2013 04 13 /22:40

Lietuvos krepšinio gerbėjai išvydo neįtikėtiną „Lietuvos ryto“ renesansą: pergalė prieš „Žalgirį“ ir antroji vieta LKL reguliariajame sezone

Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko tai, ko Lietuvos krepšinio gerbėjai dar nėra regėję. Pagrindinio laiko neužteko išaiškinti, kaip turi atrodyti lyderių rikiuotė LKL turnyrinėje lentelėje. „Lietuvos rytas“ pusė rungtynių buvęs „Žalgirio“ šešėlyje pakilo lyg feniksas iš pelenų ir po pratęsimo įveikė „Žalgirį“ 73:70 (18:9, 17:12, 8:18, 19:23, 8:11).
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

Karščiausios rungtynių diskusijos – sporto grupėje „Facebook“ tinkle.

Pirmoje rungtynių pusėje Kauno „Žalgiris“ visiškai dominavo aikštėje, o „Lietuvos rytas“ nerado atsako. Tačiau padėtis pasikeitė po ilgosios pertraukos, o ketvirtajame kėlinyje rezultatas buvo lygus. Viskas prasidėjo iš naujo ir sutrikęs „Žalgiris“ pridėto laiko metu jau nesugebėjo pranokti prieš tai tryptų vilniečių.

Ši pergalė leido Vilniaus „Lietuvos rytui“ išsaugoti antrąją vietą LKL turnyrinėje lentelėje išvengti dvikovos su tuo pačiu „Žalgiriu“ jau pusfinalyje. Po įtempto sezono jau daugelis buvo patikėjęs, kad šįkart LKL finalas gali atrodyti kitaip, tačiau „Lietuvos rytas“ pakeitė įvykių eigą.

Vilniečiams, kurių nedidelė saujelė atvyko į Kauno areną, norintiems atsidėkoti savo komandai už nuostabią pergalę greičiausiai ranką reiktų spausti Eimantui Bendžiui. Būtent jis ketvirtojo kėlinio viduryje trimis tritaškiais iš eilės pirmą kartą rungtynėse išvedė vilniečius į priekį.

Iš viso Eimantas Bendžius pataikydamas šešis tritaškius iš devynių pelnė 18 taškų. 17 taškų pridėjo Renaldas Seibutis.

„Žalgiriečiams“, kurie ir pralaimėję „Lietuvos rytui“ išlaikė pirmąją vietą LKL, daugiausia, po 10 taškų, pelnė Mindaugas Kuzminskas ir Adas Juškevičius.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 10 (0/4 trit.), Adas Juškevičius 10, Oliveris Lafayette'as 9, Marko Popovičius 9 (0/5 trit.), Kšištofas Lavrinovičius 8 (0/4 trit.), Rimantas Kaukėnas, Jeffas Foote'as (6 atk.k.) ir Darjušas Lavrinovičius po 6, Robertas Javtokas 4, Mario Delašas 2, Vytenis Lipkevičius ir Donnie McGrathas taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Eimantas Bendžius 18 (6/9 trit.), Renaldas Seibutis 17 (8 išpr. praž.), Nemanja Nedovičius 10, Janis Blūmas 10 (2/12 trit.), Mindaugas Katelynas, Steponas Babrauskas ir Tautvydas Lydeka po 6, Simas Buterlevičius, Patrickas O'Bryantas, M.Palacio ir Artūras Jomantas taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

Pratęsimas: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 70:73 (18:9, 17:12, 8:18, 19:23, 8:11)

5 min. Oliveris Laffayete'as dar kartą prasižengė prieš Nemanja Nedovičių. Šįkart jis pataikė abu metimus. O.Laffaeyette'as trečiąjį kartą prasižengė prieš tą patį N.Nedovičių ir jis vėl realizavo abi baudas. Janis Blūmas prasižengė prieš Marko Popovičių., kroatas sumetė abi baudas. Vilniečiai paprašė minutės pertraukėlės. Oliveris Laffayette'as prasižengė penktąjį kartą. Nemanja Nedovičius vėl įmetė abi baudas. – 70:73

4 min. Dvitaškį pataikė Marko Popovičius. Mindaugas Katelynas prasižengė prieš Mindaugą Kuzminską ir šis baudos metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį – 68:67

3 min. Šeštasis Eimanto Bendžiaus tritaškis, Oliveris Laffayette'as prasižengė prieš Nemanja Nedovičius, tačiau šis nepataikė nei vieno baudos metimo – 64:67

2 min. Prasižengė Marko Popovičius, tačiau Renaldas Seibutis pataikė du baudos metimus iš trijų – 64:64

1 min. Ketvirtoji pražanga Renaldui Seibučiui. O.Laffayette'as pataikė abu baudos metimus 64:62

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 43:39 (18:9, 17:12, 8:18)

10 min. Komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis ir likus 16,6 sek. paprašė minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės „Lietuvos rytas“ puikiai apsigynė ir neleido kauniečiams sėkmingai išsimesti kamuolio. Kamuolys atiteko vilniečiams, o šie paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Eimantas Bendžius neišplėšė vilniečiams pergalės per pagrindinį laiką – netaiklus metimas ir šiose rungtynėse prireikė pratęsimo – 62:62.

9 min. Ginčas aikštelės viduryje – kamuolys atiteko „Žalgiriui“. Marko Popovičius pataikė dvitaškį, vilniečiai paprašė minutės pertraukėlės. Rezultatą išlygino Renaldas Seibutis – 62:62

8 min. Tautvydas Lydeka prasižengė prieš Robertą Javtoką. Žalgirietis pataikė vieną baudos metimą. Renaldas Seibutis pelnė du taškus su pražanga ir realizavo baudos metimą. Kšištofas Lavrinovičius atliko dėjimą – 60:60

7 min. Oliveris Laffayette'as tritaškiu išlygino rezultatą – 57:57

Aliaus Koroliovo nuotr./Rimantas Kaukėnas

6 min. Janis Blūmas prasižengė prieš Marko Popovičių, Eimantas Bendžius – prieš O.Laffayette'ą. Šis pataikė vieną baudos metimą – 54:57

5 min. Eimantas Bendžius pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė į priekį „Lietuvos rytą“ – trys tritaškiai iš eilės – 53:57

4 min. Janis Blūmas pataikė dvitaškį, o Eimantas Bendžius tritaškį – 53:51

3 min. Rimanto Kaukėno dvitaškis sugrąžino pranašumą žalgiriečiams. Po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio minutės pertraukėlės paprašė „Lietuvos Rytas“ – 53:46

2 min. Janis Blūmas pataikė du baudos metimus po D.Lavrinovičiaus pražangos. Tautvydo Lydekos dėjimas suteikė vilties sostinės gyventojams, tačiau tuojau pat dvitaškį pelnė Adas Juškevičius – 49:46

1 min. Darjušas Lavrinovičius pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. Janio Blūmo tritaškis pakėlė ant kojų vilniečius, o Ado Juškevičiaus atsakas – kauniečius – 47:42

Aliaus Koroliovo nuotr./Lietuvos ryto sirgaliai
Aliaus Koroliovo nuotr./„Lietuvos ryto“ sirgaliai

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 43:39 (18:9, 17:12, 8:18)

10 min. Paskutinės atakos buvo nesėkmingos abiems klubams. Trečiasis kėlinys gražino įtampą šiame žaidime. Vilniečiai pavijo jau atrodo nutolusius kauniečius ir dar turėjo šansą iškovoti pergalę – 43:39

9 min. Itin reikalingą tritaškį pataikė Mindaugas Katelynas, o netrukus dvitaškį pridėjo Renaldas Seibutis. Vilniečiai atsiliko vos keturiais taškais – 43:39

8 min. Vieną baudos metimą iš dviejų pataikė Mindaugas Katelynas – 43:34

7 min. Aikštėje pasirodė Artūras Jomantas. Oliveris Laffayette'as pataikė du baudos metimus. Janis Blūmas pagaliau pataikė tritaškį – 43:33

