2014 01 11

LKL čempionate sėkmė lydėjo šeimininkus – „Juventus“ ir „TonyBet“

Šeštadienį sužaistos dvejos Lietuvos krepšinio lygos LKL reguliariojo sezono rungtynės, kuriose įtikinamas pergales iškovojo namuose žaidusios Prienų „TonyBet“ ir Utenos „Juventus“ ekipos.
„Juventus“ krepšininkai
„Juventus“ krepšininkai / Algimanti Čižos/utenosjuventus.lt nuotr.

Prienų „TonyBet“  klubas namie sutriuškino Alytaus „Dzūkiją“ 92:62 (27:15, 22:13, 13:18, 30:16).

„TonyBet“: Laimonas Kisielius 20, Mindaugas Lukauskis 17, Artūras Valeika (7 atk.kam.) ir Gintaras Kadžiulis po 12, Martynas Linkevičius bei Žygimantas Janavičius (7 rez. perd.) po 11.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis (8 atk.kam.) 13, Tautvydas Šležas 10, Paulius Dambrauskas 9.

Tuo tarpu Utenos „Juventus“  neturėjo jokių problemų su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa 82:57 (26:16, 16:8, 22:15, 18:18).

Aikštės šeimininkai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Nikitos Barinovo bei A.J.Matthewso metimų sužaidus vos tris minutes jau turėjo devynių taškų pranašumą – 9:0. Nors svečiams buvo pavykę priartėti (7:11), Sauliaus Kulviečio bei Edgaro Stanionio tritaškiai leido „Juventus“ klubui pirmą kartą įgyti dveženklę persvarą (26:14), o po pirmojo kėlinio pirmauti 26:16.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes E.Stanionis dar vienu tolimu metimu padidino Utenos komandos atotrūkį iki penkiolikos taškų (33:18), o per likusį laiką aikštės šeimininkų persvara tik augo. Po įspūdingo N.Barinovo dėjimo aikštės šeimininkai dar labiau nutolo (38:22), o įpusėjus mačui buvo priekyje – 42:24.

Dar vienu galingu A.J.Matthewso dėjimu bei S.Kulviečio tritaškiu prasidėjusiame trečiajame kėlinyje „Juventus“ atotrūkis iškart viršijo dvidešimties taškų ribą (47:24), o įpusėjus ketvirčiui skirtumas jau buvo triuškinantis – 58:30. Mantą Virbalą nubaudus nesportine pražanga, E.Stanionis tiksliai realizavo abi baudas ir skirtumas pirmą kartą pasiekė trisdešimties taškų ribą – 62:32. Aikštės šeimininkų nuotaiką kėlinio pabaigoje kiek apkartino Keyronui Sheardui skirta nesportinė pražanga bei penki svečių taškai iš eilės, tačiau prieš paskutines dešimt minučių „Juventus“ ir toliau užtikrintai pirmavo – 64:39.

Ketvirtajame kėlinyje jokios intrigos aikštelėje jau nebuvo. Po eilinio N.Barinovo dėjimo su pražanga skirtumas vėl viršijo trisdešimties taškų ribą (72:41), o abiejų komandų treneriai daugiau leido pasireikšti mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams. Nors per likusį laiką svečiai kiek priartėjo, „Juventus“ šventė triuškinančią pergalę rezultatu 82:57.

Šio rungtynės įsimintinomis tapo Utenos ekipos puolėjui Jauniui Davniukui, kuris pelnė pirmuosius taškus oficialiose rungtynėse atstovaudamas „Juventus“ klubui.

Nugalėtojams 20 taškų surinko Nikita Barinovas (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 2/2, 6 atk. kam., 26 naud. bal.), 18 – A.J.Matthewsas (dvitaškiai 8/10, baudos 2/2, 11 atk. kam., 3 blk., 26 naud. bal.), 15 – Saulius Kulvietis (tritaškiai 3/6, 9 atk. kam., 23 naud. bal.), 12 – Edgaras Stanionis (8 atk. kam., 4 rez. perd.), 7 – Gintautas Matulis, 6 – Karolis Petrukonis (baudos 6/6, 9 atk. kam.), po 2 – Aidas Viskontas (9 rez. perd.) ir Jaunius Davniukas.

Svečių gretose išsiskyrė Vaidas Kariniauskas (12 tšk., 8 atk. kam.), Goranas Vrbacas (11 tšk., dvitaškiai 3/10, tritaškiai 1/6), Jokūbas Gintvainis (9 tšk.).

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja šalies vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (8/0), lenkiantis Prienų „TonyBet“ (14/2) klubą bei LKL čempioną Kauno „Žalgirį“ (5/3).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):