2017 04 05

L.Svarytės dvigubas dublis lėmė pirmąją „Sūduvos“ pergalę LMKL finale

Pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo seriją pradėjo Marijampolės „Sūduva“, kuri namuose 80:66 (19:11, 21:16, 21:21, 19:18) pranoko titulą ginančias Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ ir finalo serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.
Laura Svarytė
Laura Svarytė / Tomo Gaubio nuotr.

Antrasis finalo serijos mačas Garliavoje vyks sekmadienį.

Rungtynių pradžia abiems komandoms rezultatyvi nebuvo, o ekipos nemažai klydo. Įpusėjus kėliniui minimalią persvarą turėjo šeimininkės (5:4), bet Gabrielė Gutkauskaitė į priekį išvedė „Hoptrans-Sirenas“ – 7:5. Netrukus į priekį išsiveržė „Sūduva“ (12:7), bet viešnios rezultatą sušvelnino – 9:12. Kėlinio pabaigoje šeimininkės buvo susikrovusios dviženklį pranašumą (19:9), bet „Hoptrans-Sirenos“ jį kiek sumažino – 11:19.

Antrajame ketvirtyje ir toliau žaidimo ritmą kontroliavo šeimininkės – 24:14. Tiksliai iš toli atakavo Gintarė Jasiunskaitė, kuri leido „Hoptrans-Sirenoms“ sumažinti atsilikimą iki vienženklio – 17:24. Visgi „Sūduvą“ ir toliau į priekį vedė aukštaūgė Laura Svarytė – 33:21. Antroje kėlinio pabaigoje ir toliau dominavo marijampolietės, kurios neleido garliaviškėms sumažinti atsilikimo, o pačios susikrovė 13 taškų pranašumą – 40:27.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje keitėsi neženkliai, o įtikinamai ir toliau pirmavo „Sūduva“ – 47:32. Likus žaisti 3 minutes, „Hoptrans-Sirenos“ pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų, nors „Sūduva“ vienu metu jau buvo įgijusi ir 18 taškų pranašumą. Kėlinio pabaigoje marijampolietės vėl truktelėjo į priekį ir nors kėlinį tritaškiu baigė Dalia Belickaitė, tai tik minimaliai sumažino „Hoptrans-Sirenų“ deficitą – 48:61.

Paskutiniame ketvirtyje, sužaidus 3 minutes, komandas skyrė 10 taškų – 65:55. Nors „Sūduva“ ir išlaikė iniciatyvą savo pusėje, tačiau „Hoptrans-Sirenos“ joms toli pabėgti neleido ir likus 4 minutėms, komandas skyrė 11 taškų – 72:61. Per likusį laiką „Sūduva“ išlaikė dviženklį pranašumą, kuris leido iškovoti pirmąją pergalę finalo serijoje – 80:66.

„Sūduva“: Laura Svarytė 20 (18 atk. kam.), Rita Milieškienė 16, Kateryna Dobrikova 12, Arina Bilotserkivska 11 (8 rez. perd.).

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Knyzaitė 19 (6 rez. perd.), Gabrielė Gutkauskaitė 13, Volha Ziuzkova 10.