2016 12 30 /21:22

Naujametis stebuklas: nerealus Deivido Gailiaus tritaškis paskandino „Neptūną“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (12-5) krepšininkai penktadienį namuose paskutinę mačo akimirką po fantastinio Deivido Gailiaus tritaškio 78:75 (17:18, 22:17, 11:21, 28:19) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (8-9). Prieš pat Kūčias vilniečiai patyrė skaudžią nesėkmę Panevėžyje, po kurios Tomas Pačėsas liepė komandai treniruotis šv. Kalėdų dieną. Tai davė vaisių – pasiektas saldus revanšas.
Deividas Gailius
Deividas Gailius / Karolio Bakūno nuotr.

Ketvirtajame kėlinuke klaipėdiečiai buvo atitrūkę 9 taškų skirtumu, kai iki tol 8 tritaškius prametęs „Lietuvos ryto“ kapitonas Deividas Loganas smeigė du iš eilės.

Amerikiečio metimai pažadino visas rungtynes miegojusį antrą vilniečių lyderį Drew Gordoną, kurio įspūdingas blokas Tadui Klimavičiui ir keli geri epizodai gynyboje leido šeimininkams sugrįžti į rungtynes.

Vis dėlto mačo didvyriu tapo Deividas Gailius. Prasidedant paskutinei minutei jo baudų metimai atstatė lygybę rungtynėse. Vėliau D.Loganas atsikovojo kamuolį puolime ir likus žaisti 7,6 sek. išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį.

Po minutės pertraukėlės klaipėdiečiai atsakė puikiu Larry Drew prasiveržimu. Amerikietis sumetė baudas, palikdamas vilniečiams 1,3 sek. „Lietuvos rytas“ vos neišleido į aikštę šešių žaidėjų, tačiau Tomas Pačėsas laiku pastebėjo Roką Giedraitį.

Clevinas Hannah iš užribio metė kamuolį per visą aikštę, kur jį sugavo D.Gailius ir apsisukdamas smeigė pergalingą tritaškį.

Vilniečių gretose jau pirmojo ketvirčio pabaigoje debiutavo Clevinas Hannah, kuris per 18 minučių pelnė 5 taškus. Sezono rezultatyvumo rekordą pakartojo didžiausia staigmena varžovams tapęs Julius Jucikas, jau iki pertraukos turėjęs 10 taškų.

„Lietuvos rytas“: D.Gailius 14 (2/2 trit., 5 atk. kam.), J.Jucikas ir D.Loganas (2/10 trit., 8 rez. perd.) po 13, D.Gordonas (4/11 dvit., 12 atk. kam.) 11.

„Neptūnas“: J.Grantas 12 (13 atk. kam.), M.Girdžiūnas 11, J.Baronas ir O.Johnsonas po 10, V.Šarakauskas 9.

Ketvirtasis kėlinukas: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

10 min. L.Drew vėl išlygino rezultatą, tačiau „Neptūnas“ neatkovojo kamuolio po netaiklaus D.Gailiaus tritaškio. Pražanga sustabdytas D.Loganas sumetė baudas likus 7,6 sek. – 75:73. L.Drew verždamasis vos nepelnė dvitaškio su pražanga ir sumetė baudas. Per 1,3 sek. D.Gailius įmetė pergalingą tritaškį.

9 min. D.Gailius baudų metimais atstatė lygybę, o vietoj jo į aikštę tik atakai įmestas A.Jomantas privertė svečius suklysti. D.Logano ir D.Gordono duetas persvėrė rezultatą – 73:71.

8 min. Itin nervingas D.Gordonas paliko visiškai laisvą J.Grantą, tačiau netrukus pats atsakė dviem taškais. D.Loganas įsmeigė antrą savo tritaškį – 71:69.

6 min. J.Baronas įmetė labai svarbų tritaškį – 67:58. Netrukus D.Loganas devintuoju bandymu pagaliau irgi įmetė iš toli (69:64).

5 min. D.Loganas prametė jau 8-ąjį savo tritaškį, o M.Mažeika į tai atsakė tritaškiu su pražanga – 64:56.

4 min. Iš vidutinio nuotolio drąsiai metęs J.Jucikas su 13-uoju tašku pakartojo savo sezono rekordą.

2 min. Svečiai padidino savo pranašumą iki 8 taškų, tačiau M.Girdžiūnui užfiksuota nesportinė pražanga prieš R.Giedraitį – 54:58.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Trečiasis kėlinukas: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 50:56 (17:18, 22:17, 11:21)

10 min. J.Grantas gražiai blokavo J.Juciką, o prieš pat ketvirčio pabaigą baudas sumetė M.Girdžiūnas – 46:40.

9 min. „Lietuvos rytas“ turėjo pranašumą – komandines varžovų pražangas, tad lengvai rinko taškus baudomis. Nors pataikė ne visas, tačiau sugebėjo ir vėl priartėti iki 50:51.

6 min. Labai sėkminga klaipėdiečių atkarpa tęsėsi. J.Grantas pataikė iš po krepšio, o po to J.Baronas įmetė antrą savo tritaškį. „Neptūno“ persvara tapo rekordine – 49:42.

4 min. Po ilgesnės pertraukos į priekį vėl išsiveržė „Neptūnas“, kai V.Šarakauskas pagaliau pataikė iš toli – 44:42. Jis ir vėl metė visiškai laisvas.

2 min. M.Girdžiūnas pataikė sudėtingą metimą, tačiau pirmieji trys klaipėdiečių bandymai buvo labai sunkūs. „Lietuvos rytas“ po pertraukos stengėsi labai suaktyvinti gynybą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./LKL rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“.

Antrasis kėlinukas: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 39:35 (17:18, 22:17)

10 min. Vilniečių atotrūkį „Neptūnas“ sumažino iki 35:39, tačiau sulig paskutine ketvirčio sekunde D.Loganas vos nepataikė tritaškio.

8 min. Pirmuosius savo taškus „Lietuvos rytui“ pelnė tritaškį įmetęs C.Hannah.

7 min. Atitrūkę klaipėdiečiai pradėjo piknaudžiauti tritaškiais. Tiesa, jie buvo atlikti iš patogių padėčių, tačiau pora neįmestų bandymų leido „Lietuvos rytui“ dar kartą persverti rezultatą – 34:33. J.Jucikas jau turėjo 8 taškus.

4 min. Vilniečiai ir vėl buvo atitrūkę penkiais taškais, tačiau praleido tris iš eilės tritaškius ir „Neptūnas“ vėl pirmavo – 30:26.

2 min. Puikiai ketvirtį pradėjo D.Gordonas, įmetęs tritaškį, o netrukus perėmęs kamuolį ir pridėjęs du taškus – 23:19.

M.Petrausko nuotr./Jimmy Baronas

Pirmasis kėlinukas: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 17:18

9 min. A.Jomantas išrašė įspūdingą bloką į krepšį bandžiusiam įdėti M.Kačinui, tačiau kamuolį pačiupęs O.Johnsonas persvėrė rezultatą – 17:15. Netrukus jau šeštąjį tašką pelnė J.Jucikas, tapęs malonia vilniečių staigmena.

6 min. Vilniečiai jau buvo atitrūkę iki 13:6, tačiau J.Baronas pataikė tolimą dvitaškį, o O.Johnsonas – tritaškį. Netrukus rezultatą išlygino A.Girdžiūnas – 13:13.

4 min. Iš toli pataikė ir C.Fisheris, o metant D.Loganui varžovas prasižengė. Po trijų vilniečių kapitono baudų metimų „Lietuvos rytas“ pirmavo 11:6. Debiutavo C.Hannah.

2 min. R.Giedraitis rungtynes pradėjo tritaškiu, tačiau šeimininkai po to prametė tris iš eilės metimus. „Neptūnas“ atsakė gražiais prasiveržimais – 4:3.