Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 3d. 13:46

Lietuvos krepšinio rinktinės kovas pirmąsyk komentuos naujas duetas

Rytis Vyšniauskas ir Linas Kunigėlis
Rytis Vyšniauskas ir Linas Kunigėlis

Visus kontrolinius mačus ir Lietuvos rinktinės kovas Europos krepšinio čempionate komentuos žiūrovų mėgstamas profesionalų duetas: Linas Kunigėlis ir Rytis Vyšniauskas. Pastarąjį sezoną jie yra dirbę drauge per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybas, bet R.Vyšniauskas niekada nėra komentavęs Europos krepšinio pirmenybių.

„Puikiai pamenu tą dieną, kai man pranešė, kad norėtų mane matyti Europos čempionate. Tai buvo tokia euforijos pilna diena. Tą dieną ir išvirtas kiaušinis skanesnis, ir saulė ryškiau šviečia, ir viskas daug gražiau“, – pasakojo Rytis Vyšniauskas.

Nors Rytį galima vadinti jaunu komentatoriumi ir jis pats tikino, jog iš savo kolegos Lino Kunigėlio dar mokosi, tačiau patirties Ryčiui netrūksta: „Nenorėčiau nurašyti nė vieno mačo ar turnyro, kurį teko komentuoti, nes iš kiekvieno kažką pasiimi, bet stambiausia auditorija ir didžiausia atsakomybė turbūt buvo praėjusiais metais, kai komentavau Europos futbolo čempionatą ir jaučiau, kad esu girdimas, kad gaunu atsiliepimų. Tais pačiai metais buvo olimpinės žaidynės, kai irgi buvo didelis dėmesys ir žiūrimumas“, – sakė Rytis.

Asmeninio archyvo nuotr./Rytis Vyšniauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Rytis Vyšniauskas

R.Vyšniauskas tikino, kad jau dabar gyvena naujo iššūkio laukimu: „Eurobasket‘as bus labai išskirtinė patirtis, nes būsiu pačiame įvykių sūkuryje. Tai nesulyginami dalykai su komentavimu iš studijos. Tai didelis išbandymas, bet aš labai jo laukiu. Galiu pasakyti, kad su Linu esame komanda, aš tikrai puikiai jaučiuosi šalia tokio patyrusio profesionalo ir žmogaus, iš kurio kiekvieną kartą galiu mokytis“.

Kaip profesionalą Rytį vertina ir Linas Kunigėlis, jis visai nesibaimina, kad didžiuliame krepšinio renginyje teks dirbti su kur kas jaunesniu kolega: „Aš į Rytį žiūriu kaip į seną vilką, puikiai suprantantį krepšinį, su kuriuo dirbti vienas malonumas. Aš vertinu žmones ne pagal amžių, o pagal profesionalumą. Jeigu kalbėtume apie pasitikėjimą, tai Ryčiu pasitikiu labiau nei pats savimi. Sutampa mūsų tempas, humoro jausmas, kuris yra labai svarbus komentuojant dviese“, – kolegos privalumus vardino Linas Kunigėlis.

V.Mikaičio nuotr./Linas Kunigėlis
V.Mikaičio nuotr./Linas Kunigėlis

Rytis karjerą pradėjo po konkurso internete, kuriame jam pasisekė ir atsirado progų išbandyti save komentatoriaus kėdėje: „Pirmą kartą komentavau 2011 metais, kai laimėjau „Viasat Sport Baltic“ konkursą ir su kolega gavau teisę pakomentuoti vienas rungtynes, o 2013 metais pradėjau komentuoti internetui. Galima sakyti, kad man per trejus metus, nuo 2013 iki dabar, labai daug visko įvyko“, – prisiminė Rytis.

Linas Kunigėlis – Europos krepšinio čempionatų senbuvis. Linas skaičiuoja, kad dalyvavo visuose Europos krepšinio čempionatuose nuo 1999 metų, o šis jau bus šeštasis, kurį komentuos. Nepaisant to, kad Linas jau puikiai įsivaizduoja, kas jo laukia, jis sako, kad visuomet yra nenuspėjamų dalykų: „Aišku, labai norėtųsi, kad maloniai nustebintų rinktinė. Bet ir šiaip krepšinio ar apskritai sporto išskirtinis bruožas, kuris traukia, yra tai, kad niekada nežinai, kas bus. Niekada nežinai baigties, scenarijaus, tai yra pati didžiausia intriga. O jaudulį jaučiu prieš kiekvieną eterį. Stengiuosi salėje atsidurti prieš pusantros valandos, pajausti atmosferą, įeiti į darbinę savijautą. Visada smagu susitikti ir su rinktinės nariais, užsienio kolegomis“, – apie laukiantį čempionatą pasakojo L.Kunigėlis.

Pirmąsias Lietuvos rinktinės rungtynes TV3 kanalu jie komentuos penktadienį vakare, kai lietuviai Klaipėdoje žais su Lenkijos krepšininkais.

Pernai Lietuvos rinktinės mačus olimpinėse žaidynėse komentavo Mindaugas Rainys.

Prieš tai nacionalinės krepšinio komandos varžybas komentavo M.Rainys ir L.Kunigėlis duetu, dar anksčiau Europos pirmenybes per TV3 komentuodavo Robertas Petrauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek