Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 20d. 12:02

Lietuvos krepšinyje – istorinis įvykis: pirmąkart rungtynėms teisėjavo moterų trijulė

Indrė Vilkuotytė, Milita Stalaučinskaitė ir Indrė Balnionytė
nuotr. Augusto Didžgalvio / Indrė Vilkuotytė, Milita Stalaučinskaitė ir Indrė Balnionytė

„Huawei Moterų lygoje“ užfiksuotas neeilinis įvykis Lietuvos krepšinio raidoje. Pirmąkart šalies istorijoje aukščiausios lygos rungtynėms teisėjavo tik iš moterų sudaryta arbitrų brigada.

Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ ir Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ dvikovoje švilpė vyr. teisėjos pareigoms paskirta Indrė Balnionytė bei Milita Stalaučinskaitė ir Indrė Vilkuotytė.

Anksčiau pasitaikydavo trijulių, tarp kurių dvi būdavo moterys, tačiau visiškai moteriškos teisėjų komandos dar nebuvo niekada.

Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos (LKTA) prezidentas Kęstutis Pilipauskas pabrėžė, jog toks įvykis – stiprus postūmis šalies krepšinyje, kuriame norą išmėginti teisėjos darbą rodo vis daugiau moterų.

„Anksčiau buvo kiek keista, kadangi Lietuva – krepšinio šalis, bet lyginant su kitomis Europos šalimis, mes turėjome mažą merginų teisėjų būrį, – tinklalapiui moterulyga.lt sakė K.Pilipauskas. – Pavyzdžiui, tokia Turkija vien tarptautiniame lygmenyje turi 6-7 teisėjas, o pas mus merginos eilę metų nesiveržė į teisėjavimą, nors ši sporto šaka Lietuvoje yra numeris vienas.“

K.Pilipauskas svarstė, jog teigiamu impulsu merginų įsijungimui į teisėjavimą galėjo tapti I.Balnionytės sėkmės istorija – šiaulietė pernai įgijo FIBA tarptautinę licenciją, atvėrusią duris į tarptautinius turnyrus. Tokio pripažinimo anksčiau nebuvo sulaukusi nė viena lietuvė.

Nors I.Balnionytė su švilpuku nesiskiria jau apie dešimtmetį, dvikova Vilniuje jai taip pat tapo asmeniniu krikštu vyr. teisėjos pareigose. Jos įpareigoja spręsti per rungtynes kylančias ginčytinas situacijas ir suteikia lemiamą žodį sprendimų priėmime.

„Jaučiau ypač didelę atsakomybę, nes atsiranda ir daugiau pareigų, ir tuo pačiu norisi, jog rungtynės vyktų sklandžiai“, – kalbėjo I.Balnionytė.

Rungtynėms paskirta moteriška teisėjų trijulė nujautė, jog toks įvykis gali tapti istoriniu, tačiau ypatingo jaudulio tikino nejautusios. Priešingai, merginos šį paskyrimą priėmė kaip demonstruojamo darbo įvertinimą.

„Rungtynių paskyrimas tikrai buvo neįprastas, keistas jausmas nematyti vyrų kolegų greta, tačiau, tikiuosi, nors ir pirmas toks, bet tikrai ne paskutinis, – tinklalapiui moterulyga.lt teigė M.Stalaučinskaitė, teisėjos karjeroje pradėjusi ketvirtąjį sezoną. – Prieš rungtynes šio dalyko nesureikšminome, tiesiog ėjome atlikti savo darbą, tačiau džiaugiuosi, kad galėjau būti šios pradžios dalimi.“

„Mes visos tiesiog nuoširdžiai džiaugėmės, kad moterys krepšinyje – vis dažnesnis reginys. Jautėmės įvertintos ir nusipelniusios pripažinimo, – įspūdžiais dalijosi I.Balnionytė. – Labai džiaugiuosi, kad moterys teisėjos, kruopščiai ir nuoširdžiai dirbdamos, nenustodamos tobulėti yra įvertinamos, o mūsų gretos vis didėja.“

Lietuvos krepšinyje aktyviai darbuojasi penkios teisėjos: Erika Jareckaitė, I.Vilkuotytė, M.Stalaučinskaitė, Renata Radišauskaitė ir I.Balnionytė. Anksčiau švilpė Agnija Vilaniškytė.

Lietuvos vyrų krepšinio lygos durų dar nepavyko praverti nė vienai teisėjai, tuo metu Nacionalinėje vyrų krepšinio lygoje yra debiutavusios R.Radišauskaitė ir I.Balnionytė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek