Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 28d. 11:11

Lenkijos vargai prieš Lietuvą slepiasi po neeilinio trenerio šypsena

Mike'as Tayloras 15min iš Gdansko
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mike'as Tayloras

Lenkijos krepšinio rinktinė pasitinka lietuvius išdraskyta įvairiausių rūpesčių. Tačiau energingasis lenkų treneris iš JAV nesibaimina garsių lietuviškų pavardžių, kurios ketvirtadienio vakarą puoš Gdansko „Ergo“ areną.

PČ atranka 2019 | Ketvirtadienis | Lenkija – Lietuva | 20:00 | Gdanskas

Jeigu Mike'as Tayloras susėstų su Dainiumi Adomaičiu prie vieno stalo, tema, kurios abu vyrai norėtų išvengti, būtų 2017-ųjų Europos čempionatas.

Mike'as Tayloras liko treniruoti lenkų, nepaisant pernykščio rinktinės nuopuolio. Svajoję patekti į čempionato aštuntfinalį, Lenkijos krepšininkai pasitenkino vienintele pergale prieš Islandiją ir keliavo namo jau po grupės varžybų.

Daugelis žurnalistų ir sirgalių reikalavo amerikiečio galvos, tačiau Lenkijos krepšinio federacija dar prieš Europos pirmenybes pratęsė sutartį su 45-erių specialistu dar metams.

M.Taylorui buvo suteiktas dar vienas šansas. Tačiau Lenkijos rinktinės žaidimas pasaulio čempionato atrankoje šiek tiek girgžda.

Lenkijos ekipa per 4 rungtynes nusileido ne tik Lietuvai, kuri lapkritį skriaudė kaimynus 75:55 net ir ne stipriausios sudėties, bet ir vengrams – 57:64. Į antrąją poziciją juos pastatė didesniu skirtumu namuose prieš Vengriją pasiekta pergalė 70:60 bei Kosovo sutriuškinimas 90:62.

FIBA 2019 atrankos C grupė
1. Lietuva 4-0
2. Lenkija 2-2
3. Vengrija 2-2
4. Kosovas 0-4

Lenkijoje vyrauja nuomonė, kad M.Tayloras yra per geras žmogus. Ir iš tikrųjų, retai pamatysi tokių pozityvių trenerių.

Jis rungtynių metu nešaukia ant žaidėjų, kaip mes įpratę matyti staugiantį Šarūną Jasikevičių, kiek mažiau – Rimą Kurtinaitį, kitus strategus.

Tai tos amerikietiškos krepšinio filosofijos atstovas, kuris verčiau paragins, nei sukritikuos. Tik kartais krepšininkai ima naudotis tokiais diplomatiškais žmonėmis ir pamina discipliną. Kolegos iš Lenkijos informavo 24sek, kad žaidėjai naktinėjo po pergalės prieš Kosovą, o po trijų dienų su 57 sukrapštytais taškais krito Sombathėjuje, Vengrijoje.

Dar vienas M.Tayloro artumą su Lenkijos rinktinės žaidėjais iliustruojantis epizodas sukėlė klausimų patiems lenkams. Prieš 2017-ųjų Europos čempionatą rinktinės žaidėjai pasveikino savo strategą įmūrydami į veidą du didžiulius tortus. Be abejo, tai amerikiečiams puikiai žinomas pokštas, bet pabandykite įsivaizduoti, kaip kuri nors rinktinė iškrėstų kažką panašaus Jonui Kazlauskui.

Bet tai toli gražu nėra vienintelė ar didžiausia Lenkijos rinktinės problema. Šiai nacionalinei komandai trūksta pagarbos iš savo pačių žaidėjų.

Štai Lenkijos pilietybę gavęs natūralizuotas amerikietis A.J.Slaughteris vėl neprisistatė į rinktinės stovyklą. Vilerbano ASVEL atstovas buvo prisižadėjęs, kad atvyks į Gdanską, tačiau be jokio paaiškinimo liko JAV. Gali būti, kad trumpas jo pasirodymas šioje ekipoje baigtas visam laikui.

„Scanpix“ nuotr./A.J. Slaughteris
„Scanpix“ nuotr./A.J. Slaughteris

Beje, amerikiečių natūralizavimas jau pradeda įgristi ir patiems lenkams, nors aukšto lygio įžaidėjo trūkumas Lenkijoje ypač jaučiamas. Maža to, mačas su Lietuva bus paskutinis 34-erių veteranui Lukaszui Koszarekui. Gdanske Lenkijos krepšinio sirgaliai padėkos ilgamečiam nacionalinės komandos aikštės generolui ir palydės į užtarnautą poilsį nuo rinktinės. Tad skylė šioje pozicijoje tik plėsis.

M.Tayloras nori, kad įžaidėjo pareigas perimtų Tenerifės „Iberostar“ puolėjas Mateuszas Ponitka. Apie vieną Lenkijos rinktinės lyderių daug pasako faktas, kad jis buvo patekęs į Kauno „Žalgirio“ radarą. Pastarąjį sezoną Ispanijoje jis pelnydavo vid. 13,6 taško, atkovodavo 5,6 kamuolio ir rinkdavo po 18 naudingumo balų.

Tačiau M.Ponitka yra 2–3, ne 1-os pozicijos žaidėjas, tad lenkas spyriojasi tapti komandos atakų organizatoriumi. Viskas labai aišku – M.Ponitkos stiprioji pusė yra žaidimas be kamuolio ir atakų užbaigimas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lenkijos krepšininkų treniruotė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lenkijos krepšininkų treniruotė

Lenkams trūks bent kelių aukštaūgių. Daugeliui lietuvių ši nacionalinė komanda asocijuojasi su vieninteliu Lenkijos atstovu NBA Marcinu Gortatu, tačiau 35-erių vidurio puolėjas dar 2015-aisiais baigė karjerą savo šalies rinktinėje.

Anot kolegų iš Lenkijos, M.Gortatas niekada nesubūrė Lenkijos rinktinės į vieną kumštį ir netapo tuo lyderiu, kuris galėtų vesti komandą į didžias pergales. Kalbama, kad kai M.Gortatas baigė karjerą nacionalinėje komandoje, atmosfera rūbinėje iškart pagyvėjo.

M.Gortatas nėra vienintelis centras, kuris padėtų M.Taylorui. Dėl neaiškių priežasčių komandoje nėra iš toli pataikančio bokšto Damiano Kuligo, taip pat – 24-erių Przemeko Karnowskio, kuriam buvo piešiama šviesi ateitis, bet tuos lūkesčius dar reikės pateisinti savo charakteriu.

Oficiali pozicija – P.Karnowskis gydosi traumą, tačiau tuo pačiu vidurio puolėjas bando geriau pasiruošti antrajam savo sezonui Europoje, kadangi pirmieji metai Fuenlabrados klube Ispanijoje buvo itin sunkūs.

Sezono pabaigoje lenkų milžinas iškrito iš Ispanijos komandos rotacijos, o prieš pat stovyklą pranešė, kad jam atsinaujino kojos skausmai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Przemekas Karnowskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Przemekas Karnowskis

M.Tayloras galėtų ramiai pasitikėti Maciejumi Lampe, bet 33-ejų aukštaūgis dėl sunkios traumos praėjusį sezoną Kinijoje sužaidė vos trejas rungtynes ir nerungtyniavo nuo sausio.

M.Lampės istorija taip pat įdomi. Jo CV yra Madrido „Real“, „Phoenix Suns“, „New Orleans Hornets“, „Houston Rockets“, „Chimki“, Tel Avivo „Maccabi“, Kazanės UNIKS, Vitorijos „Caja Laboral“, „Barcelona“ įrašai, tačiau lenkai laiko jį kito mentaliteto žmogumi.

Nors gimė Lodzėje, M.Lampe užaugo Stokholme, Švedijoje, o prieš įsibėgėdamas profesionalo karjeroje, jis tobulėjo Madrido „Real“ klubo sistemoje.

Daugelis net nesitikėjo, kad M.Lampe atvyks į rinktinės stovyklą, bet dabar jis atrodo kaip „X faktorius“, kurio taip reikia Lenkijos komandai, iš rikiuotės iškritus kitiems aukštaūgiams.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Maciejus Lampe
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Maciejus Lampe

Kalbama, kad stipriausios sudėties Lietuvos rinktinę lenkai pasitinka netgi silpnesni nei tada, kai lapkritį viešėjo Klaipėdoje.

Tačiau M.Tayloras moja ranka į visas negandas ir su didžiuliu entuziazmu kimba į atlapus kolegai D.Adomaičiui.

Prieš savaitę surinkęs vyrus į pasiruošimo stovyklą Gdanske, užsienietis apsidžiaugė, išvydęs būrį gerai pasirengusių ir ambicingų kovotojų.

„Negalime pasirodyti aikštėje ir galvoti apie pralaimėjimą. Mes žaisime dėl pergalės, dėl lenkų garbės, – patikino amerikietis. – Puikių žaidėjų ir puikių komandų tu nenugalėsi vienu mostu. Reikia laimėti daug mažų mūšių, kad laimėtum karą.

Tad mes sieksime laimėti kiekvieną ataką. Po krepšiu, du prieš du situacijose, kitose gynybos schemose. Laimėję tas mikrodvikovas tikėsimės rungtynių pabaigoje būti šalia lietuvių.

Aš labai pasitikiu savo komanda, matydamas, kaip ji dirbo šią savaitę. Man labai patinka mano žaidėjai. Mes norime reabilituotis ir įrodyti, jog galime sužaisti kur kas geriau nei rudenį Klaipėdoje.“

Nedidukas lenkų treneris taip spirga optimizmu, kad gali įtikėti, jog ketvirtadienio vakarą Gdansko „Ergo“ arenoje susitiks dvi lygiavertės komandos.

Tačiau sunku jas tokiomis pavadinti. Juolab kai prie Lietuvos rinktinės prisijungė bent 7 Eurolygos ir NBA atstovai: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Mindaugas Kuzminskas, Artūras Gudaitis, Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius ir Jonas Mačiulis.

Prieš save regėdamas tokią priekinę liniją, M.Tayloras supranta, kad Lenkija turės daugiau problemų gynyboje, nei rudenį Klaipėdoje stabdant Evaldą Kairį ar Vaidą Čepukaitį.

„Mums tai bus puikus iššūkis. Treneris Dainius Adomaitis atlieka puikų darbą ir tai labai talentinga komanda su ilgu atsarginių suolu. Labai gerbiame Lietuvą, bet bandysime ją nugalėti“, – pareiškė M.Tayloras.

Prisimindamas Lietuvos rinktinės sprigtą lenkams lapkritį, M.Tayloras pabrėžė, kad šįkart jo auklėtiniai turi būti greitesni, agresyviau ir preciziškiau gintis, ypač du prieš du situacijose ir asmeninėje gynyboje.

Lenkijos rinktinės kapitonas Adamas Waczynskis, kuris dėl įsipareigojimų Malagos „Unicaja“ ekipai ir FIBA bei Eurolygos konflikto prieš pusmetį neatvyko į „Švyturio“ areną, pabrėžė kitą svarbią lenkų užduotį.

„Manau, kad galime žaisti labai greitai, nes esame puikios fizinės formos. Daug žaidėjų baigė sezoną labai anksti, kai kurie – net balandį. Neslėpsiu, buvau sunerimęs, bet pamačiau, kad esame geros formos. Tad turime žaisti greitai, – samprotavo vid. 10,1 taško Eurolygoje rinkęs lenkas. – Mačiau tas rungtynes Klaipėdoje. Lietuviai žaidė labai gerai ir sunkiai dirbo dėl pergalės. Dabar atvyko labiau patyrusi ir talentingesnė komanda, bet viskas įmanoma.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Adamas Waczynskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Adamas Waczynskis

Būtent jis, M.Ponitka ir M.Lampe Lietuvos rinktinės žaidimui turėtų kelti didžiausią grėsmę.

„Gerbiame Lietuvą, nes jie čia atvyksta su žvaigždėmis. O mūsų stiprybe turi tapti komandinis žaidimas ir troškimas tobulėti. Bet per pasiruošimo ciklą mes labai smarkiai tobulėjome. Laukiame šio mačo ir mintyse turime tik vieną tikslą“, – užsivedęs kalbėjo 33-ejų M.Lampe, tik sykį žaidęs prieš Lietuvą ir ją nugalėjęs 2009-aisiais Vroclave.

Lietuvos ir Lenkijos dvikova Gdanske – ketvirtadienį 20 val. Lietuvos laiku.

Lenkijos rinktinės sudėtis mačui su Lietuva
1. Aaronas Celis – „Polski Cukier“, Lenkija
2. Tomaszas Gielo – „Joventut“, Ispanija
3. Karolis Gruszeckis – „Polski Cukier“, Lenkija
4. Adamas Hrycaniukas, „Stelmet“, Lenkija
5. Łukaszas Koszarekas – „Stelmet“, Lenkija
6. Maciejus Lampe – „Qingdao Eagles“, Kinija
7. Kamilis Łączyńskis – „Anwil“, Lenkija
8. Michałas Michalakas – „Tecnyconta“, Ispanija
9. Dominikas Olejniczakas – „Ole Miss“, NCAA
10. Marcelis Ponitka – „Asseco“, Lenkija
11. Mateuszas Ponitka – „Iberostar“, Lenkija
12. Michałas Sokołowskis – „Rosa“, Lenkija
13. Adamas Waczyńskis – „Unicaja“, Ispanija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Aktualu

V.Šapoka priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

Apžvalgininkas R.Bogdanas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Sportas

Audringas „Copa Libertadores“ finalas baigėsi „River Plate“ triumfu

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

24sek

Aistros Kaune: D.Suttono šou, masinis susistumdymas ir „Žalgirio“ pergalė

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Aktualu

Vilniuje vyko masinis protestas „Paskutinis skambutis“: reikalavo pagarbos ir atšaukti etatinį apmokėjimą

Vardai

Eglė Malinauskaitė antrąkart išsiskyrė su Pauliumi Aršausku: „Noriu greičiau viską pamiršti“

Aktualu

Nufilmuota: paryčiais Kauno senamiestyje sudegintas „Mercedes-Benz“

Mokslas.IT

Artėja diena, kai mėsa bus pernelyg didelė prabanga – lietuvis jau augina jos pamainą

24sek

Rezultatyvus M.Kuzminsko ir A.Gudaičio tandemas nukalė Milanui pergalę

Naujienos

Verslas

Modernesnė perdirbimo įmonė – didesnis patogumas ūkininkams

Aktualu

Maskva: prieš D.Trumpo ir V.Putino derybas susitiks Rusijos ir JAV diplomatijos vadovai

Sportas

Su Diego Maradona nedirbs: Valdas Ivanauskas atsisveikino su Bresto „Dinamo“

24sek

Kauno „Žalgirio“ naujokas – NCAA atsiskleidęs Martinas Gebenas

Verslas

Pokyčius paskatino kruiziniai laivai: autobusams didėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą

N-18 Vardai

Kebabų restorano svečiai išvydo, ko nesitikėjo – Alfa vyro viliotinį

Aktualu

Dėl kietojo disko gedimo laikinai neveikė Gyventojų registras ir „Regitra“

Aktualu

Simas Čelutka: Kova su dezinformacija – ar Lietuvai pavyks išbudinti Europos Sąjungą?

Aktualu

Prieglobstį gavęs rusų akademikas D.Bučenkovas mokosi lietuvių, dėstys universitete

Pasaulis kišenėje

Karščiai sušildė Baltijos jūrą – vandens temperatūra siekia 18 laipsnių

Verslas

Palanga šiaušiasi lyginama su Turkija: kainų pikas – jau čia pat

Sportas

Nerijus Kesminas atsiprašo dėl vokiečių: čempionų krachą lėmė ir arogancija

Aktualu

Kenijos sostinės turguje kilęs gaisras nusinešė 15 gyvybių

Aktualu

Pentagono vadovas J.Mattisas ramina Pietų Korėją ir Japoniją dėl Pchenjano

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 11 vieta: vis dar geriausias Kaune – „Nüman“

Aktualu

Seimas įteisino gimdymą namuose

Verslas

Statybas ir toliau brangina 7,7 proc. pakilęs darbo užmokestis

24sek

Šarūnas Jasikevičius dalyvavo Eurolygos trenerių kursuose

Aktualu

Naktį Kaune susidūrė du BMW, trys jaunuoliai atsidūrė ligoninėje

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek