2015 06 10

LKL kovoje dėl bronzos – istorinis Utenos „Juventus“ triumfas

Utenos „Juventus“ pirmą kartą klubo istorijoje pasipuoš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medaliais. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečiadienį Klaipėdoje laimėjo lemiamas penktąsias serijos dėl 3 vietos rungtynes prieš praėjusiais metais šalies vicečempionais tapusį vietos „Neptūną“.
Eimantas Skersis, Arvydas Šikšnius ir Žydrūnas Urbonas
LKL: Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“ / Algirdo Venskaus nuotr.

Trečiadienio mače svečių pranašumas nekėlė abejonių nuo pat pirmojo kėlinio vidurio. Puikiai rungtyniavusio Rashauno Broaduso vedini uteniškiai tiesiog nušlavė savo varžovus – 84:69 (23:13, 21:15, 13:15, 27:26).

Klaipėdiečiai buvo laimėję pirmąją (88:75) ir ketvirtąją (66:61) serijos dvikovas, o uteniškiai – antrą (76:66) ir trečią (75:64) mačus.

Iki šiol aukščiausias uteniškių pasiekimas LKL čempionate buvo 2010 ir 2011 metais iškovotos ketvirtos vietos. Klaipėdos „Neptūnas“ vienintelį kartą bronzą buvo iškovojęs 2013-aisiais, o pernai pasipuošė sidabro medaliais.

Laimėję trečią vietą, Utenos krepšininkai įgijo teisę atstovauti Lietuvai Europos taurės varžybose.

„Neptūnas“ – „Juventus“ 69:84 (13:23, 15:21, 15:13, 26:27).

„Juventus“: Rashaunas Broadusas 25 taškai (5/7 dvit., 3/7 trit., 6/12 baud., 10 rez. perd.), Arvydas Šikšnius 20, Egidijus Dimša ir Edgaras Stanionis po 10, Simas Buterlevičius 8, Saulius Kulvietis 6.

„Neptūnas“: Donatas Zavackas 13 (4/9 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), Valdas Vasylius 12, Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Mažeika po 10, Vytautas Šarakauskas 8.

Rungtynių  vaizdo įrašas:

Rungtynių eiga:

IV kėlinys.  „Neptūnas“ – „Juventus“ 69:84 (13:23, 15:21, 15:13, 26:27).

Uostamiesčio krepšininkų agonija pratęsta ir paskutiniame ketvirtyje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai taip ir nesugebėjo pakilti į lemiamą šturmą, o tvirtai žaidimo gijas savo rankose laikę uteniškiai savo svajonės jau nebepaleido.

III kėlinys. „Neptūnas“ – „Juventus“  43:57 (13:23, 15:21, 15:13).

Antroje rungtynių pusėje „Neptūno“ laivas grimzdo į dugną toliau. Nors tritaškiai paprastai yra laikomi vienu svarbiausių klaipėdiečių kozirių, šį kartą šį ginklą efektyviau naudojo jų varžovai. Kėlinio viduryje Dainiaus Adomaičio vyrų pranašumas padidėjo iki rekordinio 22 taškų skirtumo (57:35), ir nors kėlinio pabaigoje šeimininkams pavyko deficitą aptirpdyti, „Juventus“ pranašumas ir toliau nekėlė jokių abejonių.

II kėlinys. „Neptūnas“ – „Juventus“ 28:44 (13:23, 15:21).

Atleidę vadžias, LKL vicečempionai pradėjo artėti. Po Mindaugo Girdžiūno ir Valdo Vasyliaus taiklių atakų „Neptūno“ deficitas sumažėjo iki 5 taškų (20:25), tačiau tuomet „Juventus“ vėl šovė į priekį. Arvydo Šikšniaus, Egidijaus Dimšos ir Vaido Čepukaičio  rezultatyvūs antpuoliai ir svečiai vėl įgijo dviženklį pranašumą. Maža to, Martynas Mažeika užsidirbo techninę pražangą ir kėlinio pabaigoje uteniškiai persvarą dar padidino.

I kėlinys. „Neptūnas“ – „Juventus“ 13:23.

Iki pirmo kėlinio vidurio aikštėje vyko lygi kova. Mačą pirmieji rezultatyviai pradėjo šeimininkai, tačiau uteniškiai kaipmat rezultatą išlygino ir persvėrė. Antroje ketvirčio pusėje iniciatyvą perėmė svečiai. Kelios iš eilės rezultatyvios jų atakos bei Edgaro Stanionio tritaškis ir pirmą ketvirtį „Juventus“ užbaigė susikraudamas nemenką pranašumą – 23:13.