2021 07 11

Apmaudus finišas: Lietuvos jaunimo rinktinė po pratęsimo krito prieš Ispaniją

Nepaisant Ąžuolo Tubelio dvigubo dublio paskutinėse rungtynėse, Lietuvos jaunimo (iki 19) metų rinktinė finišavo pasaulio čempionate Latvijoje šeštoje vietoje.
Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė nusileido po pratęsimo Ispanijai. Ąžuolas Tubelis / FIBA nuotr.

Paskutinėje dvikovoje dėl 5-6 vietų lietuviai apmaudžiai nusileido Ispanijai, pralaimėję po pratęsimo 81:86 (17:23, 17:10, 18:17, 18:20, 11:16).

Sekmadienio rungtynėse Rygos arenoje mūsų šalies krepšininkai buvo atitrūkę 9 taškais trečiajame kėlinyje, bet ketvirtajame jau ispanai buvo atsiplėšę 7 taškais.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje likus žaisti 15 sek. Ą.Tubelis pataikė antrąją baudą ir išlygino rezultatą (70:70). Dar vienas šansas buvo likus 1,3 sek. bet po Gedimino Petrausko paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai iš užribio įmetė kamuolį į užribį. Tačiau ir ispanų ataka nebuvo sėkminga, tad komandos žengė į pratęsimą.

Per pratęsimą Ą.Tubelis traukė lietuvius, o pirmavę ispanai paliko šansą, kai likus 15 sek. prametė abi baudas. Tačiau Lietuvos komandos treneriai griebėsi už galvų, nepavykus atkovoti kamuolio. Ispanai likus žaisti 10 sek. pataikė vieną baudą iš dviejų ir pirmaudami 82:80 patys prasižengė likus žaisti 7,9 sek.

Deja, Ą.Tubelis pataikė tik pirmą baudą, o likus 3,6 sek. teisėjai skyrė nesportinę pražangą Dominykui Stenioniui.

Baudų metimais ispanai įtvirtino pergalę ir save penktojoje vietoje, palikę lietuvius šeštojoje.

Arizonos universiteto komandoje praėjusį sezoną praleidęs Ą.Tubelis vėl buvo lyderis, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 15 kartų kamuolį.

D.Stenionis surinko 17 taškų, o Augustas Marčiulionis ir Motiejus Krivas pridėjo po 11.

Lietuviai kentėjo nuo Rubeno Dominguezo, kuris pataikė 7 tritaškius, o iš viso įmetė 28 taškus.

Gedimino Petrausko komandai tai nebuvo svajonių čempionatas.

Pradėję pirmenybes pralaimėjimu Kanadai, mūsų šalies jaunieji krepšininkai paskui iškovojo tris pergales, bet krito turnyro ketvirtfinalyje, 79:84 nusileidę Prancūzijai.

• Lietuva – Ispanija 81:86

Rezultatyviausiai čempionate žaidęs Ą.Tubelis komandai rinko po 16,6 taško ir atkovojo po 8,9 kamuolio per rungtynes.

Antras pagal rezultatyvumą buvo „Žalgirio-2“ įžaidėjas Dominykas Stenionis, rinkęs po 11,4 taško ir atlikęs po 3,7 rezultatyvius perdavimus.

FIBA nuotr./Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė nusileido po pratęsimo Ispanijai. Dominykas Stenionis

Kauno „Žalgiryje“ praėjusį sezoną debiutavęs Mantas Rubštavičius pelnė po 10,7 taško.

Vilniaus „Ryte“ praėjusį sezoną rungtyniavęs Augustas Marčiulionis pelnė po 8 taškus ir atliko po 4,7 rezultatyvaus perdavimo.

FIBA nuotr./Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė nusileido po pratęsimo Ispanijai. Augustas Marčiulionis

Klaidos kėlė daug problemų G.Petrausko auklėtiniams, kurie prarado po 17,6 kamuolio per rungtynes, o dažniausiai klydo įžaidėjai D.Stenionis ir A.Marčiulionis (po 3,4 klaidos) ir komandos lyderis Ą.Tubelis (po 2,9).

Po 19 balų rinkęs Ą.Tubelis akivaizdžiai buvo naudingiausias lietuvių žaidėjas turnyre.

Antras pagal naudingumą rikiavosi kitas mūsų komandos aukštaūgis Motiejus Krivas (12,9).

FIBA nuotr./Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinė nusileido po pratęsimo Ispanijai. Ąžuolas Tubelis