Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 10

Linas Kvedaravičius apie „Lietuvos rytą“: „Praėjusių metų situacija netenkino nieko“

„Praėjusių metų situacija Vilniuje netenkino nieko – nei „Lietuvos ryto“ vadovybės, nei žiūrovų, nei miesto savivaldybės. Sutarėme, kad privalome į miestą grąžinti susidomėjimą krepšiniu. Kiek žinau, šiuo metu jau įsigyta daugiau nei 700 metinių abonementų. Turint omenyje, kad sezonas prasidės dar tik už kelių savaičių, tai tikrai neblogas skaičius. Esu įsitikinęs, kad prie to prisidėjo ir komandos komplektacija – vis tik stebėti vietinių krepšininkų žaidimą yra kur kas įdomiau“, – teigia buvęs krepšininkas, dabar Vilniaus vicemero pareigas einantis Linas Kvedaravičius.
Martynas Gecevičius, Linas Kvedaravičius ir jaunasis krepšininkas darosi asmenukę
Martynas Gecevičius, Linas Kvedaravičius ir jaunasis krepšininkas darosi asmenukę

Buvęs Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtinis džiaugiasi, kad vasarą pavyko atlikti visus būtiniausius darbus, kurie Lietuvos sostinėje turėtų žymėti krepšinio renesanso pradžią.

Buvęs „Sakalų“ ir „Statybos“ puolėjas taip pat neliko abejingas ir Lietuvos rinktinės reikalas, kuri šiuo metu kovoja Europos čempionate.

Pasak krepšinio specialisto, lietuviams įsivažiuoti dar tikrai nevėlu: „Tikiu, kad atkrintamosiose varžybose vaizdas gali gerokai pasikeisti“, – kalba L.Kvedaravičius.

– Kokie konkretūs žingsniai jau atlikti siekiant prikelti Vilniaus krepšinį naujoms pergalėms?

– Praėjusią vasarą atlikti darbai leis sostinėje dar labiau plėtoti sporto masiškumą ir tuo pačiu meistriškumą. Norėjome, kad jaunieji krepšininkai aiškiai žinotų savo perspektyvą ir siekiamybę.

„Perlas“ vėl bus dublerinė „Lietuvos ryto“ komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), o Regionų krepšinio lygoje (RKL) žais talentingiausi visų trijų Vilniaus krepšinio mokyklų auklėtiniai. Manau, pasirinktas teisingas kelias – savivaldybė investuoja į Vilniaus krepšinio struktūrą ir tikisi, kad tai žiūrovai įvertins.

– Kaip ketinate bendram tikslui sujungti visas Vilniaus krepšinio mokyklas?

– RKL pirmenybėse Vilnių atstovausiantis klubas nebus vienos konkrečios mokyklos komanda. Tai bus viso miesto komanda. Džiaugiuosi, kad ugdymo įstaigos ties šiuo klausimu sutarė vieningai. Komandos steigėjas – „Lietuvos ryto“ klubas, todėl ši jaunimo komanda dalyvaus ne tik RKL čempionate, bet ir Eurolygos jaunimo turnyre.

Geriausi jaunuoliai turės progą žengti laipsniškai aukštyn – į NKL, o iš ten – jau į pagrindinę vyrų ekipą. RKL ir NKL bus ta vieta, kur atsiskleis talentingiausi vilniečiai – būsimi „Lietuvos ryto“ lyderiai. Žinoma, lyderiai užauga laiminčioje komandoje, todėl pergalės tikrai nebus paskutinis jaunimo komandų tikslas. Kita vertus, tikslų žūtbūt laimėti atitinkamų čempionatų tikrai nekeliame.

– „Lietuvos rytas“ vasarą ėmėsi ryžtingų veiksmų – gerokai sumažino abonementų ir bilietų kainas, komanda svarbiausius mačus vėl žais „Siemens“ arenoje, surinkta lietuviška sudėtis. Kas vadovybę paskatino imtis šių permainų?

– Praėjusių metų situacija netenkino nieko – nei „Lietuvos ryto“ vadovybės, nei žiūrovų, nei Vilniaus savivaldybės. Sutarėme, kad privalome į miestą grąžinti susidomėjimą krepšiniu.

Kiek žinau, šiuo metu jau įsigyta daugiau nei 700 metinių abonementų. Turint omenyje, kad sezonas prasidės dar tik už kelių savaičių, tai tikrai neblogas skaičius. Esu įsitikinęs, kad prie to prisidėjo ir komandos komplektacija – vis tik stebėti vietinių krepšininkų žaidimą yra kur kas įdomiau.

– Neišvengiama tema – banguojančios rinktinės reikalai. Galbūt patekimą į olimpinę atranką šiai dienai reiktų vertinti kaip optimalų komandos pasiekimą, į kurį ir reiktų orientuotis?

– Rinktinė žaidžia tikrai nestabiliai. Akivaizdu, kad lietuviai yra pažeidžiami ir tokia padėtimi varžovai pasinaudoja. Tą pažeidžiamumą sąlygoja pats rinktinės žaidimas. Gerai, kad sugebėjome patekti į aštuntfinalį ir tikiu, kad kitas etapas bus kitoks. Turiu viltį, kad tie sukrėtimai Rygoje padės krepšininkams iš naujo suvokti, kokią didelę atsakomybę jie neša ir kam jie atstovauja. Manau, galime žaisti visiškai kitu lygiu.

Taip, ne viskas išeina, gerokai buksuojame, bet patirtis rodo, kad galimi įvairūs scenarijai – sunkiai pradėję čempionatą ne kartą esame laimėję medalius ar patekę tarp 4 pajėgiausių čempionato komandų. Manau, kol kas reiktų koncentruotis ties patekimu į stipriausiųjų septintuką, kas garantuotų kelialapį į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą. Šiuo metu tai yra pats didžiausias mūsų tikslas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius