Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 22d. 17:00

Mantas Kalnietis – apie skyrybas su prancūzais ir pasimatymą su „Žalgirio“ žmonėmis

Mantas Kalnietis Interviu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi į pirmąją stovyklą Palangoje

Mantas Kalnietis turėjo trumpiausias atostogas iš visų Lietuvos rinktinės narių, bet ruoštis pasaulio čempionatui atvyko su šypsena iki ausų.

Lietuvos rinktinė pirmadienį pradėjo pasirengimą pasaulio čempionatui, o kartu su komanda vėl bus ir M.Kalnietis – nepakeičiamas įžaidėjas, daug metu laikomas rinktinės širdimi, o pastaruoju metu buvęs ir komandos kapitonu.

Gal dėl to, o gal ir dėl to, kad atvyko į viešbutį paskutinis, prieš pat pirmąjį komandos susirinkimą, jis bendražygių buvo sutiktas ypač šiltai.

Ir pats M.Kalnietis spindėjo šypsena, vėl patekęs į komandą, kurioje debiutavo dar 2006 metais.

„Visada pirmą dieną būname vieni kitų pasiilgę, nesimatę metus – tad nuotaikos geros. Dabar turėsime susirinkimą, pradėsime darbus“, – planavo M.Kalnietis.

Jo atostogos buvo pačios trumpiausios iš visų 18-os rinktinės kandidatų, nes sezoną su Vilerbano ASVEL M.Kalnietis baigė tik birželio pabaigoje, triumfavęs ilgoje Prancūzijos lygos finalo serijoje.

„Gerai paatostogavau, – nesiskundė įžaidėjas iš Kauno. – Viskas gerai, bet nieko ypatinga. Kai metus pabūni užsienyje, pasiilgstu Kauno, Lietuvos, noriu čia pabūti kuo ilgiau, pasimatyti su draugais, kurių ilgai nemačiau.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi į pirmąją stovyklą Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi į pirmąją stovyklą Palangoje

Nors M.Kalnietis padėjo ASVEL laimėti Prancūzijos čempionų titulą, Vilerbano klubas nepratęsė sutarties, nusprendęs pagrindinio įžaidėjo poziciją skirti prancūzui Antoine'ui Diot.

„Sunku pasakyti, – paklaustas, ar nustebino ASVEL sprendimas, gūžtelėjo pečiais M.Kalnietis. – Negali žinoti, kokia klubo vizija, kokie planai. Be to, juk ir aš pats turiu norų. Šiame versle tai – normalu. Nesuradome bendrų sprendimų ir tiek. Bet viskas eina pirmyn.“

Jis teigė, nelaikantis nuoskaudos ASVEL bosui Tony Parkeriui – šiemet karjerą baigusi NBA žvaigždė šiltai apkabino lietuvį po finalinių rungtynių Prancūzijos lygos finale, bet netrukus sekė atsisveikinimas.

„Scanpix“ nuotr./Mantas Kalnietis ir Tony Parkeris po Vilerbano ASVEL triumfo Prancūzijos čempionate.
„Scanpix“ nuotr./Mantas Kalnietis ir Tony Parkeris po Vilerbano ASVEL triumfo Prancūzijos čempionate.

„Mano darbas yra žaisti krepšinį. Jis yra įsitraukęs į komandos procesus, labai geras pavyzdys visiems, aš galiu jį minėti tik geru žodžiu, kaip ir viso klubo organizaciją. O komplektacijos reikalai tai jau nėra mano reikalas“, – apie santykius su T.Parkeriu sakė M.Kalnietis.

Jis neslėpė, kad grįžęs į Lietuvą buvo susitikęs su Kauno „Žalgirio“ žmonėmis – jau du karjeros etapus žaliai baltų klubui atstovavęs įžaidėjas turi daug gerų draugų savo gimtojo miesto komandoje, bet teigė, kad draugystė yra viena, o klubo planai – kita.

„Kaune svarbiausia buvo aplankyti draugus „Žalgirio“ arenoje. Ne pirmi metai, kad komanda komplektuojama pagal aiškią viziją. Ir man pačiam nebūtų lengva įsipaišyti į griežtą Šaro sistemą, – kalbėjo M.Kalnietis. – Absoliučiai nėra jokių problemų – aplankiau visus, gerai su visais pabuvau. Reikia atskirti dalykus, kas yra draugystės, o kas – darbas.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi į pirmąją stovyklą Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi į pirmąją stovyklą Palangoje

Nors M.Kalnietis pradeda rinktinės stovyklą be klubo, jis teigė, kad skirtumo kada pasirašyti sutartį – rytoj ar rugsėjo pabaigoje, kai pasaulio čempionatas bus pasibaigęs, jam nėra jokio skirtumo.

„Dabar sunku pasakyti. Laukiu, kažkas vyksta, bet tai daugiau gandų lygyje. Vienas žaidėjas pasirašo sutartį, tada atsiranda galimybė kažkur kitur, vyksta tokie įvairūs užkulisiniai žaidimai, – padėtį rinkoje apibūdino 196 cm ūgio krepšininkas. – Aš neturiu jokių problemų, kad atvažiavau į rinktinę be klubo – dabar atiduosiu visą save rinktinei.“

Būtent rinktinėje M.Kalnietis įprastai žaidžia geriausią savo krepšinį. Galbūt dėl to jam palankiau būtų palaukti ir naujos sutarties dairytis po pasaulio čempionato?

„Nereikia prisikalbėti – gerai būtų, kad visiems pasisektų. Neturiu problemų, kada pasirašyti sutartį – rytoj ar rugsėjo pabaigoje. Nesuku sau galvos. Galbūt laikui bėgant atsiras kažkokia įtampa, nes nesu gyvenime niekada buvęs tokioje situacijoje, bet esu susikoncentravęs darbui rinktinėje“, – sakė M.Kalnietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 24sek