Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 08:34

Nenuspėjamos lenktynės: keturi skirtingi argumentai, kas taps pasaulio čempionais

Penktadienį prasideda nenuspėjamos lenktynės dėl čempionų titulo
FIBA nuotr. / Penktadienį prasideda nenuspėjamos lenktynės dėl čempionų titulo

Ir tada jos liko keturios. Pasaulio krepšinio čempionate atėjo lemiamų kovų metas. Penktadienį dviejuose pusfinalio mačuose susitiks Australijos ir Ispanijos bei Argentinos ir Prancūzijos ekipos. Prieš čempionatą iš šių keturių ekipų prie pagrindinių favoritų buvo priskiriami tik Australijos atstovai, tačiau stabiliai geras žaidimas leido visoms joms atsidurti per žingsnį nuo finalo.

Pasaulis moka žaisti krepšinį. Tokiu šūkiu FIBA pasitiko ir visus metus reklamavo Kinijoje vykstantį pasaulio čempionatą. Ar jie jau tada žinojo, kad paskutinių dviejų čempionatų nugalėtoja JAV surinks tokią silpną komandą ir čempionatas bus kaip niekad atviras? O gal norėjo pasakyti, kad kiti favoritai turės daugiau sunkumų nei bet kada, kad iškovotų medalius?

Net jei tai tik neteisingos interpretacijos, FIBA sugalvotas šūkis idealiai tinka prie šio čempionato rezultatų.

Tik 4 komandoms likus kovoti dėl medalių, užtikrintai pasakyti, kas nugalės – drįstų nedaugelis. Tačiau visoms joms – tai išskirtinė galimybė užsikabinti aukščiausios prabos medalius. Skirtumai tarp komandų tokie maži, kad linija tarp pergalės ir nesėkmės gali būti itin minimali. Pasižiūrėkime į kiekvienos pusfinalio dalyvės žaidimo braižą ir kas galėtų tapti tuo faktoriumi, padėsiančiu išsaugoti svajonę gyvą dar bent keletui dienų.

Australija – Ispanija, 11 val.

Nuostabiai veikianti greito žaidimo sistema prieš komandą, kuri gynyboje sugebėjo surakinti jau ne vieną talentingą ekipą.

Australijos rinktinės trenerio A.Lemanio sukurtas puolimas ir jo derinimas ne vienus metus iš eilės pagaliau duoda vaisių. Australai pelno net po 90 taškų per rungtynes, o žiūrėti jų žaidimą – malonumas kiekvieno sirgaliaus akiai.

Ispanai iki pusfinalio atžygiavo užtikrintai, tačiau labiau savo gynybos dėka. Buvo keletas rungtynių, kuomet jų puolimas strigo, tačiau juos visuomet gelbėjo gynyba – ispanai praleidžia vos po 66 taškus per mačą.

Nei Serbija, nei Italija, turinti net ne po vieną aukštos klasės taškų rinkėją nesugebėjo įmesti daugiau nei 70 taškų. Tai bus dviejų, skirtingą požiūrį turinčių ekipų, mūšis.

  • Australiškas uraganas

Jie bėga į greitą puolimą kaip pašėlę ir nori atakuoti pradinėse atakos fazėse. Australams nesvarbu, ar tai 5 atakos sekundė, ar 20 – vos gavę geresnę galimybę atakuoti jie paleis kamuolį link krepšio. Nepavykus to padaryti, ataka tęsiama pikenrolais, užtvaromis be kamuolio metikams ir prakirtimais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrew Bogutas, Joe Inglesas, Patty Millsas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrew Bogutas, Joe Inglesas, Patty Millsas

Australai unikalūs tuo, kad vienu metu aikštelėje dažniausiai būna net 3–4 gerą metimą galintys sukurti žaidėjai – visišką žalią šviesą komandoje atakuoti turintis P.Millsas (vid. 22 tšk. ir 51 proc. pataikymas iš žaidimo, 4,5 perd.), M.Dellavedova (10 tšk. ir 6 rez. perd.), J.Inglesas (10 tšk. ir 6 perd.) bei A.Bogutas (8 tšk., 3 perd.).

Trys gynėjai kuria atakuodami po užtvarų, žaisdami 1 prieš 1, kai Bogutas atveria dar vieną atakos galimybę, kuomet gynyba prieš mažiukus itin suagresyvėja. Australų aukštaūgis geba atlikti itin aštrius ir tikslius perdavimus, o australų gynėjams tereikia laiku atlikti prakirtimus link krepšio.

Tik laiko klausimas, kuriuo metu rungtynėse australai galingai spurtuos. Užtenka prarasti koncentraciją keletui akimirkų ir teks imti kamuolį iš krepšio po J.Landale’o spurto į greitą puolimą, P.Millso tritaškio ar J.Ingleso prasiveržimo į kairę pusę.

Svarbiausia – oponentai negali itin susispausti žaisdami su šia ekipa, kadangi aikštelėje vienu metu mažiausiai 4 žaidėjai, o kartais – visi 5, galintys pataikyti iš toli. Net A.Baynesą palikti ties tritaškiu nėra gera idėja, o tą skaudžiuoju būdu sužinojo lietuviai ir prancūzai. Per šias dvejas rungtynes jis įmetė 8 tritaškius iš 11. Kaip komanda, australai iš toli atakuoja solidžiu 40 proc. taiklumu.

Tai bus didelis iššūkis Ispanijos gynybai ir ypatingai M.Gasoliui, kuris gynyboje mėgsta trintis baudos aikštelėje.

  • Netradicinė Ispanija

Įprastai apibūdinti Ispanijos komandą galima būtų panašiai kaip šiandieninius jos varžovus – greitą žaidimą mėgstanti ekipa. Tačiau šią vasarą didesnė komandos stiprybė yra kitoje aikštelės pusėje.

Šalia baudos aikštelėje šeimininkaujančio M.Gasolio (11 tšk., 5 atk. kam., 3,7 perd.) ir įžaidėjus besivaikančio R.Rubio (15 tšk. ir 5,5 perd.), yra dar trys atletiški puolėjai – J.Hernangomezas (11 tšk.) ir veteranai V.Claveras (9,5 tšk.) bei R.Fernandezas (8 tšk.).

Ispanų puolimas nebėra toks patrauklus akiai, kokį esame įpratę matyti, tačiau kiekvienas žaidėjas puikiai jaučiasi savo rolėje, o to užtenka būti vis dar nepralaimėjus šiame turnyre.

Ricky Rubio žaidžia geriausią krepšinį savo gyvenime. Ispanas nebėra tas žaidėjas, nuo kurio galima atsitraukti per kelis metrus. R.Rubio pataiko beveik po 2 tritaškius per rungtynes, tą darydamas 48 proc. taiklumu. Visgi jo metimo nestabilumas tęsėsi tiek ilgai, kad komandos iki dabar renkasi rizikuoti ties juo. Ricky turės išlaikyti dar vieną taiklumo testą šios dienos rungtynėse, jei ispanai nori turėti šansų laimėti.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ricky Rubio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ricky Rubio

Vis dėlto, M.Gasoliui neturint didelio pranašumo po krepšiu prieš Baynesą ir Bogutą, kertinį vaidmenį rungtynėse turės ispanų gynyba bei J.Hernangomezas ir V.Claveras.

Šie du žaidėjai viso turnyro metu paliko įspūdį atlikinėdami vadinamąjį juodąjį darbą – kova dėl kamuolių puolime, puiki gynyba, paliesti kamuoliai varžovams perdavinėjant kamuolį ir prakirtimai puolime. Būtent jie gali tapti X faktoriais, kurie išves ispanus į finalą.

Argentina – Prancūzija, 15 val.

Geriausiai kamuoliu besidalinti komanda prieš labiausiai dominuojantį čempionato aukštaūgį.

Argentina kartu su savo varikliuku Facundo Campazzo ketvirtfinalyje nubaudė, kaip pasirodė, pernelyg atsipūtusius Serbijos krepšininkus ir tai padarė pačiu žaviausiu būdu. Greitis, judėjimas be kamuolio, dalinimasis juo ir aistra – tai tapo argentiniečių vizitine kortele šio čempionato metu.

Bet ar to užteks prieš atletiškus, aukštus prancūzų žaidėjus?

Šiame čempionate matėme jau ne vieną ekipą, kuri nukentėjo taikydama pasyvią du prieš du gynybą, tačiau Rudy Gobertas yra vienintelis aukštaūgis, sugebantis ją naudoti ir vis tiek priversti varžovus jaustis nejaukiai atakuojant iš tolimesnės distancijos.

Rungtynėse su JAV jo asmeninė gynyba paskutinėmis minutėmis prieš K.Walkerį ir D.Mitchellą leido prancūzams iškovoti istorinę ir nė kiek nestebinančią pergalę. Ar ta pati gynyba sustabdys ir Campazzo?

  • Stebinanti Argentina

Nėra smagesnės komandos čempionate nei Argentina. Nėra ir labiau nustebinusios gerąja prasme.

F.Campazzo su kompanija aikštelėje kuria tokį vakarėlį, iš kurio liūdni buvo priversti išeiti net ir serbai. Tai dar viena puikiai treniruojama komanda, kurios žaidėjai labai gerai jaučia vienas kitą.

Žaidimui vadovauja F.Campazzo (14 tšk. ir 8 perd.) ir N.Laprovittola (9 tšk. ir 4 perd.), o kiti žaidėjai atakuoja iš situacijų, kurias jiems sukuria šie du atakų organizatoriai. Lenktynes su laiku laimintis ir niekada nesenstantis L.Scola (18 tšk. ir 7 atk. kam.) pataiko įvairiausius metimus iš visų aikštelės vietų bei savo krepšinio IQ dėka gynyboje nėra didžiulė spraga, o šalia jo savo roles puikiai išpildo P.Garino (11 tšk.) ir jaunasis G.Deckas (12 tšk.). Šie du žaidėjai nesustodami atakuoja lentą, kerta į laisvus plotus, taip suteikdami Campazzo ir Laprovittolai įvairesnių perdavimo galimybių.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Facundo Campazzo
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Facundo Campazzo

Jie pagavo serbus nepasiruošusius ir atsipalaidavusius. Greiti gynėjai baudė už kiekvieną klaidą savo greičiu ir improvizacija. F.Campazzo taiklumas iš toli (44 proc.) padarė jį dar labiau nesustabdomu šiame turnyre. Tačiau ar pavyks Argentinos gynėjams dominuoti ir nuvesti savo šalį į finalą, kai jie susitiks su tokiais pat greitais ir kibiais prancūzais?

  • Nepralaužiamoji Prancūzija

Prancūzai gali pasigirti labiausiai dominuojančiu duetu puolime – E.Fournier (21 tšk.) ir N.De Colo (17 tšk.) varo į neviltį ekipas savo metimais iš tolimesnio nuotolio. Jie taip pat turi geriausiai besiginantį žaidėją R.Gobertą (13 tšk., 10 atk. kam., 2,3 bl.). Aplink juos – atletiški ir kibūs žaidėjai, o šis junginys atvėrė JAV komandos spragas abiejose aikštelės pusėse.

R.Goberto reikšmė Prancūzijos sėkmei – milžiniška. Matėme, kokią įtaką vien jo buvimas baudos aikštelėje padarė D.Saboniui ir J.Valančiūnui. Šie nesiryždavo atakuoti turėdami geras galimybes ir buvo priversti pergalvoti savo veiksmus. Kiekviena tokia akimirka yra mažytė pergalė Prancūzijos komandai.

Ketvirtfinalyje pamatėme, kad R.Gobertas pajėgus apsiginti ir prieš vienus iš geriausių ir greičiausių gynėjų pasaulyje. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje jis išrašė po bloką K.Walkeriui ir D.Mitchellui, taip nubraukdamas paskutines JAV viltis. Pridėkime A.Albicy, kuris lyg sarginis šuo turėtų prisikabinti prie F.Campazzo nuo pat pirmųjų sekundžių, ir gauname puikią kombinaciją, kaip sustabdyti iki šiol siautėjusį Argentinos lyderį.

Po pergalės prieš JAV prancūzai galvoja tik apie auksinį medalį Kinijoje. Ši komanda turi viską, ko reikia, kad tą padarytų – du individualiai stiprius gynėjus, dominuojantį centrą bei puikią palaikymo kompaniją.

Spėjimas

Finale susitiks dvi Lietuvos skriaudikės – Australija ir Prancūzija. P.Millso, J.Ingleso ir australų susižaidimo bus per daug Ispanijos gynybai, o jos puolimui trūks taiklių tritaškių.

Tuo metu Argentinos pasakišką kelionę užbaigs prancūzų atletiškumas, ūgis bei E.Fournier ir N.De Colo duetas puolime.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 24sek