Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 07:22

Ne tik A.Sireika: LKF balsavime nuskambės ir dar vienas kandidatas į rinktinės postą

LKF Vykdomajame posėdyje nuskambės mažiausiai dviejų kandidatų pavardės
15min nuotr. / LKF Vykdomajame posėdyje nuskambės mažiausiai dviejų kandidatų pavardės

Antradienį keturiolika solidžių vyrų sės prie didžiojo Lietuvos krepšinio stalo ir svarbiausiai šalies komandai rinks naują vyriausiąjį trenerį. Kol kas viešai nuskambėjo tik vieno specialisto pavardė, bet 15min kalbintas Vykdomojo komiteto narys posėdyje iškels dar vieną gerai žinomą kandidatūrą.

Surasti naują vyr. trenerį LKF vykdomajame komitete patikėta LKF prezidentui (Arvydui Saboniui), generaliniam sekretoriui (Mindaugui Špokui) ir sporto direktoriui (Ramūnui Butautui).

LKF vykdomojo komiteto posėdyje jie pateikia kandidatūras ir vyksta balsavimas. Jeigu renkamas LKF vadovų pateiktas kandidatas, atsakomybę už trenerį prisiima LKF administracija.

Vykdomąjį komitetą sudaro 14 narių. Tiesa, ne visų jų balso teisė vienoda.

Pavyzdžiui, LKF garbės prezidentas Vladas Garastas turi tik simbolinę balso teisę. Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos vadovas Vydas Gedvilas turi tik rekomendacinę reikšmę.

Tuo tarpu Algimantas Stasys Anužis atstovauja ne tik LKF viceprezidento pareigas, bet ir veteranų krepšinio lygos statusą, todėl jo žodis lemia du balsus.

LKF vykdomojo komiteto nariai irgi gali iškelti savo kandidatūras. Jų antradienį turėtų būti mažiausiai dvi. Kaip jau anksčiau skelbė Lietuvos trenerių asociacija, ji oficialiai siūlys Antano Sireikos pavardę.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Antanas Sireika
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Antanas Sireika

Tuo tarpu LKL prezidentas Remigijus Milašius 15min atskleidė, kad jis pristatys dar vieną kandidatą – Joną Kazlauską.

„Jeigu būčiau prezidentas, padaryčiau viską, kad Jonas Kazlauskas ateitų toms kelioms rungtynėms“, – 15min sakė R.Milašius.

Savo kandidatą antradienį turėtų atskleisti ir LKF, 15min žiniomis, jau paruošę namų darbus.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jonas Kazlauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jonas Kazlauskas

Dar neaišku, ar po antradienio LKF vykdomojo komiteto posėdžio bus žinomas naujas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris. Bet tikimasi, kad būtent prie apskrito stalo Kaune pavyks surasti naują Dainiaus Adomaičio įpėdinį.

Ką prieš Vykdomojo komiteto posėdį galvoja jo nariai, garbingų vyrų paklausė 15min žurnalistai Kęstas Rimkus, Donatas Urbonas ir Marius Milašius.

15min nepavyko susisiekti tik su 3 prieš 3 asociacijos vadovu Rolandu Skaisgiriu, o Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas komentuoti atsisakė.

Mindaugas Plūkas (LKF viceprezidentas)

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Plūkas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Plūkas

„Ateis antradienis ir nuspręsime. Normali praktika – visada nusprendžiame tada, kada to reikia.

Įvairūs žmonės turi įvairių minčių, idėjų ir visa tai yra labai gerai. Bet čia ne grožio konkursas, kur man patinka tas, tam tas ir panašiai. Reikia daug dalykų, kad jie suliptų.

Yra labai daug trenerių, kurie galėtų (treniruoti rinktinę), bet jie negali, nes dirba Eurolygos klubuose ir t.t.

Yra daug niuansų ir reikia juos visus susidėlioti.“

Algimantas Stasys Anužis (LKF viceprezidentas, veteranų krepšinio lyga – du balsai)

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Algimantas Stasys Anužis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Algimantas Stasys Anužis

„Mano pozicija labai paprasta – aš visuomet klausausi. Jau toks amžius, kad reikia įdėmiai klausytis. Juolab, nesu didysis Lietuvos krepšinio specialistas, nepriklausau trenerių asociacijoms ir t.t. Aš paprastai žmogiškai išklausau, kas ką siūlo ir kokie jų argumentai.

Šiai dienai jau daug kas išanalizuota. Šarūnas Jasikevičius gali visus nunešti. Bet puikiai žinau jo nuomonę ir šiai dienai jis sprendžia kitus klausimus – tai yra gyvenimas. Tačiau galiu lažintis su bet kuo, kad ateityje kada nors jis bus rinktinės treneris.

Išklausysim... Aš asmeniškai tikrai išklausysiu, ką sakys trenerių asociacija, ką sakys Arvydas Sabonis ir ką sakys kiti siūlytojai.

Turiu daug klausimų... Ir pats užduosiu, nes man įdomu ne tik, kas bus rinktinės treneris šitoje kadencijoje, bet kokia mūsų ateitis dėl trenerių? Gal asistentai turėtų būti kitaip formuojami šalia asų, kad jie po to patys galėtų būti treneriais ir turėtume daugiau iš ko pasirinkti?

Man tai pat bus aktualus biudžetas svarstymas, meistriškumo komisijos kandidatūros. Labai džiaugiuosi, kad ten labai daug jaunų žmonių, trenerių. Man dūšioj labai gera, nes sporte ir krepšinio pasaulyje viskas verčiasi, todėl reikia įtraukti jaunimą.

Bet yra du pagrindiniai momentai – rinktinės treneris ir rinktinių trenerių perspektyva ateityje.

Kūno kultūros institutas anksčiau specialiai ruošdavo trenerius, paskui perėjo prie kitos sistemos. Gal dabar vėl viskas persivers. Čia yra svarbūs dalykai. Juk nuo ko atsiranda geras krepšinis? Vaikų sporto, jų auklėjimo, geros priežiūros.“

Remigijus Milašius (Lietuvos krepšinio lyga)

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Milašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Milašius

„Praėjusį kartą per rinkimus buvo pasiūlytas Kazys Maksvytis. Jis automatiškai buvo įtrauktas į balsavimą. Šį kartą, vis tiek, kandidatas turėtų būti iš LKL komandų. Tikrai nebūsiu nė už vieną prieš, nes jie bus ne iš dangaus.

Aš turiu savo nuomonę. Man, pavyzdžiui, pateikta buvusi Maksvyčio kandidatūra buvo priimtina. Vis tiek, mūsų lygos treneris, kur bebūtų, demonstravęs gerus rezultatus. Turėjo jis gerus pasiekimus LKL, jaunimo rinktinėmis. Ta kandidatūra, kaip LKL prezidentui, šiai dienai buvo pati priimtiniausia.

Jeigu kalbame apie šiandieną, aš tikrai nesu prieš kažkurį kandidatą, bet tai olimpinei atrankai ir olimpinėms žaidynėms reikėtų kalbėti tik su Jonu Kazlausku – keturiomis prašyti ir maldauti, kad tik ateitų.

O po olimpinio ciklo jau būtų naujas vykdomasis komitetas, nauja administracija, nes kiti metai bus rinkiminiai. Tada jie jau pasirinks savo kandidatą metam, dvejiems, olimpiniam ciklui ar kitam laikotarpiui.

Bet jeigu būčiau prezidentas, padaryčiau viską, kad Jonas Kazlauskas ateitų toms kelioms rungtynėms. Tai šiai dienai geriausias specialistas, nes Šarūno Jasikevičiaus įkalbėti dėl darbo Eurolygoje nepavyks. Vis tiek, ypač jei dar „Žalgiris“ pateks į atkrintamąsias, tai dideli krūviai, nervai – reikia pailsėti.

Šarūnas yra mūsų geriausias treneris, bet jis tikrai neturi laiko paruošti komandos olimpiniam ciklui. Kurtinaitis, Kemzūra... Galima bandyti juos kalbinti, bet šie vyrai gauna gerus atlyginimus, tai nebėgs ir nemes savo darbų.

Iš tų, kas laisvi, tai kalbėčiau su Jonu.“

Giedrius Gustas (Moterų krepšinio lyga)

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Giedrius Gustas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Giedrius Gustas

„Dabar negaliu kažko atsakyti. Kaip ir sakė prezidentas (Arvydas Sabonis), reikia palaukti lapkričio 12 dienos, o tada ir nuspręsti. Dabar kol kas negaliu atsakyti. Veiksmas vyksta, bet viskas aišku bus po posėdžio.“

Remigijus Štaras (Nacionalinės krepšinio lygos prezidentas)

Topo centro nuotr./„Topo centro“ generalinis direktorius Remigijus Štaras.
Topo centro nuotr./„Topo centro“ generalinis direktorius Remigijus Štaras.

„Tai ir bus pristatyta ir vertinama bei diskutuojama LKF VK posėdžio metu, kai bus pristatytos kandidatūros ir argumentacija.“

Martynas Račkauskas (Lietuvos moksleivių krepšinio lyga)

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Račkauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Račkauskas

„Kol kas jokių oficialių dokumentų nesame gavę. Galbūt artimiausiu metu gausime kvietimą į dienotvarkę. Prezidentas antradienį išdėstys savo matymą, tinkamiausią kandidatą, bus įvykdęs preliminarius pokalbius su kandidatu.

Galbūt trenerių asociacija oponuos, aš nežinau. A.Sireikos pasiūlymo nekomentuosiu, nes nežinau argumentų. Kitų metų gegužę vyks federacijos prezidento rinkimai, galbūt kažkas jau pradėjo rinkimų žaidimus anksčiau.

Dėl trenerio, kai bus pristatyti sprendimai, vyks diskusija, o tada reikės spręsti, kas geriausiai tinka rinktinei. Iki šiol Vykdomajame komitete būdavo tokia patirtis, kad su vyr. trenerio kandidatu, jį lydinčiais asmenis dažniausiai tariasi prezidentas. Jo galiose yra ir finansiniai klausimai ir kitos sąlygos. Kiti VK nariai gali išklausyti, pasidomėti, bet galutinis sprendimas – trenerio paskyrimas – yra prezidento rankose.

Tai jis būna su komandos krepšininkais, jis turi daugiau kompetencijos spręsti. Aš visiškai pasitikiu A.Saboniu. Kai jis kalba, dažniausiai motyvuotai paaiškina, kodėl tas treneris yra tinkamiausias. Aš linkęs pasitikėti.

Ar tai reiškia, kad būtinai balsuosiu už A.Sabonio pasiūlytą kandidatą? Vykdomasis komiteto funkcija yra kontroliuoti, užkirsti kelią galimiems nesąžiningiems veiksmams. Pavyzdžiui, jei būtų siūlomas užsienietis, nors nemanau, kad A.Sabonis turėtų interesą ieškoti. Aš neabejoju, kad kandidatas yra ieškomas, kad jis bus surastas.“

Rimantas Cibauskas (Lietuvos studentų krepšinio lyga)

LSKL (Rimos Reklaitienės) nuotr./LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas (viduryje)
LSKL (Rimos Reklaitienės) nuotr./LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas (viduryje)

LSKL komunikacijos vadovas perdavė, kad Rimantas Cibauskas nenori komentuoti šio klausimo. Pats į skambučius neatsiliepė.

Kęstutis Pilipauskas (Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija)

nuotr. youtube.com/Kęstutis Pilipauskas
nuotr. youtube.com/Kęstutis Pilipauskas

„Mes patys nesiūlome kandidatų, nes nemanome, kad tai yra krepšinio teisėjų pareiga. Tai labiau trenerių atsakomybė, jie geriau žino jų savybes ir charakterį.

Labai svarbus žodis yra prezidento, tai jo tiesioginė atsakomybė, tai jis priima atsakomybę ir už rezultatus. Jam daugiausia strėlių teko ir po pasaulio čempionato.

Trenerių kandidato (A.Sireikos) pasirinkimas – jų teisė. Manau, kad prezidentas pasiūlys kitą kandidatą ir vyks balsavimas. Klausysime argumentų ir paremsime tą, kuris atrodys vertesnis.

Vykdomasis komitetas juk atstovauja savo struktūroms, nenorime aktyviai lįsti ne į savo daržą, nenorime brukti kardinalios nuomonės dėl trenerio. Tema jautri, o atsakomybė tenka prezidentui, jo nuomonė ir turėtų būti pagrindinė.“

Vaidas Jurgilas (Regionų krepšinio lyga)

RKL/Iš dešinės – Tomas Pačėsas, Darius Gudelis ir Vaidas Jurgilas
RKL/Iš dešinės – Tomas Pačėsas, Darius Gudelis ir Vaidas Jurgilas

„Esu Vokietijoje ir kol kas nieko negaliu pasakyti, nes nieko nežinau. Kai grįšiu, tada viską susižinosiu. Nesu nė prieš vieną trenerį – nei prieš Sireiką, nei prieš kažkokį kitą. Kiek aš žinau, buvo Maksvytis. Ar leido jam, ar neleido, kažkaip atitrūkau nuo šito reikalo.

Kol kas nežinau, už ką balsuočiau – reikia žinoti visus kandidatus. Mano favoritas būtų Jasikevičius. Jei tik jis kandidatuotų, balsuočiau tik už jį.

Iš kitų, man tiktų Kemzūra, kurį pažįstu asmeniškai. Bet nesu nė prieš vieną. Treneriai turėtų pristatyti kažkokią programą, o tada būtų galima nuspręsti, kuris iš jų tiktų geriau.“

Vladas Garastas (garbės prezidentas – balsavimo teisės neturi, bet posėdyje dalyvaus)

Alfredo Pliadžio nuotr./Vladas Garastas
Alfredo Pliadžio nuotr./Vladas Garastas

„Situacija sudėtinga, daug kas puola Arvydą Sabonį, bet ką jis gali nuveikti? Atsisako Rimas Kurtinaitis, Kęstutis Kemzūra, Kazys Maksvytis – jie dirba klubuose. O vasarį laukia atrankos rungtynės – jie negalės atvažiuoti. Tai neeilinis atvejis, kilęs dėl FIBA sistemos.

Aš nežinau, ką siūlys Arvydas Sabonis, bet trenerių asociacija, kurios valdybai pats priklausau, pasiūlė Antaną Sireiką. Jis jau buvo rinktinės treneris, turi daug patirties.

Kiti sako, kad tai buvo prieš daug metų, bet jis visada buvo krepšinyje. Kažkam kliūna jo amžius, 60 metų (A.Sireikai – 63-eji), bet JAV prezidentu galima būti 73-ejų metų, o krepšinio rinktinės treneriu jau nebe?

Jonas Kazlauskas irgi tokio amžiaus, kaip Antanas Sireika. Čia juk treneriai – juk pačiam žaisti nereikia.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek