„Rytui“ šį sezoną neįveikiamas „Žalgiris“ įsirašė trečią pergalę derbyje

Kauno „Žalgiris“ (22-2) pratęsė dominavimą šio sezono derbiuose prieš Vilniaus „Rytą“ (20-5). Sausakimšų tribūnų palaikomi kauniečiai 92:78 (27:22, 22:19, 19:16, 24:21) nugalėjo vilniečius ir įsirašė jau trečią pergalę prieš sostinės klubą 2023-2024 m. sezone.

„Žalgiris“ laimėjo ir pirmąją sezono akistatą Vilniuje (81:67) bei antrąją Kaune (97:94). Likus 5-6 rungtynėms iki Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliariojo sezono finišo, žalgiriečiai beveik užsitikrino pirmąją vietą ir namų aikštės pranašumą visuose atkrintamųjų varžybų etapuose.

Antrą kartą iš eilės į Lietuvos derbio rungtynes Kaune buvo parduoti visi bilietai. Šįkart į areną sugužėjo 13 791 sirgalius.

Be traumuotų Arno Butkevičiaus ir Tomo Dimšos į kovą stoję kauniečiai pirmąsyk rimtesnį pranašumą susikūrė pirmojo kėlinio pabaigoje (24:18).

„Rytas“ kelis sykius sugebėjo išlyginti rezultatą antrajame kėlinyje, bet dviem tritaškiais „Žalgiris“ susikūrė erdvės prieš ilgąją pertrauką – 49:41. Įdomu tai, kad per du kėlinius Lietuvos čempionai buvo suklydę vos 1 kartą.

Vilniečiai buvo priartėję iki 2 taškų trečiame ketvirtyje (50:52), bet žalgiriečiai pataikė tris tritaškius paeiliui, o Lukas Lekavičius kėlinio pabaigoje pirmąsyk suteikė savo komandai dviženklį pranašumą – 65:55.

Sostinės klubas atsitiesti nebesugebėjo. Jie net septynias minutes nepataikė metimų iš žaidimo, o ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų pasiekė jau 17 taškų (78:61).

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edmond Sumner

Žalgiriečiai per visas rungtynes padarė tik 4 klaidas („Rytas“ – 13) ir pataikė net 15 tritaškių iš 31 („Rytas“ – 6 iš 18).

Nugalėtojus į priekį tempė rezultatyviausią sezono mačą sužaidęs Lukas Lekavičius. 23 minutes žaidęs šilališkis pelnė 22 taškus (3/5 dvit., 4/5 trit., 4/4 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Lukas Lekavičius

Prieš rungtynes abiejų ekipų sirgaliai surengė eisenas Kauno gatvėmis ir pasiuntė žinutes – „Žalgirio“ sirgaliai miesto merui Visvaldui Matijošaičiui, „Ryto“ sirgaliai – merą išrinkusiems kauniečiams.​​​​

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 22 (4/5 trit., 5 rez. perd., 26 naud. bal.), Edmondas Sumneris (3/5 trit.) ir Brady Manekas (3/5 trit.) po 13, Keenanas Evansas 12, Rolandas Šmitas 9.

„Rytas“: Justinas Gorhamas ir RJ Cole'as po 11, Marcusas Fosteris, Gytis Masiulis ir Martynas Echodas po 10, Lukas Uleckas 8.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“

40 min. G.Žibėnas dar supykdo Kauno aistruolius paprašydamas minutės pertraukėlės likus mažiau nei minutei.

38 min. Du L.Lekavičiaus tritaškiai galutinai naikina intrigą (90:71).

37 min. Komandos keičiasi taškais, bet skirtumas praktiškai nesikeičia (84:69).

36 min. K.Hayesas grūda kamuolį į krepšį, taškais atsako RJ Cole'as (80:65).

34 min. L.Lekavičius nuostabiai pavaduoja K.Evansą, o R.Šmitas didina skirtumą jau iki labai solidaus (78:61).

33 min. M.Normantas pataiko pirmą „Ryto“ metimą iš žaidimo po septynių minučių, bet D.Giedraitis atsako tritaškiu (73:59).

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 68:57

30 min. B.Manekas buvo nutolinęs savo komandą iki 13 taškų, o K.Hayesas trečią kėlinį uždaro galingu bloku J.DeLaurier (68:57).

29 min. L.Lekavičius pirmą kartą suteikia „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (65:55).

28 min. K.Evansas pataikė tritaškį, bet po kelių akimirkų užsidirba ketvirtą pražangą (61:54).

27 min. B.Manekas vėl įmeta laisvas, RJ Cole'as pataiko sudėtingą metimą (58:54).

25 min. E.Sumneris pataiko trečią savo tritaškį (55:50).

24 min. M.Fosteris po prasiveržimo pelno taškus ir skirtumas jau tik 2 taškai (52:50).

22 min. Antras M.Fosterio tolimas metimas (52:46).

21 min. Į J.Gorhamo dvitaškį L.Lekavičius atsako tritaškiu (52:43).

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 49:41

20 min. E.Sumnerio ir D.Giedraičio tritaškiai vėl tolina „Žalgirį“ nuo vilniečių (49:41).

18 min. L.Lekavičiaus taiklus šūvis iš toli (41:37).

17 min. Graži E.Sumnerio ir L.Biručio kombinacija bei pastarojo dėjimas (38:36).

15 min. A.Velička tritaškiu lygina rezultatą (34:34).

14 min. J.Gorhamas ir M.Fosteris kelia „Rytą“ (34:31).

13 min. Žalgiriečių 6 taškai iš eilės (33:27).

11 min. M.Echodas lygina rezultatą (27:27).

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 27:22

10 min. Po pirmo kėlinio – „Žalgirio“ pranašumas (27:22).

8 min. B.Manekas laisvutėlis smeigia tritaškį (24:18).

6 min. Pirmas E.Sumnerio veiksmas – taiklus tritaškis (19:15).

5 min. R.Šmitas vėl grąžina persvarą savo komandai (14:13).

5 min. E.Ulanovas pelnė taškus greitoje atakoje, bet G.Masiulis tritaškiu iš kampo veda svečius į priekį (12:13).

3 min. Po tritaškį įskraidino K.Evansas ir R.Šmitas, tolimu metimu atsako ir M.Fosteris (8:8).

1 min. „Ryto“ taškų sąskaitą tritaškiu atidaro RJ Cole'as (2:3).

1 min. Pirmas rungtynėse pasižymi L.Birutis (2:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Laurynas Birutis.

„Ryto“ starto penketas: RJ Cole'as, Marcusas Fosteris, Gytis Radzevičius, Justinas Gorhamas, Gytis Masiulis.