2015 05 25

Lietuvos krepšininkės pralaimėjo Prancūzijos rinktinei

Europos krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos moterų rinktinė pirmadienį pralaimėjo pirmąsias tarptautinio Pietvakarių turnyro Prancūzijoje rungtynes šeimininkėms 65:95 (15:20, 14:24, 24:21, 12:30).
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė / LKF nuotr.

„Žaidėme po kelionės, tai lėmė sunkią pradžią. Tačiau po to grįžome į žaidimą, trečiajame kėlinyje sumažinome atsilikimą iki 9 taškų, tačiau ketvirtajame kėlinyje prancūzės ėmė žaisti ypač agresyviai, išnaudojo savo atletiškumą, privertė daug klysti. Nepaisydamas pralaimėjimo džiaugiuosi, kad tris kėlinius su jomis žaidėme lygiai – jų aikštėje, su jų teisėjais. Padarysime tinkamas išvadas. Turime dar dvi savaites pasirengti svarbiausioms kovoms“, – rungtynes komentavo Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

Lietuvės suklydo 24 kartus, Prancūzijos rinktinė prarado 15 kamuolių. Šeimininkės laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 33:22. Prancūzės taip pat taikliau atakavo lietuvių krepšį – dvitaškių taiklumas (proc.) 66:47, tritaškių – 50:35.

Rezultatyviausia Lietuvos rinktinėje buvo vidurio puolėja Gintarė Petronytė – 14 taškų (5/9 dvitaškių, 4/6 baudos metimų). Naudingiausiai rungtyniavo puolėja Monika Grigalauskytė – 12 taškų (3/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių), 14 naudingumo balų.

Nesulaikoma Prancūzijos rinktinėje buvo vidurio puolėja Gruda Sandrine, žaidžianti WNBA „Los Angeles Sparks“ komandoje. Ji pelnė 28 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

Kitas turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė žais antradienį su Švedijos ekipa, pirmadienį pralaimėjusia Graikijai 64:69.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas