Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 06, 19:46

Lietuvos rinktinė brazilams ruošia ginklą, kuriuo bandys laimėti ir olimpinį medalį

Lietuvos krepšinio rinktinė tik ką dalyvavo taika spinduliavusioje olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, bet nacionalinėje komandoje – kovinė nuotaika. „Laikas eiti į karą“, – pareiškė Lietuvos rinktinės skautas Benas Matkevičius. Karas lietuvių laukia sekmadienį – 20 val. 15 min. Lietuvos laiku mūsiškiai stoja į mūšį su šeimininkais brazilais.
Lietuvos krepšinio rinktinės treniruotė
Lietuvos krepšinio rinktinės treniruotė / Vytauto Dranginio nuotr.
Rio 2016 | Lietuva – Brazilija | 14:15 | 08.07

Tokiame kare, koks laukia „Carioca“ arenoje sekmadienį, svarbiausia bus ne tik ginkluotė ir pajėgos. Startui didžiulį vaidmenį turės krepšininkų psichologinis nusiteikimas.

B.Matkevičius yra emocingas žmogus, todėl jau jaučia didžiulę įtampą.

„Tik reikės susitvardyti, nes treneriai turi žaidėjams perteikti tą ramybę“, – pabrėžė skautas.

Bet žaidėjams papildomo Jono Kazlausko žodžio nereikės. Krepšininkai turi kitą didžiulį autoritetą rūbinėje – Robertą Javtoką.

„Mūsų komanda pakankamai stipri viduje. Mūsų kapitonas yra labai geras lyderis ir žino, kokius žodžius parinkti. Žaidėjai tą išsispręs tarpusavyje.

Kuo daugiau akcentuosi ir pūsi, tuo tai labiau atsilieps rungtynėse. Reikia viską laikyti natūraliai ir šlaikyti šaltą galvą“, – akcentavo B.Matkevičius.

15MIN MULTIMEDIJOS PROJEKTAS: 15 OLIMPINIŲ AKIMIRKŲ, DĖL KURIŲ DIDŽIUOJAMĖS LIETUVA

Brazilai degs noru nugalėti Lietuvą. Jie svajoja apie istorinius medalius olimpinėse žaidynėse, o tam dabar labai geras metas – žaidynės vyksta jų namuose.

„Prieš šeimininkus žaisti pirmąsias rungtynes labai sunku. Tik tikimės, kad emocijas suvaldysime geriau nei brazilai. Juk jiems atidarymas, bus labai svarbus. Brazilai namie kovoja labai užsivedę. Kaip pietiečių tauta, emociškai ji labai jautri. Todėl daug kas priklausys nuo šaltos galvos“, – pridūrė B.Matkevičius.

Brazilų pamokos

Lietuvos krepšinis priklauso nuo charakterio.

Lietuvos rinktinė su Brazilija turėjo paskutinį kontrolinį testą prieš Rio. Prieš savaitę brazilai šventė pergalę 64:62. Nors tai buvo daugiau slėpynės nei normalios krepšinio rungtynės, lietuviai gavo keletą gerų pamokų.

Anot B.Matkevičiaus, svarbiausia bus apriboti jų žaidimą kuriančių įžaidėjų Marcelinho Huerto ir Raulio Neto indėlį.

Šių perdavimų lauks pavojingi snaiperiai, kurie daugiau atakuoja ne po driblingo, o iš vietos.

„Tai pats pavojingiausias dalykas – tie žaidėjai jau psichologiškai pasiruošę įmesti“, – tikino B.Matkevičius.

Jis taip pat pridūrė, kad lietuviai privalo gerinti kovą dėl atšokusių kamuolių. San Paule po krepšiu dominavo brazilai.

Jėga – charakteris

Lietuvos rinktinė galės pabandyti pasinaudoti spragomis brazilų priekinėje linijoje, kurias paliko Andersono Varejao ir Tiago Splitterio netektys. Du NBA žaidėjai dėl traumų negalės padėti savo nacionalinei komandai.

Žvaigždes traumos nukenksmino, tačiau ko jau ko, bet kieto fizinio krepšinio iš brazilų niekaip neatimsi.

„Jie tvirti, mus stumdys, žais ant pražangos ribos. Mums bus svarbu nenusileisti charakteriu“, – pabrėžė B.Matkevičius.

Būtent rinktinės charakteris ir pagrindinių klaidų po mačo San Paule ištaisymas, anot B.Matkevičiaus, bus raktas į pergalę.

„Reikės demonstruoti lietuvišką autoritetą ir charakterį. Mes esame labai tvirti, su charakteriu. O Lietuvos krepšinis priklauso nuo charakterio. Esame užsispyrę, negalime nusileisti. Kiekviename čempionate mes esame susitelkę vienam tikslui. Norime parodyti, kokie stiprūs esame“, – karingai nusiteikęs B.Matkevičius.​

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek