2018 05 18

„Lietuvos ryto“ jaunimas nukovė „Real“ ir priartėjo prie finalo

Eurolygos aštuoniolikmečių finaliniame turnyre Belgrade Vilniaus „Lietuvos ryto“ jauniai (2-0) po atkaklios kovos 70:66 (19:13, 20:15, 17:19, 14:19) patiesė Madrido „Real“ (1-1) bendraamžius ir priartėjo prie finalo.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vilniečiai įsitvirtino pirmoje A grupės vietoje. Vilniečius nuo pirmosios vietos grupėje ir patekimo į finalą atskirtų du scenarijai – pralaimėjimas Paryžiaus CFBB ir jų pergalė prieš Belgrado „Mega Bemax“.

Taip pat jei „Real“ laimėtų prieš Serbijos komandą, tuomet trys ekipos turėtų po 2 pergales ir 1 nesėkmę savo sąskaitoje, o pirmąją vietą užimtų geriausią tarpusavio taškų santykį turinti komanda.

„Lietuvos rytas“ iniciatyvą perėmė jau pirmajame kėlinyje, kai Deividas Sirvydis prapliupo taikliais tritaškiais (12:5). Pirmojo ketvirčio pabaigoje vilniečiai įgijo dviženklę persvarą (19:9).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Ąžuolas Tubelis didino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 16 taškų (63:47), tačiau tada „Real“ surengė šturmą.

10:0 atkarpą sužaidę Madrido krepšininkai priartėjo per 6 taškus (57:63), bet likus pusketvirtos minutės, D.Sirvydis pataikė 6-ąjį tolimą metimą ir kiek apramino ispanus (68:60).

„Real“ nepasidavė ir surengė dar vieną spurtą 6:0 – komandas skyrė vos vienas metimas (66:68). Likus pusei minutės, labai svarbų metimą pataikė D.Vilys (70:66). Vilniečiai išsaugojo trapią persvarą ir triumfavo.

„Lietuvos rytas“: Deividas Sirvydis 23 (6/10 trit., 3 per. kam.), Domantas Vilys ir Ąžuolas Tubelis po 12, Marekas Blaževičius 10 (4/11 dvit., 10 atk. kam.).

„Real“: Mario Nakičius 24 (8/14 dvit., 30 naud. bal.), Usmanas Garuba 14 (9 atk. kam.), Amaras Sylla 12 (7 atk. kam.).