2017 05 06 /19:11

„Lietkabelis“ laimėjo dar vieną nervų karą ir kelialapį į pusfinalį

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai turėjo kaip reikiant paplušėti, tačiau laimėjo LKL ketvirtfinalio seriją prieš Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą „sausu“ rezultatu 3-0. Šeštadienio vakarą trečiosiose serijos rungtynėse namuose žaidę Kazio Makvyčio auklėtiniai šventė pergalę 83:67 (21:14, 26:21, 15:26, 21:6).
Kšištofas Lavrinovičius
Kšištofas Lavrinovičius / Karolis Kavolėlis/kklietkabelis.lt

Pusfinalyje panevėžiečių varžovu bus Vilniaus „Lietuvos rytas“, ketvirtfinalyje be didesnio vargo 3-0 įveikęs Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Abi komandos rungtynes pradėjo kovingai, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje geriau sužaidęs „Lietkabelis“ buvo priekyje – 21:14.

Antrajame kėlinyje kiek stipriau žaidė aikštės šeimininkai, kurie į visus varžovų antpuolius rasdavo atsakymą ir laimėję ketvirtį (26:21) prieš ilgąją pertrauką pirmavo jau dviženkliu skirtumu – 47:35.

Po ilgosios pertraukos „Vytauto“ komandos žaidimas pasikeitė kardinaliai – svečiai pradėjo geriau kovoti dėl atšokusių kamuolių ir pagal šią statistinę kategoriją priartėjo prie savo varžovų (22 atk. kam. prieš 28).

Geresnė gynyba ir kova po krepšiu atsispindėjo ir rezultate: trečiojo kėlinio pabaigoje prieniškiai po ilgo laiko išsiveržė į priekį (61:59), o „Lietkabelis“ tik Beno Madgeno tritaškio su sirena dėka prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo bent minimalų pranašumą – 62:61.

Bet ketvirtajame kėlinyje „Vytautas“ pateko į duobę, o tuo pasinaudoję panevėžiečiai surengė atkarpą 21:4 ir įgavo saugų pranašumą (83:65).

Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir trečiąją pergalę serijoje šventęs „Lietkabelis“ tapo paskutiniu pusfinalio dalyviu – 83:67.

LKL pusfinalyje „Lietkabelis“ žais pirmą kartą klubo istorijoje.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 13, Žygimantas Skučas 12, Lorenzo Williamsas, Benas Madgenas, Gintaras Leonavičius ir Žygimantas Janavičius po 10, Darjušas Lavrinovičius 9.

„Vytautas“: Tomas Delininkaitis, Laurynas Birutis, Regimantas Miniotas ir Vytenis Lipkevičius po 10.