2018 03 25

Apkartusi pergalė: A.White'as po susidūrimo su Ž.Skuču patyrė traumą

Kauno „Žalgiris“ po labai atkaklios kovos 85:72 (19:20, 20:25, 22:15, 24:12) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“. Tiesa, kauniečiams pergalė labai apkarto, mat traumą po susidūrimo su Žygimantu Skuču patyrė Aaronas White’as.
Kevinas Pangosas ir Aaronas White'as
Kevinas Pangosas ir Aaronas White'as / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Panevėžio, kurie įgijo pranašumą ir jį išlaikė iki pat ilgosios pertraukos.

Trečiajame kėlinyje užvirė aistros, o dėmesio centre atsidūrė Žygmantas Skučas, su kuriuo susidūręs Aaronas White’as patyrė traumą.

24sek žiniomis, krepšininkas lūžių išvengė. Artimiausiomis dienomis jam bus atliekami išsamūs tyrimai.

embed|65848}

Vėliau Kevinas Pangosas neišlaikė ir su Ž.Skuču įsivėlė į žodžių karą, o kiekvienas „Lietkabelio“ atstovo prisilietimas prie kamuolio kėlė didžiulį triukšmą „Žalgirio“ arenoje.

Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai priekyje buvo minimaliu skirtumu, o lemiamame ketvirtyje įgijo ir užtikrintą pranašumą.

Po „Lietkabelio“ klaidų kauniečiai pelnė net 25 taškus.

Lyderio vaidmens ėmėsi Kevinas Pangosas, kuris surinko net 24 taškus (6/7 dvit., 1/5 trit., 9/9 baud. met.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigė su 34 naudingumo balais.

„Žalgiris“: K.Pangosas 24 (5 rez. perd., 34 naud. bal.), V.Micičius 16 (5 rez. perd., 20 naud. bal.), P.Jankūnas 10, P.Valinskas ir B.Daviesas po 7.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 13, L.Williamsas, D.Tarolis ir D.Mavra po 9, Ž.Peineris 8.

Rungtynių eigą tradiciškai aprašė 24sek.

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

40 min. Nugalėtojas jau nekėlė abejonių.

39 min. „Žalgiris“ atkovojo du kamuolius puolime, degino laiką ir įgijo jau dviženklį pranašumą – 80:70.

37 min. K.Lavrinovičius užsidirbo paprastą ir techninę pražangas – 76:68.

36 min. L.Williamso sužeidimas nėra rimtas, žaidėjas vėl aikštėje – 73:68.

35 min. Kovingas K.Lavrinovičius įvertė dar du taškus ir „Lietkabelis“ laikosi žaidime – 71:68.

34 min. Traumą patyrė ir L.Williamsas. Atrodo, kad legionierius susižeidė nugarą. K.Lavrinovičius gavo nesportinę pražangą – 69:63.

32 min. L.Williamsas nubraukė „Žalgirio“ įgytą trijų taškų persvarą – 63:63.

V.Čepukaitis užsidirbo ketvirtąją pražangą.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 61:60

30 min. Kėlinį K.Pangosas uždarė metimu su sirena.

A.White'as dingo nuo atsarginių žaidėjų suolo.

D.Lavrinovičius gavo penktąją asmeninę pražangą.

29 min. Puikus D.Lavrinovičiaus reidas iki krepšio – 55:60.

26 min. „Žalgiris“ dar kartą prasižengė, kai „Lietkabelis“ metė iš trijų taškų zonos. Taisykles prieš K.Lavrinovičių pažeidė E.Ulanovas – 53:56.

23 min. P.Jankūnas pakišo koją K.Lavrinovičiui, tačiau teisėjai neužfiksavo net paprastos pražangos – 44:47.

K.Pangosas apsižodžiavo su prieš tai A.White'ą sužeidusiu Ž.Skuču.

21 min. A.White'as po susidūrimo su Ž.Skuču sunkiai paliko aikštę. Kokia amerikiečio būklė – nežinia – 42:47.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 39:45

20 min. Po dviejų kėlinių priekyje kiek netikėtai buvo „Lietkabelis“

19 min. D.Mavra paskutinę atakos laiko sekundę įšovė tritaškį su B.Davieso pražanga – 37:43.

18 min. G.Leonavičius pataikė iš toli, „Lietkabelis“ ir toliau buvo kiek pranašesni už varžovus – 35:40.

16 min. L.Williamsas atakavo paskutinę sekundę, tačiau prieš jį neprotingai prasižengė Paulius Jankūnas. Amerikietis pataikė du baudų metimus iš trijų – 33:31.

14 min. P.Valinskas pelnė 5 taškus iš eilės, L.Aukštikalnis įsmeigė iš toli – 27:29.

13 min. K.Lavrinovičius pataikė antrąjį savo tritaškį – 22:26.

11 min. A.Milaknis kėlinį pradėjo tritaškiu, tačiau tuo pačiu atsakė ir D.Mavra – 22:23.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 19:20

10 min. B.Daviesas baudų metimais išlygino rezultatą, bet prieš kėlinio pabaigą „Lietkabelis“ vėl iškišo nosį į priekį.

9 min. A.White'as pataikė iš toli, tačiau D.Lavrinovičiaus niekas nesustabdė po krepšiu – 14:18.

7 min. „Žalgiris“ atrodė lyg apsnūdęs, o panevėžiečiai toliau rengė sėkmingas atakas – 11:16.

6 min. Supersudėtingas Ž.Peinerio dvitaškis per rankas ir sėkminga greita ataka – 9:12.

4 min. K.Pangosas įsmeigė tritaškį, pridėjo ir du baudų metimus – 5:6.

2 min. V.Čepukaitis rungtynes pradėjo dėjimu iš viršaus, K.Lavrinovičius pridėjo tritaškį – 0:5.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: K.Pangosas, P.Valinskas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, B.Daviesas.

„Lietkabelis“: L.Williamsas, L.Aukštikalnis, Ž.Peineris, K.Lavrinovičius, V.Čepukaitis.

Prieš rungtynes Kauno „Žalgirio“ klubas paskelbė, kad traumą vis dar gydosi Alexis Toupane'as, todėl prancūzo aikštėje nepamatysime.