Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 03, 17:12

Marius Grigonis nori naudotis ypatingu šansu: „Reikia nugalėti ir Australiją“

Lenktyninė Lietuva atsilapojo duris ir įlėkė į antrą etapą pasaulio čempionate Kinijoje. Puikiai sužaistos rungtynės ir pasiekta pergalė 92:69 garantavo išankstinį bilietą į Nandzingą, kur bus tęsiamos kovos, nepriklausomai nuo paskutinio H grupės mačo ketvirtadienį su Australija.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Sužaidusi kone idealias rungtynes gynyboje ir nepriekaištingas puolime, Lietuva ištrėmė Kanadą iš rimtų kovų pasaulio pirmenybėse.

Lietuva tai padarė kartu, atsirėmusi ant aukštaūgių pečių, bet taip pat sulaukusi visų žaidėjų paramos, nežiūrint, ar jie yra aikštėje, ar serga ant suolo.

Jonas Valančiūnas guodė Marių Grigonį, kai šis susikrimto, nepakėlęs rankos prieš tritaškį smeigusį Kyle'ą Wiltjerą. Mantas Kalnietis paglostė Luką Lekavičių, kai jis netyčia įteikė kamuolį varžovui. Mindaugas Kuzminskas ir M.Grigonis tarsi lenktyniaudami nubėgo pakelti parkritusio Edgaro Ulanovo. Visas suolas žaidėjų sušoko susimušti delnais su Renaldu Seibučiu, kai šis sužaidė gerą atkarpą gynyboje.

Tokių gražių komandinių epizodų buvo apsčiai. Apie tai ir kalbėjo M.Grigonis, pats prie pergalės pridėjęs 10 taškų puolime ir daug padaręs, kad Kanados vienas lyderių Kevinas Pangosas aikštę paliktų tik su 3 taškais.

– Su pergale, Mariau, užsitikrinote bilietą į kitą etapą, – kokios mintys?

– Šiandien tikrai gerai žaidėme. Atkirtome jų derinius, nors jie ir neturi jų daug. Neleidome jiems lengvai žaisti, gal tik kelias atakas greitas leidome užpulti. Tačiau šiaip – solidžiai sužaidėme.

Pats gynėtės prieš Keviną Pangosą – kaip pavyko pristabdyti šį įžaidėją?

– K.Pangosas ir Cory Josephas yra jų varikliai, bet pavyko juos pristabdyti. O mes išnaudojome, kad turime du geriausius centrus šiame čempionate.

Jie negalėjo jų sustabdyti, negalėjo jų dvigubinti, jiems nepavyko. Todėl toks ir rezultatas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Grigonis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Grigonis

– Dar ir naujas lyderis puolime – Edgaras Ulanovas, kuris kontrolinėse rungtynėse neturėjo tokio aiškaus vaidmens, vien iki pertraukos pelnė 13 taškų. Kaip pasikeitė jo įtaka komandos žaidimui?

– Manęs jis nestebina. Aš jį gerai pažįstu, gyvename viename kambaryje, jis padarė tai, ką daro ir „Žalgiryje“.

– Net ir be dviejų centrų, kai jie turėjo pražangų, komanda atrodė solidžiai. Ką tai sako apie komandą?

– Kol kas dar nesakysiu daug. Vieną dieną vienaip, kitą – kitaip. Prieš australus bus didžiausias iššūkis. Tada galėsime daugiau pakalbėti.

– Buvo daug pražangų – ar tai teisėjai neleido grumtis?

– Tikrai galvojome, kad švilps prasčiau. Juk čia įvairių teisėjų būna. Tačiau, manau, kad normaliai. Rezultatas geras, reiškia, švilpia gerai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė

Atrodėte labai užsivedę, nuolat pakeldavote vienas kitą nuo grindų. Kaip tai padeda komandai?

– Pas lietuvius niekada nebuvo problemų, kad kažkas galvotų dėl savęs. Visi gerai sutariame ir sutarėme, kad gerai sutarsime šias dvi savaites, kol pasuksime savais keliais. Turime tai parodyti ir aikštėje.

– Iš šalies matyti, kad atsarginiai žaidėjai dažnai stovi – nejau salėje šalta?

– Mums tai šilta, gal tik Rokui (Giedraičiui) šiandien buvo šalčiau. Visi užsivedę, visi parodė daug noro, o šiemet turime gerą komandą ir reikia išnaudoti tokį šansą. Juk pasaulio čempionatai tik kas ketverius metus.

– Dabar ramiau širdyje, kai žingsnis į antrą etapą žengtas?

– Realiai reikia ir australus nugalėti. Žiūrint į ateitį, labai daug lems tie taškai. Jei viskas gerai klostysis, taškai lems ir dar kitus varžovus. Manau, kad nėra ko jaustis ramiai. Reikia žengti ir žaisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek