Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujajai Dainiaus Adomaičio rinktinei – išskirtinis šio dešimtmečio bruožas

Mindaugas Kuzminskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Palangoje vyko pirmoji vyrų rinktinės treniruotė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet Lietuvos rinktinė bus ne tik nauja, bet ir labai jauna. Prie nacionalinės komandos vairo debiutuosiąs Dainius Adomaitis vadovaus jauniausiai rinktinei šiame dešimtmetyje.

Atsisiųsk 24sek programėlę ir karščiausias naujienas sužinok pirmas!

Šiuo metu Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše yra 18 krepšininkų, kurių amžiaus vidurkis – 26,7 m.

Palyginimui, per pastaruosius 6 metus nė vienos Lietuvos rinktinės amžiaus vidurkis nebuvo mažesnis nei 27 metai ir svyravo tarp 27,4 ir 29-erių.

Jaunesnė už dabartinę buvo tik bronzinė 2010-ųjų komanda, iš pasaulio čempionato Turkijoje atvežusi bronzą.

Tada tik vienintelis Robertas Javtokas iš tos sudėties buvo įkopęs į ketvirtą dešimtį, o visos komandos amžiaus vidurkis tebuvo 25,6 m.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Linas Kleiza
AFP/„Scanpix“ nuotr./Linas Kleiza

Mindaugas Kuzminskas, kuris debiutavo nacionalinėje komandoje 2013-aisiais, puikiai prisimena mitišką 2010-ųjų rinktinės pasirodymą, bet yra objektyvus.

„Labai sunku pasakyti, ką duos ta jaunystė. Kaip parodė 2010-ieji, ta jaunystė buvo labai gerai. Bet kitąkart reikia ir patirties. Svarbiausia, kad susilipdytume, kaip komanda. Amžius jau nėra svarbus. Ypač, kai žaidėjai labiau rūpinasi savo sveikata ir gali žaisti daug ilgiau“, – samprotavo M.Kuzminskas.

Šiųmetinėje rinktinėje vyriausias 32-ejų Jonas Mačiulis. Artūrui Milakniui – 31-eri, Mantui Kalniečiui – 30, Martynui Gecevičiui – 29.

Jauniausi stovykloje – Martynas Sajus (21 m.), Lukas Lekavičius bei Marius Grigonis (po 23 m.) ir Artūras Gudaitis (24 m.).

Šešios pastarosios rinktinės turėdavo bent po keturis 30 metų perkopusius krepšininkus. Šiųmetinėje tokių bus daugiausiai trys.

Beje, vyriausia rinktinė buvo surinkta 2011-aisiais, kai lietuviai savo žiūrovų akivaizdoje kovojo dėl Europos čempionato medalių. Tačiau vid. 29 metų krepšininkai krito ketvirtfinalyje.

FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr./Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas ir Šarūnas Jasikevičius
FIBA/Liusjeno Kulbio nuotr./Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas ir Šarūnas Jasikevičius

D.Adomaičiui perėmus rinktinės vairą, komandoje po truputį ėmė vykti kartų kaita. 37-erių Robertą Javtoką pakeitė 24-erių Artūras Gudaitis, 33-ejų Paulių Jankūną pavaduos 27-erių Donatas Motiejūnas, poilsio paprašė 32-ejų Antanas Kavaliauskas bei 31-erių Renaldas Seibutis.

„Tai yra normalus procesas. Ateina toks laikas. Gerai, kai keičiasi ne iš karto, bet po truputį. Mūsų jaunimas pakankamai geras ir gali pakeisti tuos veteranus. Reikia dirbti ir viskas turėtų būti gerai“, – apie jaunėjančią Lietuvos rinktinę kalbėjo trenerio asistento pareigose debiutuosiąs Ramūnas Šiškauskas.

R.Šiškauskas: „Mūsų jaunimas pakankamai geras ir gali pakeisti tuos veteranus. Reikia dirbti ir viskas turėtų būti gerai.“

Tuo tarpu fizinio rengimo treneris Evaldas Kandratavičius trina rankomis. Jis būtent ir treniravo tą jauną 2010-ųjų komandą, kuri energingu žaidimu netikėtai iškovojo bronzą.

E.Kandratavičiaus nuomone, 2017-ųjų rinktinė bus greitesnė ir agresyvesnė nei pernykštė olimpinė, kurios amžiaus vidurkis buvo 27,5 m.

„Manau, kad bėgsime daugiau ir būsime agresyvesni. Norėčiau ir sapnuoju, kad pasikartotų 2010-ųjų modelis, kai į rinktinę atėjo daug naujų žmonių. Man prieš akis dar šią dieną stovi situacija, kai žaidėjai nesiskirstė zonomis gynyboje, o dirbo darbą – mano, ne mano, bet bėgo, šoko ir stengėsi. Turiu norą, kad šiemet irgi būtų toks modelis“, – pasakojo fizinio rengimo specialistas.

Apie agresyvų rinktinės žaidimo modelį yra kalbėjęs ir D.Adomaitis.

Projektuodamas preliminarų rinktinės braižą, 43-ejų treneris kalbėjo apie kietą aktyvią gynybą.

„Man atrodo, kad turime būti gerai besiginanti komanda. Pirmiausia žaidimas turi prasidėti nuo geros gynybos. O kai turi gerą gynybą, ir puolime lengviau pradėti greitą puolimą, turėti kur kas daugiau variantų ir galimybių. Čia ir pasistengsime išbandyti savo stipriąsias puses, – pasakojo D.Adomaitis. – Tik negalime greitai žaisti, jei penkete turime du stiprius aukštus žmones. Nebėgsime su Jonu ir Donatu į priekį. Tokiu atveju, turėtume išnaudoti jų individualius sugebėjimus.“

Beje, D.Adomaitis irgi turi šiokių tokių sąsajų su jaunąja 2010-ųjų komanda.

Jis panašaus amžiaus kaip rinktinę ant bronzinės pakilos atvedęs Kęstutis Kemzūra. Tada K.Kemzūra prie rinktinės vairo debiutavo 40-ies. Jis iki šiol yra jauniausias Lietuvos rinktinės treneris.

Palyginimui, V.Garastas su Lietuvos rinktine pradėjo dirbti 60-ies, J.Kazlauskas – 43-ejų, Antanas Sireika – 47-erių, Ramūnas Butautas – 43-ejų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek