2008 09 27

LKL prasidėjo Kėdainiuose ir Marijampolėje

Šeštadienį sužaistos pirmosios dvejos 16-ojo LKL (Lietuvos Krepšinio Lygos) čempionato rungtynės. Kėdainiuose jėgas išbandė vietos „Nevėžio“ ir Alytaus „Alytaus“ komandos. Rungtynes rezultatu 89:76 (24:12, 28:23, 23:16, 14:25) laimėjo „Nevėžis“. Kitose rungtynėse pirmą pergalę lygoje iškovojo LKL debiutantai Kauno „Triobet“.
LKL
LKL / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kėdainių ekipa per vasaros tarpsezonį pasikeitė kone daugiausiai lygoje, tuo tarpu alytiškiai išlaikė komandos branduolį.

Pirmuosius čempionato taškus triuškinamu dėjimu pelnė „Alytaus“ puolėjas Žydrūnas Urbonas, tačiau tai buvo trumpas svečių blyksnis. Iš karto du tritaškius iš eilės įmetė Benas Veikalas, o pirmojo kėlinuko atkarpą šeimininkai laimėjo 10:0 bei įgijo dviženklę persvarą. Pirmasis kėlinukas baigėsi „Nevėžiui“ pirmaujant 24:12.

Antrajame kėlinuke vaizdas aikštėje nesikeitė ir skirtumas išaugo iki 20 taškų 35:15. Dėjimais iš viršaus smaginosi Gintaras Leonavičius, o alytiškis Saulius Kazevičius buvo nubaustas technine pražanga pagal naująjį krepšinio taisyklių traktavimą – už nemotyvuotus judesius alkūnėmis. Po dviejų kėlinukų 52:35.

„Alita“ po pertraukos sutankino gynybą ir daugiausiai S. Kazevičius ir Mariaus Janišiaus pastangomis ėmė artėti. Tačiau rezultatui esant 56:44 neišlaikė Ž.Urbono nervai – techninė pražanga, šeši taškai vienos atakos metu ir kėdainiškiai vėl pabėgo. Benas Veikalas smeigė dar porą tritaškių, G.Leonavičius pataiso kamuolį ore su bauda ir 75:51 prieš paskutinį ketvirtį.

Paskutinis kėlinukas teturėjo vieną tikslą – atsakyti į klausimą, ar šeimininkai įmes 100 taškų. Neįmetė, tačiau nugalėjo 89:76.

„Nevėžis“: Benas Veikalas 21, Aidas Viskontas 16, Gintaras Leonavičius ir Mindaugas Sakalauskas po 12, Darius Šilinskis ir Valdas Dabkus po 8.

„Alytus“: Nerijus Varnelis 13, Žydrūnas Urbonas ir Vilius Šumskis po 11, Marius Janišius ir Mindaugas Jaruševičius po 10, Rytis Adomavičius 9.

Kitose šiandienos rungtynėse pergalę iškovojo ir lygos debiutantai, Kauno „Triobet“ komanda, kuri išvykoje 86:74 nugalėjo Marijampolės „Sudūvą“.

„Triobet“: A.Milaknis 23, P.Butkevičius 18, V.Jasikevičius 17, J.Ramanauskas 16.

„Sudūva“: K.Runkauskas 17, M.Valukonis 16, M.Kalvelis 13.