, tai pirmiausia yra Ąžuolas (Tubelis, – red. past.), Marčiulioniukas (Augustas Marčiulionis, – red. past.). Ąžuolas yra mano pasirašytas žaidėjas.

Jaunimui skyrėme labai didelį dėmesį. Kaip galima kažką pateikti, jei tau visas jaunimas yra ant delno ir esi klube tik tris mėnesius (R.Jarutis klube dirba nuo vasaros, – red. past.). Ąžuolas jau yra laimėjęs Eurolygos jaunimo turnyrą prieš trejus metus, kai komandą vedė Marekas Blaževičius ir D.Sirvydis.“

Apie R.Jaručio pavadintas „klaikias“ sutartis su žaidėjais (A.Parachouskiu ir Ch.Krameriu): „Atsukime laiką atgal. Prieš 2018–2019 m. sezoną Darius (Gudelis, – red. past.) pristatė biudžetą ir sakė, kad jis sieks daugiau nei 4,5 mln. eurų, kad jau panaikinta skolų už 2,5 mln. eurų, kad liko skola 870 tūkst. eurų, o tai nuo 3,5 mln. eurų skolos (paveldėtos iš ankstesnių klubo savininkų, – red. past.) yra įspūdingas rezultatas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dainius Adomaitis, Linas Kleiza, Darius Gudelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dainius Adomaitis, Linas Kleiza, Darius Gudelis

Tada buvo pabrėžta, kad kitais metais biudžetas bus nuo 5,5 mln. iki 6 mln. eurų. Kas per metus atsitiko? Ne tai, kad ėjome į priekį, bet stipriai žengėme atgal. Skola stipriai išaugo, o kodėl nepavyko, reikia klausti tų, kurie biudžetą formavo. Man ir Dainiui (treneriui Dainiui Adomaičiui, – red. past.) buvo pasakyta, kokį turime biudžetą, kiek mes galime išleisti žaidėjams. Mūsų prioritetas visada buvo Chrisas Krameris. Norėjome su juo pratęsti sutartį, kurio kontraktas buvo „1 plius 1“.

Dėl paskleistų skaičių – jis per pirmą sezoną pas mus uždirbo apie 150–160 tūkst. eurų. Kai ėmėme jį iš Vokietijos, mes norėjome pažiūrėti, ko jis vertas, žiūrėti, kokį turėsime biudžetą. Turėdami jį pamatėme, kad jis turi būti klube – visi matė jo atsidavimą, visi jo norėjo. Antrą sezoną jis tuo kursu uždirbo gal 260 tūkst.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris

Apie tai, „kas yra idiotai?“ (R.Jarutis taip išsireiškė, sakęs, kad Ch.Kramerio kontraktas siekė 350 tūkst. eurų, kai Vokietijoje jis uždirbo ir dabar „Chimki“ klube uždirba ženkliai mažiau, – red. past.): „Jo (R.Jaručio, – red. past.) žiniomis, dabar jis uždirba 160 tūkst. eurų, bet mano patvirtintomis žiniomis, kas man užtrunka pasiaiškinti 3 sekundes, Ch.Krameris uždirba 400 tūkst., nors jau buvo po kryžminių kelio raiščio traumos, pusę metų nežaidęs. Rusų klubui tai nėra pinigai, bet Rimas (Kurtinaitis, – red. past.) supranta, koks tai žaidėjas. Statistika visko neparodo, komandai reikia klijų. Jis buvo visiškas mūsų komandos lyderis. Su juo sezonas kildavo aukštyn, laimėjome KMT taurę, o po traumos komandai būdavo nuopuolis.“

Apie bilietus verslo klase: „Visi bilietai buvo pirkti ekonomine klase, tai būna įrašyta kontrakte. Mes visiems žaidėjams nuperkame po kelis bilietus. Taip, sykį jis prašė kitokio bilieto, skrisdamas iš Indianos, tai kainavo gal šimtu eurų daugiau. Bet tai juokingi dalykai. Nesinori veltis į tai, bet yra faktai, kontraktai ir realūs skaičiai. Aš nežinau, kam klaidinti paprastą sirgalių tokiais teiginiais, kad skraidoma verslo klase. Jei kalbama apie marą ir badą (R.Jarutis krepšininko A.Parachouskio pirkimą prilygino puota maro metu,– red. past.), maro nebelieka, kai reikia pervesti pinigus sau – tada yra puota.“

Apie R.Jaručio atlyginimą: „Yra atskiras atlyginimas, kurį jis gauna, ir tai yra didelis atlyginimas. Lyginant su kitais klubais, turbūt antras Lietuvoje tarp direktorių. Bet atsirado premija, kurią Darius (Gudelis, – red. past.) lyg ir buvo pažadėjęs. Todėl ir buvo laukiama, kai jis (D.Gudelis, – red. past.) išvažiuos. Deklaruojama, kad klubas taupo, bet yra elgiamasi kitaip.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis

Apie likusias klubo akcijas ir viešas kalbas: „Aš dar nesu tvirtai apsisprendęs. Yra visokių skaičių, bet dar gali būti, kad ir pasiliksiu. Aš nenorėjau kalbėti apie tokius dalykus, bet pasakiau, dėl ko išeinu. Nenorėjau tylėti, norėjau pasakyti viešai. Bet tada prasidėjo puolimas ir prikalbėti dalykai, kurie net neegzistuoja. Aukšto rango krepšinio žmonės rašė, kad kol bus leista, tol jis meluos. Todėl apie tai kalbame.

Finansinis skaidrumas ir atsakomybė turi būti. Visada ir buvo. Per mano 2,5 metų klube nebuvo jokių konfliktų dėl to.“

Apie R.Jaručio indėlį (R.Jarutis yra sakęs, kad pritraukė į klubą 200 tūkst. eurų, – red. past.): „O jūs gal girdėjote apie žymius naujus rėmėjus? 200 tūkst. svari suma, ji labai būtų reikalinga klubui. Duok, Dieve, kad taip būtų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis

Kol aš buvau, vyko daug pokyčių, direktoriai tai ateina, tai traukiasi. Kol pastatai plytą, kažkas ją nuspiria. Iš mano pinigų buvo pasijuokta, nors atidaviau širdį. Nesakau, kad viską padariau, mes nelaimėjome LKL, nors tai padaryti prieš „Žalgirį“ labai sudėtinga, – šiuo metu jis stipriausias per savo egzistavimą.“

Apie ateitį po konflikto: „Man viskas aišku – aš padėties negalėjau pakeisti, tad pasitraukiau. Kokį kelią pasirinks kiti, aš nežinau – nesu didysis dalininkas, tai jų sprendimai. Aš stebėsiu, žiūrėsiu, dalininkų susirinkimas dar nebuvo sušauktas, nors tai irgi įdomu.

Bet, mano manymu, kai turi direktorių, kuris viešai deklaruoja nebūtus dalykus ir šmeižia dalininką už pasakytą tiesą, tai įspūdingi reikalai.

Kai esi mažasis dalininkas, negali vadovauti. Gal tai galiausiai prives prie normalaus pokalbio.“

Apie kitą direktorių: „Rolandas Jarutis yra direktorius ir yra jo veiksmai. Aš tai atskiriu ir neturiu nusistatymo, bet faktas, kad klubas privalo turėti kitą direktorių. Bet yra kiti dalininkai, kurie turi savo tiesas ir sprendžia kitaip. Čia aš jau nieko negaliu padaryti. Aš jau pateikiau faktus ir įrodymus. Viskas. Man tai tuo pasibaigia.“

VIDEO: „Nematoma pusė“: Linas Kleiza, atskleistos žinutės ir atviras interviu apie karą Vilniaus klube

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek