2015 06 06

Lietuvos moterų rinktinė pasirengimą Europos čempionatui baigė užtikrinta pergale

Į 2015 m. Europos krepšinio čempionatą Lietuvos moterų rinktinė išvyks geros nuotaikos – šeštadienį paskutinėse kontrolinėse rungtynėse Kėdainiuose lietuvės 86:76 nugalėjo Kinijos rinktinę ir atsirevanšavo už išvakarėse patirtą nesėkmę.
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjos
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjos / P.Garkausko nuotr.

Rezultayviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Kamilė Nacickaitė (20 taškų), vidurio puolėja Gintarė Petronytė pelnė 18, Marina Solopova pridėjo 12. Kinijos komandoje 12 taškų surinko Li Wei Yang.

„Esu patenkintas, kad laimėjome, nors ir šiose rungtynėse pamačiau nemažai taisytinų dalykų. Kai kuriais aspektais vakar dienos rungtynėse, nors ir pralaimėjome, mūsų žaidimas patiko labiau. Bet džiugu, kad baigėme pergale, – po paskutinės dvikovos kalbėjo vyriausiasis rinktinės treneris Mantas Šernius. – Apskritai esu patenkintas, kad pasirengimo metu žaidėme su tokiomis komandomis, kokių ir reikėjo – stiprios varžovės, naudoja skirtingą taktiką – mes turėjome galimybę spręsti labai daug skirtingo pobūdžio uždavinių.“

Išvakarėse leidęs pailsėti net 4 pagrindinėms žaidėjoms, šeštadienį rinktinės trenerių štabas prieš kines išrikiavo pajėgiausią sudėtį.

Lietuvės nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį, tačiau didesnio pranašumo per pirmą ketvirtį įgyti nepavyko, o kėlinio pabaigoje Kinijos komanda net persvėrė rezultatą savo naudai – 25:21 po pirmųjų 10 minučių.

Iniciatyvą lietuvės susigrąžino vos prasidėjus antrajam kėliniui, tačiau lygios ir rezultatyvios rungtynės tęsėsi ir antrąjį ketvirtį – didžioji pertrauka prasidėjo lietuvėms pirmaujant 42:40.

Kinijos rinktinė gana sėkmingai priešinosi ir trečiojo kėlinio pirmoje pusėje, tačiau antroje dalyje pradėjo ryškėti Lietuvos rinktinės pranašumas. Pagerinusios gynybą, mūsiškės atitrūko ir po trijų kėlinių Lietuva pirmavo jau 63:54.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinės pranašumas nebekėlė abejonių – 4 minutę persvara jau buvo dviženklė (73:62), o rungtynes lietuvaitės laimėjo 86:76 ir užbaigė pasiruošimą Europos pirmenybėms pergale prieš stiprią ir pajėgę priešininkę.

Rinktinės palydėtuvėse dalyvavęs ir rungtynes stebėjęs Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis prieš dvikovą apdovanojo geriausią 2014 m. Lietuvos krepšininkę Gintarę Petronytę, o krepšininkėms sėkmės kovojant dėl kelialapio į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes palinkėjo Lietuvos kūno kultūros departamento generalinis direktorius Edis Urbonavičius.

Į Europos čempionatą, kuris birželio 11-28 d. vyks Vengrijoje ir Rumunijoje, Lietuvos rinktinė išvyks jau ateinantį antradienį, birželio 9 d.