2017 06 04

Mažasis LKL finalas: užstrigus toliašaudei artilerijai „Neptūnas“ kapituliavo Vilniuje

Vilniaus „Lietuvos rytas“ laimėjo trečiąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijos rungtynes, namuose 71:54 (20:18, 20:12, 9:12, 22:12) įveikdamas Klaipėdos „Neptūną“.
„Lietuvos rytas“- „Neptūnas“
„Lietuvos rytas“- „Neptūnas“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Serijos rezultatas tapo 2-1 vilniečių naudai. Keturių legionierių atsisakęs „Lietuvos rytas“ laimėjo pirmąsias rungtynes 79:60, tačiau Klaipėdoje nusileido 70:83.

Įdomu tai, kad visose septyniose šio sezono „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ akistatose pergalę šventė namuose žaidusi komanda.

Vilniuje abi komandos netaikliai šaudė iš toli, tačiau „Lietuvos rytas“ (6/22 trit.) tai kompensavo galingu Artūro Gudaičio žaidimu baudos aikštelėje.

Būtent jo dėka vilniečiai antrajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (39:26).

Geriausias sezono rungtynes sužaidė Margiris Normantas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus.

„Neptūno“ snaiperiai pataikė vos 4 tritaškius iš 24 (17 proc.), o rezultatyviausias komandos žaidėjas Mindaugas Girdžiūnas ketvirtajame kėlinyje patyrė traumą.

Krepšininkas susižeidė pirštą krisdamas ant žemės po A.Gudaičio bloko.

M.Girdžiūnas antrose serijos rungtynėse pelnė 22 taškus – tai rezultatyviausias jo pasirodymas LKL lygoje, žaidžiant su „Lietuvo rytu“. Šįkart iki traumos surinko 12.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje taškus rinko tik „Neptūnas“ ir sumažino skirtumą iki keturių taškų (40:36). Tačiau „Lietuvos rytas“ liko priekyje, o ketvirtajame kėlinyje „Neptūno“ apsukos visiškai sulėtėjo. Vilniečiai spurtavo 13:0 ir likusią rungtynių dalį pavertė formalumu (68:48).

„Po pralaimėjimo Klaipėdoje daug ką taisėme žaidime, bet šios rungtynės jau istorija – reikia galvoti apie kitas. Leidome „Neptūnui“ atkovoti per daug kamuolių po savo krepšiu (10). Tai viena iš bėdų, kurias turime išspręsti. Kaip vertinu savo žaidimą? Treneris prašo žaisti agresyviai, tai ir stengiuosi tai daryti“, – po rungtynių kalbėjo A.Gudaitis.

„Lietuvos rytas“: A.Gudaitis 17, M.Normantas 14, R.Giedraitis 14, L.Kisielius 11, A.Lapeta ir J.Baronas po 7.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 12, J.Grantas 9, D.Ewingas 8, C.Loftonas ir A.Šikšnius po 7, M.Jucikas 5.

RUNGTYNIŲ EIGA:

40 min. M.Jucikas pelnė du taškus su brolio J.Juciko pražanga (71:54).

39 min. „Neptūnas“ palūžo. L.Kisielius po virtinės puikių perdavimų įkrovė iš viršaus, o R.Kurtinaitis į aikštę ėmė leisti vis daugiau jaunimo – A.Beručka, L.Kvedaravičius. D.Sirvydis ir J.Jucikas aikštėje (71:51).

38 min. M.Normantas smeigė dar vieną tritaškį po driblingo (68:51). LBieliauskas bandė atsakyti tuo pačiu, bet kamuolys net nelietė lanko.

36 min. L.Kisielius įdėjo iš viršaus, o R.Giedraitis gudriai prasiveržė pro galinę liniją (65:48).

35 min. M.Normantas parkrito ant parketo, užkliuvęs už J.Granto, tačiau ir gulėdamas sugebėjo perimti kamuolį iš C.Loftono. Perdavė jį R.Giedraičiui, kuris dėjimu užbaigė greitą išpuolį (61:48).

34 min. A.Gudaitis blokavo M.Girdžiūno metimą. Krisdamas ant parketo „Neptūno“ lyderis patyrė piršto traumą ir buvo pakeistas.

33 min. A.Gudaitis sudrebino krepšį, o A.Šikšnius pasekė C.Loftono pavyzdžiu ir smeigė tritaškį (55:48).

32 min. R.Giedraitis tritaškiu pažadino kiek prisnūdusią „Lietuvos ryto“ areno publiką – 53:42. Bet po minutės pertraukėlės tuo pačiu atsakė ir C.Loftonas (1/7 tritaškiai).

31 min. A.Gudaitis gavo kamuolį po krepšiu, būdamas visiškai laisvas – J.Grantui teko kirsti per rankas. Tai buvo jau ketvirtoji J.Granto pražanga.

„Neptūnas“, žaisdamas išvykoje, šį sezoną pralaimėjo visas rungtynes (0-10), kuriose atsilikinėdavo po trijų kėlinių.

30 min. L.Bieliauskas išprovokavo varžovo pražangą mesdamas iš toli, bet pataikė tik baudas. A.Gudaitis ir J.Grantas apsikeitė dėjimais, o kėlinį žaibišku prasiveržimu užbaigė M.Normantas (49:42).

