-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2017 02 25

Muštynėmis paženklintose rungtynėse „Lietkabelis“ parklupdė „Lietuvos rytą“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ rezultatu 86:77 (20:24, 16:16, 26:13, 24:24) namuose palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir įsitvirtino antroje turnyrinės lentelės vietoje.
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Pergalės džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Lietkabelis“ nė karto nepirmavo iki pat trečio kėlinio vidurio, tačiau nuolat kvėpavo vilniečiams į nugarą. Po spurto 16:0 panevėžiečiai įgijo dviženklę persavarą (57:47). „Lietuvos rytui“ ketvirtajame kėlinyje buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki trijų taškų (80:77), tačiau klaidos gynyboje privertė palaidoti viltį išplėšti pergalę.

„Kaip ir tikėjomės, rungtynėse vyravo puolimas. Buvo sunku pasiruošti, nes nežinojome, ko tikėtis iš naujo „Lietuvos ryto“ trenerio. Antroje pusėje susitvarkėme su nervais ir pavyko įgyti apčiuopiamą persvarą. Džiaugiamės pergale. Iš pradžių emociškai gal buvome perdegę – labai daug žiūrovų susirinko. Svarbu buvo susitvarkyti su tuo“, – po rungtynių kalbėjo „Lietkabelio“ treneris Kazys Maksvytis.

Jam šį sezoną jau antrą kartą pavyko įveikti „Lietuvos rytą“. Prieš pat Kalėdas panevėžiečiai šventė pergalę 93:85. Rugsėjį pranašesnis 68:66 buvo „Lietuvos rytas“.

Itin atkaklios rungtynės pasižymėjo ir nesportiniais veiksmais. Vieta aikštelėje nepasidalino Žygimantas Skučas ir Drew Gordonas. Po eilinio šių krepšininkų susistumdymo antrajame kėlinyje neišlaikė D.Gordono nervai – „Lietuvos ryto“ aukštaūgis smogė Ž.Skučui į nugarą. Arbitrai nesportinėmis pražangomis nubaudė abu krepšininkus.

Trečiajame kėlinyje, kai „Lietkabelis“ surengė spurtą ir pirmą kartą išsiveržė į priekį, neramumai kilo ir „Cido“ arenos tribūnose: susimušė abiejų komandų sirgaliai, įsitraukė ir apsaugos darbuotojai.

Incidentas arenoje

Vilniečiai Panevėžyje žaidė be Artūro Jomanto. Jam dar neleidžiama sportuoti po apendicito operacijos. Nėra pasveikęs ir Artūras Gudaitis. Komandos naujokas Tayloras Brownas prie komandos dar neprisijungė.

Šias rungtynes „Cido“ arenoje stebėjo daugiau nei 5000 žiūrovų. Tarp jų buvo ir Jonas Kazlauskas.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 20, Simas Galdikas 17, Kšištofas Lavrinovičius 14, Mindaugas Lukauskis 11, Donatas Tarolis 10.

„Lietuvos rytas“: Jamesas Baronas 19, Drew Gordonas 18, Clevinas Hannah ir Anthony Fisheris po 10.

Rungtynių eiga:

40 min. Įspūdingai vienas prieš vieną sužaidęs D.Tarolis padėjo tašką rungtynėse. „Lietuvos rytas“ skubotais metimais neišsigelbėjo – 86:77.

39 min. „Lietkabelis“ nesutriko: atsakė keturiais B.Madgeno ir S.Galdiko taškais (84:77).

38 min. A.Lapeta baudų metimais sumažino skirtumą iki 3 taškų (80:77).

36 min. D.Gordonui surinkus 4 asmenines pražangas, „Lietuvos rytas“ pradėjo gelbėtis tolimais metimais. Pataikė D.Gailius ir J.Baronas, skirtumas ištirpo iki 5 taškų (80:75).

35 min. Rokas Giedraitis liko laisvas aikštės krašte ir nesuklydo atakuodamas iš toli, tačiau B.Madgenas atsakė dvitaškiu (78:68 panevėžiečiai priekyje).

33 min. D.Gordonas toliau vienas bandė traukti „Lietuvos rytą“, bet amerikiečio pastangos apčiuopiamo rezultato nedavė: po D.Tarolio tritaškio 68:59.

31 min. Deividas Gailius pratęsė blankų savo žaidimą sužingsniuodamas, tuo tarpu Darjušas Lavrinovičius pataikė savo pirmąjį sezono tritaškį (65:53).

30 min. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ priekyje 62:53.

28 min. D.Gordonas bandė tempti „Lietuvos rytą“, pelnydamas 4 taškus iš eilės, tačiau dar vienas B.Madgeno tritaškis pažymėjo naują rekordinę „Lietkabelio“ persvarą (60:49).

27 min. B.Madgenas tritaškiu padidino „Lietkabelio“ persvarą iki dviženklės ribos (57:47).

26 min. Panevėžiečių spurtas tęsėsi. Po M.Lukauskio dėjimo „Lietkabelis“ persvara padidėjo iki 54:47. Tuo tarpu tribūnose kilo sumaištis: susimušė komandų sirgaliai.

25 min. „Lietkabelis“ pirmą kartą po dar vieno S.Galdiko metimo išsiveržė į priekį (49:47).

24 min. S.Galdikas it taranas įkirtęs į baudos aikštelę sulaukė perdavimo ir išlygino rezultatą (47:47).

22 min. Lorenzo Williamsas pelnė 5 taškus iš eilės, neleisdamas pabėgti vilniečiams į priekį.

20 min. Margiris Normantas debiutavo „Lietuvos ryto“ gretose. Po dviejų kėlinių vilniečiai priekyje 40:36. J.Baronas savo kraityje jau turėjo 16, K.Lavrinovičius – 14 taškų.

19 min. Ž.Skučas galiausiai išvedė D.Gordoną iš kantrybės. Po ilgoko stumdymosi po krepšiu, D.Gordonas neišlaikė ir smogė „Lietkabelio“ žaidėjui į nugarą. Arbitrai abu krepšininkus nubaudė nesportinėmis pražangomis.

18 min. R.Giedraitis pabėgo į greitą ataką, nepataikė, tačiau D.Gordonas galingu dėjimu pataisė metimą (33:29).

16 min. J.Baronas Panevėžyje tiesiog nesulaikomas: dar du taškai su pražanga, ir „Lietuvos ryto“ legionieriaus sąskaitoje jau 14 taškų ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

15 min. C.Hannah ir J.Baronas vėl timptelėjo „Lietuvos rytą“ į priekį, bet Adamas Lapeta nepasiekė kamuolio po G.Leonavičiaus prasiveržimo (28:25).

13 min. Beveik tris minutes antrajame kėlinyje komandos nepajėgė pelnyti taškų. Taškų badą netikėtai nutraukė S.Galdikas, pataikęs... tolimą metimą. Tai antras S.Galdiko tritaškis šį sezoną (2/3).

10 min. „Lietkabelis“ turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau paskutinės kėlinio atakos metu suklydo. Corey Fisheris suteiktu šansu pasinaudojo tiesiog įspūdingai – pataikė iš aikštės vidurio. Sužaidus 10 minučių, vilniečiai buvo priekyje 24:20.

9 min. Didžiausiu „Lietuvos ryto“ galvos skausmu tapęs Kšištofas Lavrinovičius per pirmą kėlinį pelnė 10 taškų.

7 min. Drew Gordonas ir Žygimantas Skučas nuo pat pradžių itin agresyviai kibo vienas kitam į atlapus. Pirmuosius susistumdymus ignoravę teisėjai galiausiai krepšininkus nubaudė abipuse pražanga.

6 min. Išsiveržti į priekį šeimininkams kol kas nepavyko. Po J.Barono prasiveržimo svečiai susigrąžino 4 taškų persvarą (14:10).

4 min. Rezultatas akimirksniu tapo lygus. Simas Galdikas pataikė iš baudos aikštelės, Benas Madgenas ir Mindaugas Lukauskis pataikė iš toli (8:8).

2 min. Įspūdingas komandos pristatymas „Lietkabelio“ neužvedė. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo spurtu 8:0, prie kurio daugiausia prisidėjo Clevinas Hannah ir Jamesas Baronas.