2018 01 30

LMKL sensacija: R.Mizgerytės vedama „Fortūna“ nukovė „Sūduvą“

Pirmąją pergalę 2018-aisiais metais Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) pasiekė lyg ant bangos rungtyniavusi Klaipėdos „Fortūna“ (7-10) su Roberta Mizgeryte priešakyje. Galingą dvigubą dublį surinkusi puolėja buvo arti asmeninio karjeros rekordo, o jos vedama uostamiesčio ekipa savo aikštėje 87:66 (21:21, 24:17, 22:15, 20:13) pirmąkart šį sezoną pranoko čempionių vardą ginančią Marijampolės „Sūduvą“ (15-3).
Roberta Mizgerytė
Roberta Mizgerytė / Vytauto Petriko nuotr.

Iki šio mačo „Fortūna“ buvo pralaimėjusi penkiskart iš eilės – paskutinę pergalę klaipėdietės įsirašė dar gruodžio viduryje prieš Šiaulių „Šiaulių-Universitetą“.

Tuo metu „Sūduvos“ klaipėdietės LMKL pirmenybėse nebuvo įveikusios 3 metus. Paskutinį kartą jos pergalę šventė 2015 metų sausio 16-ąją, o po to patyrė 13 nesėkmių tarpusavio rungtynėse.

„Sūduva“ ir „Fortūna“ kovoja ir Lietuvos moterų krepšinio taurės varžybų pusfinalyje. Pirmąją dvikovą Klaipėdoje marijampolietės laimėjo 77:67, o atsakomoji dvikova šeštadienį vyks Marijampolėje.

Šį kartą „Fortūną“ į pergalę vedė R.Mizgerytė. Rezultatyviausia čempionato žaidėja rungtyniavo beveik 39 minutes, per kurias pelnė 21 tašką (8/11 dvitaškiai, 5/7 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, blokavo 2 metimus ir surinko 34 naudingumo balus.

Geriausią karjeros naudingumo rodiklį klaipėdietė užfiksavo sezono pradžioje, kada įsirašė 35 naudingumo balus. Tuo metu jos rezultatyvumo rekordas – 26 taškai.

Puikiai puolime R. Mizgerytei antrino keturis tritaškius pataikiusi Agnė Černeckytė, kuri prie pergalės pridėjo 20 taškų, dvigubą dublį pasiekusi Andra Gabalytė pelnė 15 taškų ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir ketvirtoji 20-ies naudingumo balų ribą pasiekusi Sandra Baliutavičiūtė (15 tšk. ir 7 atk. kam.).

Galingai rungtynes pradėjusios Marijampolės klubo krepšininkės per pirmąsias pusseptintos minutės spurtavo 20:6 ir pasiuntė šeimininkes į nokdauną, iš kurio jos netruko atsigauti. Komandos drauges šešiais taškais paeiliui prikėlusi Andra Gabalytė inicijavo „Fortūnos“ spurtą 15:1 ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 21:21.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, klaipėdietės pradėjo dominuoti aikštėje ir po laimėtos atkarpos 15:3 įgijo dviženklę persvarą – 36:24.

Galutinai šeimininkės į priekį nurūko iš karto po ilgosios pertraukos, kuomet spurtavo 20:5 ir sudavė galutinį smūgį Tado Stankevičiaus auklėtinėms – 65:43.

„Fortūna“: Roberta Mizgerytė 21 (13 atk. kam.), Agnė Černeckytė 20 (4/9 trit.), Andra Gabalytė (11 rez. perd.) ir Sandra Baliutavičiūtė – po 15, Erika Kregždytė 10.

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 25, Danielle McCray (8 atk. kam.) ir Greta Tamašauskaitė (4/10 trit.) – po 12.