29 min. Į netaiklių metimų karuselę įsitraukė abi komandos: D.Gailius visiškai laisvas netiksliai atakavo iš toli, kiek per toli atsispyręs M.Kačinas nesugebėjo pataikyti greitos atakos metu (45:38).

28 min. C.Loftonas prametė tolimą metimą greitos atakos metu. „Neptūnas“ pataikė tik 1 tolimą metimą iš 14.

26 min. A.Lapetos du taškai su pražanga (45:38).

25 min. „Lietuvos rytui“ prametus penktą tolimą metimą iš eilės, iniciatyvos ėmėsi M.Normantas – prasiveržęs įžaidėjas išprovokavo pražangą ir baudų metimais galiausiai atidarė komandos taškų sąskaitą trečiajame kėlinyje (42:36).

23 min. „Lietuvos ryto“ taškų badui užsitęsus, M.Girdžiūnas pratęsė „Neptūno“ spurtą iki 6:0 (40:36).

22 min. A.Šikšnius vienintelis, kuris pataikė per pirmąsias dvi trečio kėlinio minutes (40:32).

„Lietuvos rytas“ (po 2 kėlinių): A.Gudaitis 10, J.Baronas ir L.Kisielius po 7, R.Giedraitis 6, M.Normantas 5, A.Lapeta 4.

„Neptūnas“ (po 2 kėlinių): M.Girdžiūnas 8, J.Grantas 7.C.Loftonas 4, D.Ewingas 3.

A.Beručka iki pertraukos aikštėje praleido net 5 minutes. Jaunasis „Lietuvos ryto“ žaidėjas atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rez. perdavimą, o jam būnant aikštėje vilniečiai pelnė 8 taškais daugiau nei „Neptūnas“.

20 min. A.Jomantas pasiekė C.Loftono ranką, kai šis metė iš toli. Neptūnietis pataikė du iš trijų – 40:30.

19 min. R.Giedraitis baudų metimais dar padidino persvarą (39:26).

18 min. M.Normanto tritaškis po driblingo pažymėjo rekordinę „Lietuvos ryto“ persvarą (37:26).

17 min. „Neptūnas“ krito į duobę, o A.Gudaitis įsižaidė – 34:24. A.Gudaičio sąskaitoje jau 10 taškų ir visi 6 pataikyti baudos metimai (6/6).

15 min. D.Ewingas išmušė kamuolį iš L.Kisieliaus rankų, tačiau „Lietuvos ryto“ aukštaūgis šiaip ne taip kamuolį sugraibė ir atidavė be priežiūros paliktam R.Giedraičiui – po jo dėjimo D.Adomaitis paprašė pertraukėlės (30:24).

14 min. A.Gudaitis pelnė keturis taškus iš eilės.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Lietuvos rytas“- „Neptūnas“

13 min. A.Gudaitis ir J.Grantas apsikeitė taškais (24:22). J.Grantas daug stengiasi žaisti nugara į krepšį.

12 min. J.Baronas prasižengė trečią kartą, bet R.Kurtinaitis nusprendė aikštėje amerikietį palikti.

11 min. J.Baronas pataikė atsilošęs, tačiau „Lietuvos rytą“ ir toliau kamavo ta pati problema – prarasti kamuoliai. Dar vieną pavogę neptūniečiai sėkmingai užbaigė greitą ataką.

10 min. M.Normantas pataikė dvitaškį, tačiau laisvutėlis likęs D.Gailius nepasinaudojo proga tritaškiu su sirena užbaigti kėlinį (20:18).

9 min. A.Lapeta paliko baudos aikštelę, atverdamas koridorių M.Girdžiūno prasiveržimui – du taškai su pražanga ir rezultatas lygus (18:18).

8 min. Blankiai žaidęs A.Gudaitis su 2 pražangomis sėdo ant suolo.

7 min. L.Kisielius smeigė jau antrą savo tritaškį, bet po trijų pramestų tolimų metimų pataikė ir „Neptūnas“. M.Girdžiūnas metė visiškai laisvas – 15:12.

6 min. Vis dėlto D.Adomaičio rotacijos davė vaisių. Iš pradžių A.Butkevičius sudėtingu prasiveržimu atidarė „Neptūno“ taškų sąskaitą, o netrukus surengė dvi greitas atakas. Puikiai į žaidimą įsiliejo D.Ewingas, perėmęs du kamuolius (12:7).

4 min. 0/5 pataikymas ir 2 klaidos – taip „Neptūnas“ pradėjo rungtynes, leisdamas „Lietuvos rytui“ atitrūkti 9:0.

3 min. A.Lapeta dėjimu atsidėkojo už R.Giedraičio perdavimą – 7:0, o po minutės pertraukėlės „išrašė“ įspūdingą bloką M.Kačinui. D.Adomaitis metė į kovą D.Ewingą.

2 min. Pavyzdinė „Lietuvos ryto“ gynyba privertė „Neptūną“ rinkti klaidas. J.Baronas nedelsė ir pelnė penkis taškus be atsako (5:0).