6 min. Dvi pražangas iš eilės įsirašė Mario Delašas – 41:30

5 min. Vieną baudos metimą pelnė Tautvydas Lydeka, Nemanja Nedovičius pasižymėjo lengvu dvitaškiu – 40:30

4 min. Jeffas Foote'as įmetė vieną baudos metimą iš dviejų – 40:27

3 min. Renaldas Seibutis prasižengė prieš Rimantą Kaukėną ir vėliau įmetė dvitaškį – 39:27

2 min. Regzti atakų nesisekė abiems ekipoms – 38:23

1 min. Dvitaškį pataikė Renaldas Seibutis. Ketvirtąjį kartą prasižengė Simas Buterlevičius – 37:23

Aliaus Koroliovo nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 35:21 (18:9, 17:12)

10 min. Simas Buterlevičius prasižengė prieš Marko Popovičių. Žalgirietis pataikė baudos metimą. Eimantas Bendžius pataikė tritaškį – 35:21

9 min. Pirmuosius taškus pelnė Marko Popovičius, Eimantas Bendžius pataikė tritaškį ir prasižengė prieš M.Kuzminską, jis pataikė dar du baudos metimus – 34:18

8 min. Mindaugas Katelynas užsidirbo nesportinę pražangą blokuodamas Mindaugą Kuzminską. Žalgirietis realizavo abu baudos metimus – 30:15

7 min. Baudos metimus prametė Darjušas Lavrinovičius, tritaškio nepataikė Janis Blūmas – 28:15

6 min. Tritaškį pataikė Darjušas Lavrinovičius ir Renaldas Seibutis – 28:15

5 min. Antroji pražanga Mindaugui Kuzminskui. Dar vieną dvitaškį su pražanga pelnė K.Lavrinovičius – 25:12

4 min. Dėjimą atliko Kšištofas Lavrinovičius – 22:12

3 min. Steponas Babrauskas prasižengė prieš Mindaugą Kuzminską – 20:12

2 min. Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas pataikė po vieną baudos metimą – 20:12

1 min. Steponas Babrauskas antrąjį kėlinį pradėjo tritaškiu – 18:12

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 18:9

10 min. Steponas Babrauskas prasižengė prieš Rimantą Kaukėną, šis pataikė baudos metimą, po jo surengtoje vilniečių atakoje dvitaškį įmetė Tautvydas Lydeka. Steponas Babrauskas pelnė du taškus su pražanga. Kėlinį užbaigė gražus Roberto Javtoko tritaškis – 18:9

9 min. Aikštėje pasirodęs Robertas Javtokas prametė abu baudos metimus, Tautvydas Lydeka įmetė vieną – 15:4

8 min. Pirmuosius taškus pelnė Rimantas Kaukėnas. Vytenis Lipkevičius prasižengė – 15:3

7 min. Renaldas Seibutis taikliu baudos metimu po ilgos pertraukos pelnė tašką „Lietuvos rytui“ – 13:3.

6 min. Adas Juškevičius pridėjo tritaškį ir vilniečiai jau atsiliko vienuolika taškų – 13:2.

5 min. Po Ado Juškevičiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ paprašė minutės pertraukėlės. Vilniečiai prametė visus 5 tolimus metimus – 10:2

4 min. Dar du taiklūs Mario Delašo metimai ir „Žalgiris“ jau buvo priekyje šešiais taškais. Nemanja Nedovičius užsidirbo antrąją pražangą – 8:2

3 min. „Žalgirio“ atotrūkį padidino taiklūs Mindaugo Kuzminsko baudos metimai – 6:2.

2 min. „Žalgirį“ į priekį išvedė Mindaugas Kuzminskas – 4:2

1 min. Pirmaisiais dvitaškiais apsikeitė Jeffas Foote'as ir Mindaugas katelynas – 2:2.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mario Delašas, Mindaugas Kuzminskas, Jeffas Foote'as.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas, Nemanja Nedovičius, Patrickas O'Bryantas, Janis Blūmas.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti