2014 12 01

LKL: „Žalgiris“ vos išsigelbėjo, mačo pabaigoje palaužęs „Pieno žvaigždes“ 82:78

Geros žinios apie naują rėmėją ir varginanti kova dėl įskaitinio taško Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate – toks džiaugsmingai prakaituotas pirmadienis buvo Kauno „Žalgirio“ komandai. Per pietus Kaune buvo pranešta, kad žalgiriečius pradeda remti „Kauno tiltų“ bendrovė, o vakare „žaliai balti“ liejo prakaitą su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa. Keturis kėlinius taškas į tašką su pasvaliečiais žaidę žalgiriečiai vis dėlto per paskutinę mačo minutę surado priešnuodžių, palaužė svečius 82:78 (17:16, 21:21, 19:23, 25:18), iškovojo 12-ąją pergalę ir tapo LKL lyderiais.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmojo rato mače pergalę 88:72 taip pat šventė Gintaro Krapiko vedami kauniečiai.

Kaip ir akistatoje spalio 5 dieną, „Žalgiriui“ ir vėl itin sunkiai sekėsi aiškintis santykius aikštėje su „Pieno žvaigždėmis“. Ir kaip pirmame tarpusavio mače – žalgiriečiams vėl teko gerokai paprakaituoti, kad iškovotų 12 laimėjimą per 13 akistatų. Šeimininkai kauniečiai niekaip negalėjo pabėgti nuo pasvaliečių, o pastarieji pirmomis antrojo ketvirčio minutėmis net pirmavo 23:19.

Tačiau perėmę iniciatyvą „Žalgirio“ žaidėjai vėl išsiveržė į priekį ir po dviejų kėlinių turėjo 1 taško pranašumą – 38:37.

Likus grumtis 2 min. rezultatas tapo 73:73 ir viską turėjo lemti paskutinės 120 sekundžių.

Pailsėję, po didžiosios pertraukos, „Pieno žvaigždžių“ žaidėjai ir vėl šovė į priekį 49:40. Visą trečiąjį kėlinį jau svečiai turėjo 3-8 taškų pranašumą, o po 30 minučių kovos pirmavo 60:57.

Per paskutines dešimt minučių „Žalgiris“ iš paskutiniųjų siekė ir vėl perlaužti įvykių eigą sau naudinga linkme: „Pieno žvaigždės“ 3 minutę pirmavo 67:62, tačiau jau po dviejų minučių ir  L.Lekavičiaus metimo skirtumas sumenko iki 66:67. Bet pasvaliečiai nebuvo linkę nusileisti ir po kelių netikslių kauniečių metimų ir vėl pabėgo 71:66.

Pradžioje A.Milaknis įmetė dvitaškį, E.Ulanovas pridėjo du taiklius baudos metimus ir paskutinę kėlinio minutę žalgiriečiai pabėgo 77:73. Bet ir tai nebuvo pabaiga – likus žaisti 37 sek. po 3-jų A.Viskonto taškų šeimininkai turėjo vos 1 taško persvarą.

Vis dėlto, žalgiriečiai mačo pabaigą sužaidė ramiau: 4 taškus įmetė E.Ulanovas, į tai pasvalietis E.Kairys atsakė dvitaškiu  ir LKL čempionai nugalėjo.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13 (8 atk. kam.), L.Lekavičius ir A.Milaknis po 12, R.Javtokas 10 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 7, D.Songaila ir T.Dimša po 6, S.Vene ir A.Gudaitis po 4.

„Pieno žvaigždės“: A.Viskontas, L.Kisielius ir E.Kairys po 13 , G.Sirutavičius 11 (3/3 trit.).

Po šio susitikimo į antrąją vietą smuktelėjo praėjusio sezono bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos ryto“ (12/2) klubas, o trečiojoje pozicijoje liko šalies vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ (11/2).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):