Nenugalimi: Ą.Tubelio ir veteranų įkvėptas „Neptūnas“ paguldė ir „Lietkabelį“

Klaipėdos „Neptūnas“ (13-12) tapo nesustabdoma jėga Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Georgio Vovoro auklėtiniai namuose 88:84 (20:27, 23:14, 31:22, 14:21) įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (13-12) ir pasiekę septintą pergalę iš eilės aplenkė panevėžiečius turnyrinėje lentelėje.

Šia pergale „Neptūnas“ aplenkė „Lietkabelį“ turnyrinėje lentelėje – nors abi komandos turi po lygiai laimėjimų, tačiau klaipėdiečiai laimėjo visas tris tarpusavio akistatas.

„Neptūnas“ dabar penktas, „Lietkabelis“ – šeštas. Iki reguliariojo sezono finišo komandoms liko sužaisti po penkis mačus.

Klaipėdiečiai nepralaimi komandos vairą perėmus graikui G.Vovorui – nuo kovo pradžios jie laimėjo visus septynis kartus.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau žaidė svečiai iš Panevėžio, vienu metu turėję 8 taškų pranašumą, o po pirmų 10 minučių pirmavę 27:20.

Antrame ketvirtyje Diante Baldwinas tritaškiu nutolino „Lietkabelį“ iki dviženklio skirtumo (35:24), bet tada „Neptūnas“ atsitiesė.

Klaipėdos komanda spurtavo net 19:2 ir perėmė iniciatyvą, o po dviejų kėlinių pirmavo 43:41.

„Neptūnas“ gerą atkarpą pratęsė ir po ilgosios pertraukos, kai šovė į priekį 8:0 ir pirmą kartą susikūrė dviženklę persvarą – 51:41.

Daugiausiai Ąžuolo Tubelio ir Deivido Gailiaus pastangomis klaipėdiečiai buvo atitrūkę ir iki didžiausio 14 taškų skirtumo (63:49), bet tada išaušo jau „Lietkabelio“ metas.

Ketvirtą kėlinį panevėžiečiai pradėjo spurtu 13:2 ir rezultatas vėl buvo lygus – 76:76.

Vis tik lemiamu metu po tritaškį smeigė Mindaugas Girdžiūnas ir D.Gailius, „Neptūnas“ susigrąžino 6 taškų persvarą (84:78), o per likusį laiką „Lietkabelis“ atsitiesti nebesugebėjo.

Klaipėdiečių gretose vėl sunkiai sulaikomas buvo Ą.Tubelis. Naudingiausias LKL krepšininkas per 34 minutes pelnė 22 taškus (5/8 dvit., 2/5 trit., 6/8 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

„Neptūno“ gretose spindėjo ir veteranas Žygimantas Janavičius. 35-erių įžaidėjas ne tik pelnė 11 taškų, bet ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų, pagerindamas karjeros rekordą. Jis surinko net 28 naudingumo balus.

Naudingai pasirodė ir Deividas Gailius, pataikęs 5 tritaškius iš 11 ir pelnęs 19 taškų. Vyriausias LKL krepšininkas taip rezultatyviai pastarąjį kartą žaidė dar spalio mėnesį.

„Lietkabelio“ neišgelbėjo ir nė karto neprametęs Deividas Sirvydis. Jis pataikė po tris dvitaškius ir tritaškius, visas 4 baudas ir pelnė 19 taškų. Tiesa, jaunasis snaiperis suklydo net šešis kartus.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 22 (26 naud. bal.), Deividas Gailius 19 (5/11 trit.), Mindaugas Girdžiūnas 13 (5 rez. perd.), Timas Lambrechtas ir Žygimantas Janavičius (14 rez. perd.) po 11.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 19 (6/6 met., 6 kld.), Diante Baldwinas 13 (7 atk. kam.), Nikola Popovičius ir Paulius Valinskas (10/11 baud., 5 rez. perd.) po 12, Martynas Varnas 11.