2022 09 26

Nelengvas startas: „Žalgiris“ palaužė aršų „Neptūno“ pasipriešinimą

Nesėkmingiausią sezoną klubo istorijoje pamiršti siekiantis Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo naują Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) kampaniją. Laikinosios sostinės komanda pirmajame sezono mače svečiuose 79:71 (20:18, 25:16, 19:19, 15:18) nugalėjo aršiai į atlapus kibusį Klaipėdos „Neptūną“.
Laurynas Birutis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Susitikimą nuostabiai pradėjo po penkerių metų į „Neptūną“ sugrįžęs Mindaugas Girdžiūnas, realizavęs pirmus tris metimus, pelnęs 8 taškus ir leidęs saviškiams pirmauti 11:9.

Bet „Žalgiris“ pirmo kėlinio viduryje suaktyvino gynybą, o puolimu labiausiai rūpinosi Ignas Brazdeikis, leidęs kauniečiams vienu metu pirmauti 17:11 bei laimėti pirmą ketvirtį 20:18.

Antrąjį kėlinį sėkmingai pradėjo Laurynas Birutis, netrukus prie jo prisijungė Kevarriusas Hayesas ir kiti „Žalgirio“ žaidėjai, o praėjusio sezono bronziniai prizininkai nutolo – 35:24. 11 taškų persvarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai turėjo ir įpusėjus mačui – 45:34.

Po ilgosios pertraukos daugiausiai Roko Gusčio pastangomis „Neptūnas“ buvo priartėjęs iki 6 taškų (51:57), bet „Žalgiris“ sugebėjo suvaldyti situaciją ir prieš ketvirtą kėlinį vėl pirmavo užtikrintai – 64:53.

Paskutiniame ketvirtyje klaipėdiečiai atkūrė intrigą, kai likus mažiau nei dviem minutėms Matas Jogėla sušvelnino skirtumą iki 4 taškų (71:75), bet dvitaškį įmetė K.Hayesas, baudas sumetė kamuolį puolime nusiėmęs Edgaras Ulanovas ir „Žalgiris“ iškovojo nelengvą pergalę.

Viena svarbiausių K.Maksvyčio komandos pergalės priežasčių buvo įspūdinga kova dėl kamuolių – „Žalgiris“ ją laimėjo 45:27.

Pasitarnavo žalgiriečiams ir prastas „Neptūno“ baudų pataikymas (16/27), o „Žalgiriui“ nesisekė pataikyti iš toli – realizuoti tik 4 tritaškiai iš 24.

Rezultatyviausiai Kauno komandos gretose rungtyniavo naujokai: Kevarriusas Hayesas įmetė 14, Ignas Brazdeikis – 13, Keenanas Evansas – 12 taškų.

Iš viso pasireikšti šansą gavo 11 žaidėjų, o nerungtyniavo tik vyriausias komandos narys Mantas Kalnietis.

„Neptūnas“ šiame susitikime neturėjo apsirgusio lyderio Deivido Gailiaus.

Ateinančias rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį Prienuose, kur testuos „Labas GAS“ krepšininkus, o savo sirgaliams prisistatys sekmadienį, kai priims „Šiaulius“.

„Neptūnas“ po „Žalgirio“ išbandymo laikys Vilniaus „Ryto“ testą – sostinėje klaipėdiečiai lankysis ketvirtadienį.

„Neptūnas“: Rokas Gustys 14 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas (4/12 metimai) ir Matas Jogėla po 13, Žygimantas Janavičius 9.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 14 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 13 (9 atk. kam.), Keenanas Evansas 12 (6 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 11, Edgaras Ulanovas 9.