Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 7d. 14:00

Neįprastas Lietuvos rinktinės rungtynių laikas prie starto linijos Rio: ką jis keičia?

Jonas Valančiūnas 15min iš Rio
Vytauto Dranginio nuotr. / Jonas Valančiūnas

Sekmadienio vakarą Lietuva bus prilipusi prie televizorių ekrano. Nekantraudami laukiame pirmojo Lietuvos rinktinės mūšio olimpinėse žaidynėse. Bet kai dvikovos su Brazilija transliaciją jungsite 20 val. 15 min., Rio tebus 14 val. 15 min. Ką ankstyvas rungtynių laikas keičia nacionalinei komandai?

Rio 2016 | Lietuva – Brazilija | 20:15

Šiais laikais Europoje didieji krepšinio mūšiai dažniausiai vyksta vakarais – rungtynės įprastai prasideda 20-22 val. Todėl žaisti popietę tokio aukšto lygio turnyruose pakankamai neįprasta.

Kita vertus, yra buvę ir ekstremalesnių atvejų. Pekino olimpinėse žaidynėse 2008-aisiais mūsiškiai su Iranu pradėjo rungtynes net 9 val. ryto.

Tada krepšininkai dar prieš 7 val. turėjo išvažiuoti į olimpinę krepšinio areną. Apie kažkokį miegą, kuris paprastai būna sutrikęs prieš rungtynes ir žaidėjai įprastai užmiega po vidurnakčio, kalbėti sudėtinga.

Tiesa, Pekine joks laikas nepamaišė sutriuškinti Iraną 99:67. Bet Brazilija ne Iranas. Ir tai olimpinių žaidynių startas.

Aišku, Lietuvos krepšininkų rungtynių su Brazilija laikas neišvers iš lovų 6 val. ryto. Tačiau 14 val. 15 min. numatyta susitikimo pradžia kiek pakeis įprastą dienotvarkę.

15MIN MULTIMEDIJOS PROJEKTAS: 15 OLIMPINIŲ AKIMIRKŲ, DĖL KURIŲ DIDŽIUOJAMĖS LIETUVA

Į rungtynes – švaria galva

Pirmiausia, Lietuvos krepšininkai neturės įprastos rytinės treniruotės. Čia, Rio, lietuviai įprastai rytines pratybas pradėdavo maždaug 12 val. ryto, o vakarinė treniruotė vykdavo apie 19 val.

Kad krepšininkai dieną pradėtų produktyviai, žaidėjus į lengvą prasitampymą turėtų išsivesti fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas.

Ir viskas. Paskutiniai akcentai rungtynėms su Brazilija buvo sudėlioti vakarinėje šeštadienio treniruotėje.

B.Matkevičius: „Javtokas yra labai geras lyderis ir žino, kokius žodžius parinkti. Žaidėjai tą išsispręs tarpusavyje“.

Kadangi rungtynių nereikės laukti visą dieną, krepšininkus mažiau kankins mintys apie būsimą startą. Bet akivaizdu, kad laukia bemiegė naktis.

„Esu emocingas žmogus ir pirmųjų rungtynių įtampa jaučiasi, – sakė Lietuvos rintkinės skautas Benas Matkevičius. – Bandai susitvardyti, nes žinai, kad reikia logiškai mąstyti ir perteikti žaidėjams tą ramybę. Reikės teisingų sprendimų, kantrybės. Negalime pasiduoti emocijoms“.

Kad žaidėjai nesureikšmintų pirmųjų rungtynių taip, kad vėliau perdegtų aikštėje, ypatingo pokalbio neruošia ir Jonas Kazlauskas.

Viskas tam, kad rungtynės būtų kuo natūralesnės. Juk žaidynių startas mūsiškiams bus duotas kartu su brazilais – čempionato šeimininkais, kuriuos palaikys pilnos triukšmingos tribūnos. Tad emocijų ir taip netrūks.

„Mūsų komanda pakankamai stipri viduje. Mūsų kapitonas Robertas Javtokas yra labai geras lyderis ir žino, kokius žodžius parinkti. Žaidėjai tą išsispręs tarpusavyje.

Kuo daugiau akcentuosi ir pūsi, tuo tai labiau atsilieps rungtynėse. Reikia viską laikyti natūraliai ir išlaikyti šaltą galvą“, – paaiškino B.Matkevičius.

Įdomus brazilų pasirinkimas

Vytauto Dranginio, LTOK nuotr./Lietuvos rinktinės treniruotė
Vytauto Dranginio, LTOK nuotr./Lietuvos rinktinės treniruotė

Kad kuo natūralesnis būtų ir rungtynių laikas, lietuviai jau praktikavosi draugiškame turnyre San Paule liepos pabaigoje.

Tada lietuviai pusfinalyje su Australija žaidė 12 val. vietos laiku, o finale su Brazilija – 14 val. 30 min.

Tokio rungtynių tvarkaraščio pageidavo brazilai, kurie visas rungtynes Rio žais anksčiausiai – 14 val. 15 min.

G.Krapikas: „Viskas buvo specialiai išmėtyta. Todėl žaidėjams dabar tas pats – toks buvo mūsų režimas.“

Brazilai turėjo teisę rinktis, kada rengti dvikovas. Žiūrimiausias laikas – vėlus vakaras, bet brazilai nusprendė rungtyniauti anksčiausiai. Gali būti, kad tam įtakos turėjo kiti renginiai Rio. Todėl tam, kad transliacijų tinklelis išsidėliotų kuo patogiau ir įdomiau, buvo nuspręsta Brazilijos krepšininkus išleisti į aikštę iškart po pietų.

Todėl Rubeno Magnano gudriai dėliojosi pasirengimą. Toks tvarkaraštis San Paule tiko ir lietuviams.

„Treniravomės ir žaidėme labai įvairiai, kad nebūtų įprasto ritmo, – pasakojo Gintaras Krapikas. – Viskas buvo specialiai išmėtyta. Todėl žaidėjams dabar tas pats – toks buvo mūsų režimas“.

Kaip ruošėsi brazilai, taip ruošėsi ir lietuviai. Mūsiškių tvarkaraštis Rio išties bus labai įvairus.

Rinktinės tvarkaraštis Rio
Data Rungtynės Vietos laikas Lietuvos laikas
Rugpjūčio 7 d. Lietuva – Brazilija 14:15 20:15
Rugpjūčio 9 d. Lietuva – Nigerija 19:00 01:00 (rugp. 10 d.)
Rugpjūčio 11 d. Lietuva – Argentina 22:30 04:30 (rugp. 12 d.)
Rugpjūčio 13 d. Lietuva – Ispanija 19:00 01:00 (rugp. 14 d.)
Rugpjūčio 15 d. Lietuva – Kroatija 22:30 04:30 (rugp. 16 d.)

Strateginiai manevrai baigti. Metas veiksmui!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 24sek