2022 06 05

Lietuvos 3x3 lygos I turo nugalėtojai – VDU krepšininkai

Tauragėje įvyko finalinis pirmojo Lietuvos 3x3 lygos turo etapas, kuriame stipriausios komandos išsidalino piniginius prizus bei bilietus į FIBA „Challenger“ serijos turnyrą.
VDU komanda
VDU komanda / 3x3 krepšinio asociacijos nuotr.

Tarp 12 stipriausių Lietuvos 3x3 komandų šį kartą PRO grupėje ryškiausia buvo VDU, kuri finale 21:9 susitvarkė su „Kėdainiais“. Jie iškovojo 3 tūkst. eurų ir bilietą į FIBA „Challenger“ serijos turnyrą Hamburge (Vokietija).

Vitalijaus Kozio, Justino Ramanausko, Ernesto Sederevičiaus ir Tomo Zdanavičiaus kvarteto kelias iki finalo nebuvo lengvas – tiems patiems „Kėdainiams“ VDU pralaimėjo grupės etape (17:19), o pusfinalyje ilgą laiką atsilikinėjo, bet jiems pergalę prieš Simono Lukošiaus vedamą JUZ išplėšė E. Sederevičiaus tolimas metimas – 21:19.

Antrajame Lietuvos 3x3 lygos pirmojo turo etape triumfavę „Kėdainiai“ už antrąją vietą finaliniame etape taip pat gavo solidžius prizus – 2 tūkst. eurų ir kelialapį į FIBA „Challenger“ serijos turnyrą Hamburge (Vokietija). Kėdainių miesto garbę Lietuvos 3x3 lygoje šiame etape gynė Arminas Kelmelis, Laurynas Danielius, Medas Kuprijanovas ir Povilas Dambrauskas.

Trečiąją vietą bei 1 tūkst. eurų iškovojo JUZ, kurie šeštadienį laimėjo ELITO grupės kovas bei 700 eurų. Be JAV studijuojančio S. Lukošiaus komandos garbę gynė Emilis Butkus, Oshane‘as Drewsas ir Robertas Subotkevičius.

Antrasis Lietuvos 3x3 lygos turas prasidės liepos 2-3 d. Palangoje, dar po savaitės įvyks etapas Gargžduose (liepos 9-10 d.), o finalinės kovos bus žaidžiamos Panevėžyje liepos 23-24 d.

Iš viso Lietuvos 3x3 lygą sudaro trys atskiri turai, kurie susideda iš 9 etapų – po tris etapus kiekviename ture.

Savaitgalį Tauragėje varžėsi ir Vilniaus „Rivile“ bei Šakių „Vytis-Gulbelė“, o jų pagrindinės komandos dalyvavo FIBA „Challenger“ serijos turnyre Novi Sade (Serbija). Šakių klubas turnyre nukeliavo iki pusfinalio bei iškovojo 5 tūkst. eurų, o „Rivile“ užėmė 11-ąją vietą.