Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas planas – bendra Lietuvos ir Latvijos moterų krepšinio lyga

Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo marijampolietes
„Kibirkšties“ nuotr. / Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo marijampolietes
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijoje įvyko bendras LKF atstovų ir Lietuvos moterų krepšinio lygos bei klubų vadovų susitikimas. Jame buvo diskutuojama apie Lietuvos moterų krepšinio dabartį, ateitį ir veiksmų planą, kuris padėtų moterų rinktinei patekti į 2020-ųjų Olimpines žaidynes.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius pabrėžė, kad merginoms ypač trūksta aukšto lygio rungtynių bei reikia ieškoti įvairių būdų, kurie leistų pakelti Lietuvos moterų krepšinio lygos lygį.

„Mums labai svarbu, kaip tvarkomi ir vystomi Lietuvos moterų krepšinio klubai, o už tai yra atsakinga pati lyga. Dabar matome tikrai daug neaiškumų: kokia yra lygos valdymo struktūra, kaip planuojamas biudžetas ir kaip jis valdomas. Taip pat trūksta aiškios kelių metų lygos vizijos, kuri palengvintų ir pačių klubų darbą.

Šiuo metu esame sutarę, kad Rytų Europos lygoje (EEBL) nuo kito sezono galėtų dalyvauti dvi Lietuvos komandos. Šioje lygoje žaidžia komandos, kurios dalyvauja Eurolygoje arba yra arti to, jog ten žaistų. Šiuo metu finansinė situacija neleidžia Lietuvos klubams dalyvauti Eurolygoje, tačiau tai būtų gera alternatyva, kuria klubai gali ir turi pasinaudoti.

Su lygos vadovais yra sutarta, kad artimiausiu metu pateiksime atsakymą ar Lietuvos klubai dalyvaus čempionate, nors eilėje laukia dvi Švedijos komandos, Liuksemburo ekipa. Lyga lauks lietuvių atsakymo. Tikslas, kad merginos turėtų daugiau aukšto lygio rungtynių, kiltų jų kokybė, didėtų susidomėjimas moterų krepšiniu“, – sakė Mantas Šernius.

Susitikimo metu buvo pateiktas ir dar vienas siūlymas nuo kito sezono kurti bendrą Lietuvos ir Latvijos moterų krepšinio lygą, kurioje galėtų rungtyniauti 10 klubų – trys iš Latvijos ir visos šiuo metu LMKL rungtyniaujančios ekipos.

„Latvijos krepšinio federacija taip pat turi ambicingą tikslą patekti į Olimpines žaidynes, bet situacija pas juos dar prastesnė. Todėl pirmaujantys klubai – Rygos „TTT“ ir „Liepaja“ yra išreiškę norą prisijungti prie Lietuvos klubų ir gauti daugiau aukštesnio lygio rungtynių. Manau tai būtų naudinga ir Lietuvos ekipoms“.

Pradėtą diskusiją LKF ir LMKL atstovai pratęs kovo 17 dieną. Kito susitikimo metu Lietuvos moterų krepšinio lygos klubai pateiks savo poziciją dėl bendro čempionato su Latvijos komandomis bei dalyvavimo Rytų Europos krepšinio lygoje, o LMKL vadovybė pateiks lygos valdymo struktūros projektą ir kelių metų lygos strategiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek