2013 04 26 /21:04

„Lietuvos rytas“ nugalėjo tris kėlinius kovojusius „Prienus“ ir pateko į LKL finalą

Vilniaus „Lietuvos rytas“ penktadienį Prienuose nugalėjo šeimininkus 86:74 (18:25, 27:18, 21:17, 20:14), laimėjo seriją 2:0 ir iškovojo vietą LKL finale, kur jų jau laukia Kauno „Žalgiris“. „Prienų“ ekipa garbingai kovojo tris rungtynių kėlinius, o pirmoje dalyje netgi dažniau pirmavo nei vilniečiai, tačiau ketvirtasis kėlinys išaiškino serijos nugalėtoją.
„Lietuvos rytas“ – „Prienai“
„Lietuvos rytas“ – „Prienai“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmajame pusfinalio susitikime „Lietuvos rytas“ Vilniuje įveikė svečius iš Prienų rezultatu 75:67. Tuomet „Prienai“ tragiškai atakavo iš toli, jie pataikė vos 5 kartus iš 28 bandymų. Sostinės krepšininkai visas rungtynes turėjo saugų pranašumą, kurį rungtynių pabaigoje kiek sušvelnino Virginijaus Šeškaus auklėtiniai.

Šįkart viskas vyko kiek kitaip. „Prienai“ pirmavo pirmoje rungtynių dalyje, pataikė 7 tritaškius iš 21 bei sėkmingai pataikė baudos metimus – 17 iš 22 taiklių metimų. „Lietuvos ryto“ gynyba šlubavo pirmoje rungtynių dalyje, tačiau trečiajame kėlinyje viskas pradėjo daug geriau klostytis vilniečiams.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo 17 taškų pelnęs Renaldas Seibutis. Po 13 taškų pridėjo Nemanja Nedovičius ir mažai pirmose serijos rungtynėse žaidęs Eimantas Bendžius. Mindaugas Katelynas pelnė 12 taškų, tačiau rungtynių pabaigoje gavo penktą asmeninę pražangą ir turėjo palikti aikštelę.

„Prienų“ komandoje nesustabdomas buvo Artūras Valeika. Jis įmetė 22 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Siimas Sanderis Vene pridėjo 17 taškų ir 47 atkovotus kamuolius. Gediminas Orelikas surinko 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Finalinė LKL serija tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ prasidės balandžio 30 dieną, antradienį.

Kova dėl trečiosios vietos tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir „Prienų“ prasidės gegužės 1-ąją, trečiadienį.

„Prienai“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 18/28 (64%) – 30/47 (64%)
Tritaškiai: 7/21 (33%) – 5/20 (25%)
Baudų metimai: 17/22 (77%) – 11/17 (65%)
Atkovoti kamuoliai: 28 – 31
Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 20
Perimti kamuoliai: 5 – 13
Prarasti kamuoliai: 18 – 13
Blokuoti metimai: 0 – 2
Pražangos: 18 – 25

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 17, Nemanja Nedovičius 13, Eimantas Bendžius 13, Mindaugas Katelynas 12, Tautvydas Lydeka 10, Janis Blūmas 9, Tomislavas Zubčičius 7, Steponas Babrauskas 3, Miltonas Palacio 2, Simas Buterlevičius 0 taškų. Artūras Jomantas ir Patrickas O'Bryantas nežaidė.

„Prienai“: Artūras Valeika 22, Gediminas Orelikas 15, Siimas-Sanderis Vene 17, Arnas Labuckas 9, Gintaras Kadžiulis 5, Artūras Milaknis 3, Paulius Ivanauskas 3, Ernestas Ežerskis 1 taškas.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys: „Prienai“ – „Lietuvos rytas“ 25:18

Įpusėjus pirmajam kėliniui Prienuose šeimininkai pirmavo 9:6. Artūras Valeika „Prienų“ ekipai per pusė kėlinio komandai pelnė 6 iš 9 taškų. Simas Buterlevičius greitai susirinko dvi asmenines pražangas ir sėdo ant suolo. Likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos šeimininkai jau pirmavo 18:12. Dirkas Bauermannas rezultatui tapus 21:13 paprašė minutės pertraukėlės. Pasitarimas vilniečiam ne itin padėjo ir „Prienai“ laimėjo kėlinį 25:18.

Antrasis kėlinys: „Prienai“ – „Lietuvos rytas“ 43:45 (18:25, 27:18)

Įpusėjus antrajam kėliniui vilniečių problemos gynyboje tęsėsi. „Prienai“ žaidė daug geriau nei Vilniuje ir net pataikė tritaškius. Rezultatas praėjus 5 minutėms buvo 38:29 šeimininkų naudai. Rezultatyviausias tarp prieniškių ir toliau buvo Artūras Valeika, surinkęs 9 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius. Likus žaisti 1:30 min. vilniečiai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (42:39). Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ pavijo, o galiausiai ir aplenkė šeimininkus. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Nemanja Nedovičius taikliais baudos metimais persvėrė rezultatą – 43:45.

Trečiasis kėlinys: „Prienai“ – „Lietuvos rytas“ 60:66 (18:25, 27:18, 21:17)

Kėlinį sėkmingiau pradėjo „Prienai“, tačiau greitai vilniečiai atkuto ir užvirė lygi kova. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus 56:56. „Lietuvos ryto“ gretose rezultatyviausias su 17 taškų buvo Renaldas Seibutis. Toliau rungtynės klostėsi taškas į tašką. Tik kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ sužaidė sėkmingiau ir baigė kėlinį pirmaudami 66:60. Paskutinį tritaškį su sirena pelnė Janis Blūmas.

Ketvirtasis kėlinys: „Prienai“ – „Lietuvos rytas“ 74:86 (18:25, 27:18, 21:17, 20:14)

Praėjus vos porai minučių ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ smarkiai įsibėgėjo ir jau pirmavo 74:62. Tai buvo rekordinė 13 taškų persvara šiose rungtynėse. Virginijus Šeškus paprašė minutės pertraukėlės bandydamas kažką pakeisti. Deja, tai nedavė vaisių ir kėlinio viduryje „Prienai“ jau atsiliko 65:82. Šeimininkų lyderius apleido jėgos ir viskas šiose rungtynėse tapo aišku. „Prienams“ liks kovoti mažajame finale su „Neptūnu“, o „Lietuvos ryto“ jau laukia „Žalgiris“. Iki rungtynių pabaigos „Prienai“ sumažino atsilikimą ir pralaimėjo 74:86.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Tautvydas Lydeka.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti