2014 09 27 /2014 09 28

LKL sezono pradžia „Lietuvos rytui“ sunki – teko pavargti su „Dzūkija“

Lietuvos krepšinio lygos sezoną pradėjo ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Alytuje vilniečiams teko sunkiai kautis, tačiau galiausiai „Dzūkija“ buvo įveikta – 86:73 (19:23, 20:14, 21:17, 26:19).
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynių pradžia LKL bronzos medalininkams lengvo pasivaikščiojimo nežadėjo. Aikštės šeimininkai puikiai žaidė ir pirmavo, tačiau kėlinuko viduryje A.Juškevičius baudų metimais persvėrė rezultatą – 11:10. Vis dėlto, geriau pirmojo ketvirčio pabaigoje sužaidę „Dzūkijos“ krepšininkai pirmavo 23:19.

Antrajame ketvirtyje dzūkai ilgai buvo priekyje, tačiau ketvirčio viduryje vilniečiai persvėrė rezultatą (28:26), o netrukus ir pabėgo kiek daugiau – 37:32. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis šeimininkų gynėjas M.Dixonas smeigė tritaškį ir sumažino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki dviejų taškų – 37:39.

Po pertraukos geriau vėl pradėjo „Lietuvos rytas“ ir dar kartą susikrovė 5 taškų persvarą – 44:39. Vis dėlto, buvęs vilniečių narys V.Dilys tritaškiu rezultatą išlygino (44:44), o M.Dixonas netrukus tolimu metimu ir persvėrė – 47:44. Amerikietis pataikė dar vieną tritaškį, o O.Mačernis prasiveržimu nutolino dzūkus – 52:46.

Vis dėlto, patyrę vilniečiai tuoj pat atstatė pusiausvyrą – po kartą iš toli pataikė G.Orelikas ir M.Gecevičius (52:52). Du iš eilės A.Juškevičiaus tritaškiai leido „Lietuvos rytui“ po 30 min. pirmauti 60:54.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ žaidėjams atsirišo krepšys ir „Dzūkijos“ sirgaliai žiūrėjo, kaip vilniečių snaiperiai smaigstė tritaškius. Po vieno jų vilniečiai pirmavo jau dešimt taškų – 68:58. Įsibėgėję vilniečiai ir toliau taikliai mėtė tritaškius ir šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (5/10 trit., 6 rez. perd., 7 išprov. praž.) 21, A.Juškevičius (3/8 trit.) 17, G.Orelikas (3/6 trit., 5 atk. kam.) 13, M.Lukauskis 9, A.Kavaliauskas (6 atk. kam.) ir M.Moore'as po 8.

„Dzūkija“: M.Dixonas (3/3 trit., 9 rez. perd., 7 išprov. praž.) 20, V.Dilys (3/4 trit., 7 atk. kam.) ir A.Lapeta po 13, G.Gustas 11, R.Ūzas 7.