Merginų ir vaikinų 15-mečių rinktinės triumfavo R.Šiškausko turnyre Kaune

U-15 rinktinių triumas
Fotodiena.lt nuotr. / U-15 rinktinių triumas
0

Tiek vaikinų, tiek merginų jaunių iki 15 metų rinktinės tapo Ramūno Šiškausko vardo turnyro Kaune čempionėmis.

Paskutinėse vaikinų turnyro rungtynėse susitiko Lietuvos ir Latvijos rinktinės. Tomo Purlio auklėtiniai 92:65 (29:19, 22:16, 22:17, 19:13) įveikė Latvius ir tapo turnyro čempionais.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje į priekį įsiveržę lietuviai diktavo rungtynių tempą ir po rezultatyvaus ketvirčio buvo priekyje – 29:19. Antrasis kėlinys taip pat klostėsi lietuvių naudai ir gerą žaidimą demonstruojantys penkiolikmečiai tik dar labiau padidino savo persvarą, po dviejų kėlinių pirmaudami 51:35.

Ąžuolas Tubelis su mėsytėm! Po dviejų kėlinių Lietuva - Latvija 51:35 #mesuzlietuva #u15karta #siskauskas #u15 #tournament

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Trečiajame ketvirtyje staigmenų nebuvo ir toliau solidų žaidimą rodę Lietuvos jauniai sugebėjo išlaikyti turėtą pranašumą ir po trijų kėlinių vedė rezultatu 73:52. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje rungtynių vaizdas nesikeitė, Lietuvos krepšininkai įgijo dar didesnę persvarą ir triuškinamu rezultatu laimėjo.

Lietuva U-15: Ąžuolas Tubelis 32 (11 atk. kam.), Edgaras Preibys 13 (8 atk. kam., 6 rez. perd.) Kasparas Jonauskas 12.

Latvija U-15: Tomas Skuja 23, Krisas Helmanis 9.

Lietuvos merginų (U15) rinktinė finale susitiko su taip pat dar pralaimėjimo nepatyrusia Vokietijos komanda. Po atkaklių rungtynių Lietuvos merginos 69:55 (20:15, 20:18, 18:2, 11:20) iškovojo trečiąją pergalę ir pasirodymą Kaune baigė be pralaimėjimų.

Susitikimas prasidėjo atkakliai, žaidimas vyko taškas į tašką ir tik pirmojo kėlinio pabaigą geriau sužaidusios lietuvės įsiveržė į priekį 5 taškų skirtumu (20:15). Antrasis kėlinys taip pat buvo įtemptas, ir nors lietuvės buvo į priekį atitrūkusios per 12 taškų, Vokietijos krepšininkės prieš ilgąją pertrauką sušvelnino skirtumą iki 7 (40:33). Trečiąjį ketvirtį Lietuvos jaunės pradėjo spurtu 8:0.

Maža, didelio kelio pradžia! Lietuva - Vokietija 69:55. #mesuzlietuva #tournament #u15 #siskauskas #u15karta #victory

Puikiai besigynusios lietuvės varžovėms per visą kėlinį leido įmesti tik 2 taškus ir taip dar labiau padidino savo persvarą pirmaudamos rezultatu 58:35. Ketvirtasis kėlinys sėkmingesnis buvo Vokietijos krepšininkėms, joms pavyko sušvelninti lietuvių turėtą pranašumą, tačiau pergalę šventė Lietuvos rinktinė.

Lietuva U-15: Simona Visockaitė (8 atk. kam.) ir Audronė Zdanevičiūtė po 13, Urte Čižauskaitė 12.

Latvija U-15: Rebeka Lagerpusch 13, Lotta Stach 10.