TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LKF atsakė į prokuratūros mestus kaltinimus dėl sukčiavimo rengiant 2011 metų Europos čempionatą

Mindaugas Balčiūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mindaugas Balčiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo Lietuvoje organizuojant 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą įtariamuoju pripažintas juridinis asmuo – Lietuvos krepšinio federacija, atsakė į Generalinės prokuratūros mestus kaltinimus.

Trečiadienio rytą LKF išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad kaltinimai pateikti nepagrįstai. Esą kaltinamas buvęs LKF darbuotojas, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas ir kadangi pati LKF teigia negavusi jokios naudos, jai negali būti pateikti kaltinimai.

„Pareigūnai federacijai nepagrįstai nori taikyti atsakomybę už konkrečių jos darbuotojų, įskaitant ir jau nebedirbančius, veiksmus, – teigė LKF interesus ginančios advokatų kontoros „Valiūnas Ellex“ teisininkas Julius Zaleskis. – Federacija, kaip juridinis asmuo, gali būti baudžiama tik tuo atveju, jei būtų įrodyta, kad jos buvę vadovai iš tiesų padarė nusikaltimą, o iš to nusikaltimo naudą gavo ne tik vadovai, bet ir pati federacija. Neturime duomenų, kad LKF būtų gavusi kokios nors naudos iš teisėsaugos tiriamų buvusių jos darbuotojų veiksmų. Tokių duomenų nepateikė ir ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai.“

Įtarimus LKF nuspręsta pareikšti todėl, kad šios federacijos naudai buvo panaudota dalis galimai apgaule iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto užvaldytų 2 mln. 735 tūkst. litų (beveik 793 tūkst. eurų).

Įtarimus LKF nuspręsta pareikšti todėl, kad šios federacijos naudai buvo panaudota dalis galimai apgaule iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto užvaldytų 2 mln. 735 tūkst. litų (beveik 793 tūkst. eurų).

Pirmadienį vienam iš įtariamųjų, buvusiam LKF generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui, kuris po iškilusio skandalo atsistatydino iš pareigų, įteikti galutiniai įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai taip pat pareikšti ir kitiems LKF darbuotojams, buvusiam Panevėžio miesto merui V. S., buvusiam mero padėjėjui D. S. bei dviem savivaldybės tarnautojams.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai šį ikiteisminį tyrimą pradėjo 2012 metų gegužės mėnesį. Pareigūnus sudomino 2010 m. tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos pasirašyta daugiau kaip 2,5 mln. litų vertės sutartis dėl 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Ikiteisminį tyrimą, kurio medžiagą sudaro daugiau nei 50 tomų, ketinama netrukus baigti.  Pareiškus galutinius įtarimus, įtariamiesiems bus skirtas laikas susipažinti su bylos medžiaga, o po to bus priimtas procesinis sprendimas dėl bylos perdavimo į teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek