Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 birželio 20d. 22:09

Mindaugas Kuzminskas – apie blogą reklamą Lietuvai ir kandų pokštą D.Saboniui

Mindaugas Kuzminskas ir Eglė Andreikaitė
„Instagram“ nuotr. / Mindaugas Kuzminskas ir Eglė Andreikaitė

Savo vardo krepšinio stovyklą Palangoje atidaręs Mindaugas Kuzminskas noriai bendravo su žurnalistais ir atskleidė, kaip leidžia darbingas atostogas. „New York Knicks“ krepšininkas negailėjo pagyrų Lietuvos rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui ir šmaikščiai erzino treniruočių pajūryje partnerį Domantą Sabonį.

Niujorke įsikūręs M.Kuzminskas kalbėjo ir apie Lietuvoje nuskambėjusį rasizmo skandalą, kuris sukėlė didžiulius atgarsius visame pasaulyje.

„Manau, kad palyginus Lietuvoje nelabai kas ir sureagavo. Pasaulis labai karštai sureagavo. Mūsų šaliai ir krepšiniui tokia reklama nėra gera“, – Gedvydo Vainausko rasistinių pareiškimų žala įsitikinęs M.Kuzminskas.

Europos čempionato laukiantis krepšininkas vykdo specialiai jam „Knicks“ sudarytus planus ir šlifuoja savo žaidimą.

Jis jau žino, ką reiškia atstovauti Lietuvai: „Visada važiuojame su aukščiausiais lūkesčiais. Kartais juos pavyksta įgyvendinti, kartais – ne. Jei pavyksta, tai grįžus kartu džiaugiasi visa tauta. Jei ne, tada nuleidęs galvą važiuoji į klubą.“

Pateikiame interviu su Mindaugu Kuzminsku apie Lietuvos rinktinę ir situaciją Niujorko klube.

– Ar galvojate plėsti tokių stovyklų skaičių?

– Labai smagu, kad šiais metais akimirksniu susirinko net trys stovyklos. Norėtųsi jų ir daugiau, bet ateitis tai parodys. Mes labiau orientuojamės į kokybę, o ne kiekybę. Pirmais metais buvo viena stovykla, antrais dvi, o dabar jau trys. Bet nenorime būtinai išsiplėsti.

– Ar pačiam yra tekę dalyvauti tokiose stovyklose vaikystėje?

– Panašiose. Tokių, orientuotų į individualų pasirengimą, tuo metu nebuvo. Todėl ir bandome užpildyti šį trūkumą. Mano laikais būdavo stovyklos geriausiems talentams ir tie, kurie į jas nepatekdavo, likdavo nuošalyje. Tarp jų ir aš.

– Koks jausmas vaikams klausytis NBA krepšininkų patarimų?

– Aš dar pats jų klausausi (juokiasi). Jausmas neblogas. Nebūtinai iš NBA, bet jei patyrę žaidėjai turi tau ką patarti, reikėtų paklausyti.

– Kaip leidžiate atostogas?

– Nėra atostogų. Dvi savaites po sezono pailsėjau, o nuo to laiko visą laiką aktyviai ruošiuosi Lietuvos rinktinei ir sezonui. Yra man klubo sudaryta programa ir iškelti tikslai, kuriuos per vasarą turiu įgyvendinti. Yra nemažai smulkmenų. Tai susiję su svoriu, riebalų kiekiu ir raumenų grupėmis.

– Ar su treneriu kalbėjote apie kitą sezoną?

– Kalbėjome vakar telefonu. Manau, kad čia viskas priklauso nuo tavęs paties. Jeigu gerai pasirengsiu ir pasirodysiu, tai nebus abejonių, kad mane reikia leisti į aikštelę. Konkurencija yra didelė, NBA yra tokia lyga, kad niekada nežinai, kas gali atsitikti.

– Kokie lūkesčiai Europos čempionate?

– Visada važiuojame su aukščiausiais lūkesčiais. Kartais juos pavyksta įgyvendinti, kartais – ne. Jei pavyksta, tai grįžus kartu džiaugiasi visa tauta. Jei ne, tada nuleidęs galvą važiuoji į klubą.

– Nebus Pauliaus Jankūno. Ar nuo to jūsų atsakomybė didės?

– Krepšinis yra komandinis sportas. Jeigu vieno žaidėjo nėra, kuris yra žiauriai svarbus, tiek aikštėje, tiek už jos ribų, tai likusiems reikia išsidalinti tą atsakomybę.

– Kas galėtų pakeisti Paulių Jankūną?

– Daug kas. Tiek Domantas Sabonis, tiek Donatas Motiejūnas. Lygaus atitikmens galbūt ir nerasime, bet visiems reiks pasistengti. Po dalelę galima bandyti kompensuoti.

– Ką galvojate apie naująjį trenerį Dainių Adomaitį?

– Esu pats prieš jį žaidęs, tai gal labiau kaip žaidėją net žinau, o ne trenerį. Bet kaip apie trenerį žinau iš pasakojimų ir tiek, kiek bendraujame šią vasarą, o bendraujame nemažai. Kaip žmogus palieka labai gerą įspūdį, o kaip treneris jau yra įrodęs savo pasiekimais.

– Daug treniruojatės su Domantu Saboniu. Ar padeda tai, kad esate panašūs žaidėjai?

– Esame draugai, todėl smagu kartu treniruotis. Praėjusią savaitę treniravomės pas Kristapą Porzingį Latvijoje. Šią savaitę su Domu sportuojame čia.

– Kaip per metus pasikeitė jūsų žaidimas NBA?

– Po truputį viską. Gali jaustis patobulėjęs, bet nebūtinai tai pavyks perteikti čia. Čia yra kitoks žingsnių traktavimas, baudos ir panašiai. Aš jaučiuosi patobulėjęs tiek fiziškai, tiek metimais ir gynyba. Bet krepšinis toks yra, kad negali gerai sužaisti vienerių rungtynių ir visus metus džiaugtis.

– O kaip Domantas Sabonis patobulėjo?

– Nepatobulėjo visiškai (juokiasi). Smagu, kad jis patobulino savo metimą. Dabar jis tikrai gerai pataiko ir tai jam turėtų labai padėti.

– Kaip pasaulyje, jūsų požiūriu, sureagavo į rasistinius Gedvydo Vainausko pareiškimus?

– Manau, kad palyginus Lietuvoje nelabai kas ir sureagavo. Pasaulis labai karštai sureagavo. Mūsų šaliai ir krepšiniui tokia reklama nėra gera. Tikiuosi, kad žmogus tai pasakė to nenorėdamas. Nemanau, kad jo iš tikrųjų yra toks požiūris. Galbūt ne laiku ir ne vietoje pasakė ir dabar už tai tenka atsakyti.

– Ar Niujorko klubas bandė riboti jūsų žaidimą rinktinėje?

– Aš iškart pasakiau, kad norėsiu žaisti rinktinėje. Jie sureagavo teigiamai. Jie tuo suinteresuoti.

– Ar jaunėjanti Lietuvos rinktinė gali iškopti į viršūnę?

– Visada gali. Visada ji jaunėja ir galvojame, kas žais. Bet Lietuvoje yra tų talentų ir daug atsiranda naujų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek