2014 12 21

Legionieriui Jamesui Andersonui pailsėti leidęs „Žalgiris“ įveikė „Prienus“

Lietuvos čempionų titulą šį sezoną ginantis Kauno „Žalgiris“ (15/1) susigrąžino LKL turnyro lentelės lyderių poziciją, išvykoje 89:73 (26:16, 20:21, 20:19, 23:17) įveikęs „Prienus“ (6/11).
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje skaičiai švieslentėje keitėsi gana lėtai, tačiau taškus kur kas lengviau rinko „Žalgirio“ krepšininkai. Ketvirčiui pasiekus vidurį kauniečiai jau turėjo dviženklę persvarą (14:3), kurią išlaikė iki ketvirčio pabaigos – 26:16.

Po pertraukėlės žaidimas išsilygino ir „Prienai“ svečiams šeimininkauti jau nebeleido. Prieniškiai buvo priartėję iki 7-ių (25:32), o vėliau ir iki 6-ių (37:43) taškų, tačiau po dviejų kėlinių „Žalgiris“ toliau užtikrintai pirmavo – 46:37.

Sužaidus 6 minutes trečiajame ketvirtyje kauniečiai pirmavo 12 taškų (60:48), tačiau „Prienai“ tada spurtavo 8:0 ir priartėjo iki 56:60. Vis dėlto, tokio tempo šeimininkai neišlaikė ir iki ketvirčio pabaigos „Žalgiris“ atstatė dviženklį pranašumą – 66:56.

Lemiamo ketvirčio pradžioje kauniečiai padidino pranašumą iki 17-os taškų (74:57) ir atgal nebesižvalgė bei iškovojo 15-ąją pergalę.

„Prienai“: O.Varanauskas (2/6 dvit., 5/7 trit., 4/5 baud., 7 išprov. praž.) 23, A.Labuckas (7/14 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam.) 20, G.Staniulis (8/14 dvit., 10 atk. kam.) 18, V.Sragauskis 7.

„Žalgiris“: L.Lekavičius (3/7 dvit., 4/6 trit., 5 atk. kam.) 19, A.Milaknis (3/6 trit.) ir A.Gudaitis (5/11 baud., 9 atk. kam., 7 išprov. praž.) po 13, T.Dimša ir W.Cherry (7 atk. kam., 5 klaid., 7 perimti kam.) po 9, P.Jankūnas ir D.Songaila po 8.

„Prienams“ 2014 metais LKL čempionate liko vienerios rungtynės: gruodžio 30 dieną jie Pasvalyje žais su „Pieno žvaigždėmis“. „Žalgiris“ rungtyniaus irgi vieną kartą: antradienį vyks į Žemaitiją, kur egzaminuos „Mažeikius“.