Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 13:35

Mintimis dar „Žalgiryje“ likęs D.Maskoliūnas – apie D.Motiejūno formą ir R.Seibučio išvaržas

Darius Maskoliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Maskoliūnas

Darius Maskoliūnas šiuo metu turėtų analizuoti Vitorijos „Baskonia“ klubo žaidimo įrašus, tačiau vietoj sėdėjimo „Žalgirio“ arenos užkulisiuose, specialistas rikiavo Lietuvos rinktinės vienuoliktuką per treniruotę Vilniaus „Jeep“ arenoje.

Lapkritį paskirtas naujasis nacionalinės komandos strategas ir pats pripažino, jog mintimis vis dar yra ne tik Lietuvos rinktinėje, bet ir „Žalgiryje“.

Dar sekmadienį su Kauno klubu Karaliaus Mindaugo taurę kilnojęs D.Maskoliūnas pravedė pirmąją treniruotę kaip vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris, po kurios tikino nespėjęs išsivalyti minčių apie klubinio krepšinio reikalus.

„Kažkiek neįprasta, nes buvome įsivažiavę į eurolyginį ritmą. Dabar nereikia žiūrėti „Baskonia“ įrašų, galvoti. Bet vis tiek mintimis esu ir ten, ir ten. Tai neišsivalo labai greitai“, – tikino D.Maskoliūnas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas

Į pirmąją treniruotę Vilniuje jis sukvietė 13 krepšininkų, bet paskutinėmis dienomis komandos sąrašą teko koreguoti.

VARDAS PAVARDĖ KLUBAS
Mantas Kalnietis Krasnodaro „Lokomotiv“
Žygimantas Janavičius Klaipėdos „Neptūnas“
Rokas Jokubaitis Kauno „Žalgiris“
Tomas Dimša Panevėžio „Lietkabelis“
Paulius Valinskas Panevėžio „Lietkabelis“
Jonas Mačiulis Atėnų AEK
Mindaugas Kuzminskas Krasnodaro „Lokomotiv“
Arnas Butkevičius Vilniaus „Rytas“
Eimantas Bendžius Vilniaus „Rytas“
Gytis Masiulis Klaipėdos „Neptūnas“
Donatas Motiejūnas Šanchajaus „Sharks“
Laurynas Birutis Prienų „CBet“
Martynas Sajus Panevėžio „Lietkabelis“

Dėl ligų ir traumų po KMT turnyro iš sudėties išbraukti Evaldas Kairys ir Deividas Gailius, „Žalgirio“ gretose bent kelioms dienoms liko ir Eurolygos rungtynėms ruošiasi Rokas Jokubaitis, o antradienio rytinėje treniruotėje „Jeep“ arenoje nebuvo ir Arno Butkevičiaus – jam po finalo prieš „Žalgirį“ sukilo temperatūra, dėl kurios klaipėdietis užsibuvo gimtajame mieste.

„Kiek aš žinau, jis vakar turėjo procedūras Klaipėdoje. Jau vakare neturėjo temperatūros, sakė gerai jaučiasi. Kiek turiu informacijos, jis yra pakeliui į Vilnių. Jeigu viskas bus gerai, tai jau dalyvaus vakarinėje treniruotėje“, – A.Butkevičiaus situaciją atskleidė D.Maskoliūnas.

Specialistas laiko supažindinti savo auklėtinius su savo žaidimo schemomis beveik neturės – pradėję treniruotis antradienį ryte, jau ketvirtadienį lietuviai kils į Belgiją, kur jų penktadienį lauks pirmosios 2021 m. Europos čempionato atrankos rungtynės su vietos krepšininkais. Ateinantį pirmadienį, vasario 24-ąją, Lietuvos rinktinė namuose priims čekus.

Naujasis Lietuvos rinktinės vairininkas po pirmosios pravestos treniruotės nacionalinėje komandoje dalinosi mintimis apie ekipos braižą, Donato Motiejūno sportinę formą, sudėtingą Renaldo Seibučio situaciją ir neįprastą atrankos į Europos čempionatą sistemą.

– „Langui“ laiko pasiruošti turite mažai. Kokie pagrindiniai to pasiruošimo akcentai?

– Šiandien turėjome pirmą treniruotę ir visą ją paskyrėme „brūžinimui“ puolimo ir gynybos schemų. Tikrai suprantame puikiai žaidėjų situaciją ir suprantame, kad žaidėjai nėra robotai ir negalime jiems įdėti „čipų“, kur būtų sudėta visa informacija. Bandome kažko išmokti, kažką įsisavinti, o šiandien vakarinėje treniruotėje jau pasistengsime tai pabandyti žaisdami penkiese prieš penkis. Rytoj dar pasitreniruosime ir važiuosime į rungtynes.

– Puikiai pažįstate Lauryną Birutį. Kaip jis atsigavo po traumos ir kokia jo sportinė forma?

– Tiek, kiek stebime jį Prienų komandoje, jis tikrai žaidžia solidžiai. Iš pradžių buvo abejonių dėl jo kojos – tiek iškamuotas, išgyvenęs. Bet gydytojai jį seka, viskas su juo gerai. O forma, bent jau žaidžiant Prienuose, tikrai nebloga, tikrai demonstruoja gerą krepšinį. Matosi, kad sustiprėjo besigydydamas traumą, raumenų daugiau užsiaugino. Jis tikrai bus reikalingas ir mums pagelbės.

– Kiek sumaišties į jūsų planus įnešė tai, kad negalės padėti Evaldas Kairys?

– Net nežinau, kaip atsakyti, ar labai daug sumaišties įnešė. Taip, jie su L.Biručiu skirtingi. Pasikalbėję su Dainiumi (Adomaičiu) nusprendėme, kad Evaldui reikia duoti atgauti jėgas ir atsistatyti. Jeigu jis nepilno pajėgumo, tai nelabai kuo mums ir padėtų. Bet tai bus geras šansas pasirodyti Laurynui, o didelės sumaišties nesukėlė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas

– Ar neieškojote pamainos Deividui Gailiui?

– Ne, neieškojome. Sužinojus pirmadienį kažką „ekstra“ kviestis nematėme tikslo.

– Ar D.Gailiui buvo planuojamas svarbus vaidmuo?

– Jis tikrai demonstruoja gerą krepšinį, žaidžia gerai. Tą matėme ir Karaliaus Mindaugo taurėje. Negalėčiau dabar pasakyti, kad kažkokį specialų vaidmenį jam planavome, jis būtų buvęs stiprus rotacijos žaidėjas.

– Kai dabar matote visus žaidėjus, kokį žaidimo braižą planuojate?

– Stipriai ginsimės, greitai bėgsime, taikliai mesime (šypsosi).

– Vakar sudėtį paskelbė belgai, čekus turbūt žinote. Kokios šių komandų stiprybės ir grėsmės?

– Apie čekus dar kol kas negaliu daug pakomentuoti, o dėl belgų, tai turi daug jaunų energingų žaidėjų, kurie ir gynyboje labai agresyvūs, ir mėgsta bėgti, gerai „lipa ant lentos“. Jie žaidžia agresyvų į puolimą paremtą krepšinį. Žiūrėsime dar atidžiau, turime keletą jų rungtynių iš praeito „lango“, kai žaidė su islandais, tad analizuosime, nes didžioji dalis žaidėjų bus tie patys.

– Kaip pats jaučiatės po pirmosios rinktinės treniruotės būdamas vyriausiuoju treneriu? Ar jaudulio buvo?

– Nebuvo. Treniruotė kaip treniruotė, jaučiuosi gerai. Aš juos visus pažįstu daug metų, man nėra kažko naujo. Ir jie mane žino, ir aš juos žinau, ir visą trenerių štabą žinau. Nebuvo kažkokio susijaudinimo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas

– Donatas Motiejūnas yra ilgiausiai be rungtynių esantis rinktinės žaidėjas. Kaip atrodo jo forma?

– Kol kas apie tai sunku kalbėti, bet mes irgi prieš treniruotę kalbėjome, kad turbūt vienintelis Donatas iš čia esančių neturi žaidybinio ritmo, nes tikrai visi kiti savo klubuose žaidžia labai gerai. Gal išskyrus Mantą Kalnietį, nes mažai žaidžia, tik kartą per savaitę (juokiasi).

Pažiūrėsime, pirma treniruotė be kontakto, tad sunku kažką spręsti. Kiek su juo pačiu kalbamės, tai jaučiasi gerai, manau, kad viskas bus gerai.

– Lietuvos rinktinėje yra ir Virginijus Mikalauskas. Ar jis atvyko pagelbėti Donatui Motiejūnui?

– Taip, jis dirba su Donatu Motiejūnu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donatas Motiejūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donatas Motiejūnas

– Kaip vertinate turnyro sistemą? Grupėje yra keturios komandos, bet tik trys iš jų kovos dėl vietų Europos čempionate, čekai iš esmės žais dėl nieko.

– Nenoriu veltis į kalbas apie tuos „langus“. Mes kažkada savo nuomonę esame išsakę ir aš jos laikausi. Dabar yra tokia situacija, aš esu Lietuvos rinktinės treneris ir ruošiuosi žaisti „langą“, koks jis bebūtų.

– Renaldas Seibutis šį sezoną nežaidžia dėl traumos. Kokie šansai jį išvysti rinktinėje vasarą?

– Pirmiausia, mačiau savo akimis, kokio dydžio dvi išvaržas jam išoperavo. Šiuo momentu gal reikėtų duoti jam atsigauti, pirmiausia – fiziškai. Galvoti apie rinktinę jam dar anksti. Pirmiausia jam reikia išsigydyti, pasveikti.

– Kiek svarbūs tokiai rinktinei, kuri tik susirenka ir žaidžia, yra senbuviai? Ar jie ir turėtų tempti komandą?

– Taip, jie yra senbuviai. Jie yra labiausiai patyrę, komandos lyderiai ar senbuviai, kaip bepavadinsi. Bet aš neakcentuoju kažkokių lyderių, stengsimės žaisti komandinį krepšinį ir aš noriu, kad visi 12 turėtų savo vaidmenis ir būtų patenkinti, nors ir sunku su visais žaisti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

– Ar kažkuris iš jaunų žaidėjų gali nustebinti?

– Kaip ir minėjau, sunku kažką pasakyti po vienos treniruotės. Mes tikrai sekame ir matome, kad visi gerai žaidžia savo klubuose. Aš labai tikiuosi, kad jie atstovaus rinktinei su dar didesniu užsivedimu ir noru pasirodyti.

– Ar prieš pirmąją treniruotę pasakėte žaidėjams, kokia bus jūsų žaidimo filosofija ir ko iš jų norėsite?

– Mes vakar turėjome susirinkimą ir daugmaž apsikalbėjome, kaip ir ką mes norime žaisti. Bet, pasikartosiu, jie ne robotai, o aš, gaila, ne vunderkindas ir negaliu per kelias dienas padaryti tai, ką mes klube darome 10 mėnesių. Tai yra paprasčiausiai neįmanoma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek