2017 07 17

Lietuvos jaunučių rinktinės Baltijos taurėje įveikė Latvijos komandas

Lietuvos vaikinų ir merginų U-16 rinktinės sėkmingai pradėjo Baltijos taurės varžybas – abi rinktinės nugalėjo bendraamžius iš Latvijos.
Lietuvos U-16 rinktinė
Lietuvos U-16 rinktinė / musukrepsinis.lt nuotr.

Edvino Justos vadovaujama vaikinų rinktinė latvius nugalėjo 74:65 (18:13, 14:13, 20:22, 22:17).

Pirmasis rungtynių kėlinys sėkmingesnis buvo Lietuvos šešiolikmečiams, kurį jie laimėjo rezultatu 18:13. Antrajame ketvirtyje vyko atkakli kova ir nors latviai buvo sumažinę lietuvių pranašumą iki minimalaus, geriau ketvirčio pabaigą sužaidusi Lietuva sugebėjo išlaikyti 6 taškų persvarą.

Antroje rungtynių pusėje 2 taškais laimėję trečiąjį kėlinį latviai sumažino lietuvių turimą persvarą iki 4. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje iki pat rungtynių pabaigos žaidimas vyko taškas į tašką, tačiau per paskutines 2 susitikimo minutes Lietuvos rinktinė neleido priešininkams pelnyti taškų ir iškovojo pergalę.

LIETUVA U-16: Ą.Tubelis 19, M.Blaževič 18 (7 atk. kam.), N.Pankratjevas 14.

LATVIJA U-16: R.Berzinis 20 , K.Kilpis 18, E. Kruminis 8.

Lietuvos vaikinų rinktinė savo pasirodymą Baltijos taurėje tęs antradienį, liepos 18 d., 19:30 val. šešiolikmečiai susitiks su Estijos rinktine.

Tado Stankevičiaus vadovaujama merginų rinktinė Latvijos krepšininkes nugalėjo 66:57 (21:15, 16:19, 21:8, 8:15).

Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką ir tik kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidusios lietuvės įsiveržė į priekį 21:15. Antrajame kėlinyje tęsėsi atkaklus žaidimas ir nors latvėms pavyko sumažinti skirtumą, priekyje po pirmosios rungtynių pusės Lietuva – 37:34.

Trečiajame ketvirtyje Latvijos merginoms pavyko išlyginti rezultatą, tačiau per likusias 8 kėlinio minutes Lietuvos rinktinė latvėms leido įmesti vos 4 taškus ir po trijų kėlinių rezultatas buvo 58:42. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje dominavo gynyba ir, nors geriau sekėsi Latvijos ekipai, lietuvės susitikimą laimėjo.

LIETUVA U-16: B.Sinickaitė 26 (8 rez. perd.), D.Jankauskaitė 11, G.Savostaitė 9 (10 atk. kam.)

LATVIJA U-16: K.Vihmane 22, D.Apsite 8, E.Friscone 7 (9 rez. perd.).

Kitose rungtynėse lietuvės antradienį susitiks su Estijos ekipa. Rungtynės nuo 17:30 val. vyks A. Sabonio krepšinio centre.