2020 02 15

„Neptūną“ nušlavęs „Rytas“ sieks pakartoti praėjusių metų sėkmę KMT finale

Penktą kartą vykstančios Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finale ketvirtą sykį susikaus du Lietuvos krepšinio grandai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykstančio finalo ketverto antrajame pusfinalyje namų sienos uostamiesčio krepšininkų neišgelbėjo – „Rytas“ triumfavo 96:71 (22:10, 25:25, 28:18, 21:18).
Vilniaus „Rytas“
Vilniaus „Rytas“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Rytas“ sekmadienio finale sieks trečiojo KMT trofėjaus. Jų varžovais bus atsirevanšuoti už praėjusių metų nesėkmę sieksiantis Kauno „Žalgiris“.

Klaipėdiečiai dėl antrojo KMT bronzos medalio kausis su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Nors antroje rungtynių dalyje intrigos beveik nebuvo, rungtynes paaštrino keletas karštų incidentų: iš pradžių Marekas Blaževičius prakirto antakį „Neptūno“ galiūnui Simui Galdikui, kuris dėl pasruvusio kraujo turėjo palikti aikštę, o vėliau į žodinį konfliktą įsivėlė Eimantas Bendžius ir Deividas Gailius. Juos arbitrai „apdovanojo“ techninėmis pražangomis.

Pakilus iš sėdimų vietų pirmųjų komandos taškų įprastai laukiantiems „Neptūno“ sirgaliams ilgai laukti pirmo taiklaus metimo nereikėjo, tačiau persvara 2:0 buvo pirma ir paskutinė, kuria klaipėdiečiai džiaugėsi KMT pusfinalyje.

Pirmajame rungtynių ketvirtyje šeimininkus slėgė didelė įtampa, kadangi jų puolimas atrodė iš ties skurdus. 10 taškų per pirmąjį ketvirtį pelnę klaipėdiečiai į savo krepšį praleido 22, o nors Deivido Gailiaus ir Osvaldo Olisevičiaus pastangomis KMT šeimininkai antrajame ketvirtyje užkūrė savo puolimo varikliuką, „Rytas“ beveik kiekvienoje atakoje apnuogindavo varžovų skyles gynyboje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Terrellas Holloway

„Neptūno“ košmaru pirmoje mačo dalyje tapo Terrellas Holloway, kuris pratęsė įspūdingą pasirodymą puolime, pradėtą dar atsakomosiose KMT ketvirtfinalio rungtynėse prieš „Juventus“. Amerikietis vien per pirmuosius du ketvirčius surinko 16 taškų ir 21 naudingumo balą, 10 taškų pridėjo ir netikėtumo faktoriumi tapęs Deividas Sirvydis, o „Rytas“ į pertrauką išėjo su saugiu 12 taškų pranašumu (47:35).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Švyturio“ arenoje susirinkusius miesto gyventojus pradžiugino du šeimininkų tritaškiai, tačiau netrukus tritaškiu atsakė ir T.Holloway. Ketvirčio pradžioje abi ekipos bendrai sudėjus pataikė penkis tritaškius, tačiau „Rytas“, skirtingai nei varžovai, surado daugiau būdų taškams pelnyti nei tik tolimi šūviai.

Vilniečiai netrukus pradėjo triuškinti oponentus, o rungtynių nuotaiką geriausiai atspindėjo epizodai, įvykę po to, kai technines pražangas užsidirbo D.Gailius ir E.Bendžius. Štai pastarasis kitoje atakoje pataikė tritaškį tik dar labiau užvesdamas save ir komandos draugus, o vienas „Neptūno“ lyderių per minutės pertraukėlę tėškė vandens buteliuką ant žemės, aplaistydamas ir komandos personalo darbuotoją.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas – abi komandos ilsino savo pagrindinius krepšininkus sekmadienio kovoms. „Rytas“ vienu metu pirmavo net 33 taškais (94:61), tačiau paskutinėmis ketvirčio minutėmis klaipėdiečiams pavyko inicijuoti spurtą 10:2 ir pralaimėti padoresniu skirtumu.

Sostinės krepšininkų taiklumas – tiesiog pavyzdinis. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai dvitaškius metė 71% (23/32), tritaškius – 44% (11/25), o baudas – 85% (17/20) taiklumu.

Nugalėtojų gretose dar vieną MVP vertą pasirodymą surengė amerikietis T.Holloway. Įžaidėjas pelnė 19 taškų ir surinko net 29 naudingumo balus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marekas Blaževičius

Vilniečių ekipoje dar penki krepšininkai pelnė nuo 10 iki 13 taškų.

„Neptūne“ rezultatyviausiai su 13 taškų žaidė Deividas Gailius.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 13, Osvaldas Olisevičius 12 (4 rez. perd., 17 naud. bal.), Tadas Sedekerskis ir Martynas Mažeika po 10, Žygimantas Janavičius 8 (5 rez. perd.), Simas Galdikas 6, Matas Jogėla 5, Gytis Masiulis ir Džiugas Slavinskas po 3, Andre Williamsonas 1, Tadas Pažėra 0, Darrinas Dorsey nerungtyniavo.

„Rytas“: Terrellas Holloway 19 (4 rez. perd., 3 per. kam., 9/9 baud.), Deividas Sirvydis 13 (3/3 trit.), Evaldas Kairys (5/6 dvit.) ir Francisco Cruzas (5 rez. perd.) po 11, Marekas Blaževičius (10 atk. kam., 17 naud. bal.) ir Arnas Butkevičius po 10, Cameronas Bairstow 9 (6 atk. kam.), Eimantas Bendžius 8, Mindaugas Girdžiūnas 5, Dovis Bičkauskis ir Karolis Giedraitis taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

Po keturių kėlinių: „Neptūnas“ – „Rytas“ 71:96 (10:22, 25:25, 18:28, 18:21)

39 min. Šeimininkų spurtas 10:0. Tiksi paskutinės rungtynių sekundės.

38 min. Akimirką komandas skyrė net 33 taškai (61:94), tačiau šeimininkams pavyksta kiek apmažinti deficitą (67:94).

36 min. „Neptūnas“ nori kuo greičiau pamiršti šį košmarą – greitoje atakoje iš po krepšio nepataiko D.Gailius (61:92).

32 min. Tritaškį prideda ir M.Girdžiūnas, taškus iš po krepšio pelno M.Blaževičius. Komandoms jau reikėtų pradėti galvoti apie rytojaus kovas (55:83).

31 min. Visą kėlinį atsarginių suolelį šildęs D.Sirvydis sušalti nespėjo – kėlinio pradžioje pataiko trečią savo tritaškį (53:78).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marekas Blaževičius ir Simas Galdikas

Po trijų kėlinių: „Neptūnas“ – „Rytas“ 53:75 (10:22, 25:25, 18:28)

29 min. Atrodo, kažkur tai matėme. Po minutės pertraukėlės sugrįžęs „Rytas“ vėl suranda savo atsaką (49:71).

28 min. KMT finalo ketverto šeimininkai nebeturi ko prarasti – spurtas 5:0 ir vėl staigi D.Adomaičio reakcija į tai (49:67).

27 min. Nors ekipas skiria jau 20 taškų, aistrų rungtynėse tikrai netrūksta. D.Gailius išreiškė nepasitenkinimą E.Bendžiaus pražanga ir žaidėjai įsivėlė į nedidelį žodžių konfliktą. Krepšininkams buvo skirtos techninės pražangos.

Įdomu tai, kaip po šio incidento susiklosto tolimesni epizodai. E.Bendžius kitoje atakoje šaltakraujiškai smeigia tritaškį, o D.Gailius, prisėdęs ant atsarginių suolelio, iš nevilties tėškia vandens buteliuką ant žemės. Tai puikiai iliustruoja rungtynių nuotaiką (44:67).

25 min. Wow! Neabejotinai gražiausias rungtynių epizodas, kuomet F.Cruzas kabina kamuolį E.Bendžiui, o šis pagaudamas jį ore krauna į krepšį. Netrukus vilniečių snaiperis dar prideda ir tritaškį – 62:44.

24 min. „Rytas“ ir vėl gesina varžovų išpuolį – jie priekyje 57:44.

Rungtynėse – pauzė. Marekas Blaževičius prakerta Simo Galdiko antakį ir užsidirba nesportinę pražangą. Tačiau „Neptūnas“ tuo nepasinaudoja.

23 min. Rungtynės persitransformuoja į tritaškių konkursą. Kėlinio pradžioje visi taškai renkami tolimais metimais, kurių abi komandos bendrai sudėjus pataiko penkis.

22 min. „Švyturio“ arena ošia po antro „Neptūno“ taiklaus tritaškio iš eilės. Visgi situaciją stabilizuoja T.Holloway, taip pat pataikydamas iš toli (41:50).

21 min. „Neptūnui“ svarbu gerai pradėti antrą mačo dalį – tą ir daro Žygimantas Janavičius, pataikydamas tritaškį (38:47).

Po dviejų kėlinių: „Neptūnas“ – „Rytas“ 35:47 (10:22, 25:25)

20 min. Stabdykite jį! Dar vienas aštrus T.Holloway reidas, dar viena išprovokuota pražanga, dar du taiklūs baudų metimai ir grąžinta 13 taškų persvara.

Netrukus T.Sedekerskis pataiko tritaškį, tačiau kėlinį metimu iš po krepšio užbaigia D.Sirvydis.

19 min. Tenka pasikartoti. Vadovėlinis vilniečių žaidimas „du prieš du“, kurio metu naudojamasi Simo Galdiko lėtumu. Tiesa, E.Kairio baudos metimas neliečia lanko, o kitoje aikštės pusėje tritaškį pataiko O.Olisevičius (32:43).

18 min. Abi komandos kenčia nuo išnaudoto komandinių pražangų limito, tačiau mini dvikovą prie baudų metimo linijos laimi šeimininkai – 29:39.

17 min. Du užtikrinti Osvaldo Olisevičiaus metimai iš vidutinio nuotolio neramina D.Adomaitį – „Ryto“ strategas iš karto prašo pasitarimo (27:38).

16 min. Deivydas Sirvydis dvi atakas iš eilės plėšo „Švyturio“ arenos tinklelį tolimomis bombomis. Ekipas skiria rekordinis skirtumas (23:38).

14 min. Į kiekvieną šeimininkų išpuolį kol kas atsakymą suranda ir svečiai iš sostinės. Ž.Janavičiui nepavyko „praslysti“ pro teisėjų akis su pražanga prieš T.Holloway – įžaidėjas baudžiamas nesportine nuobauda (19:32).

13 min. D.Gailiaus septynių taškų be atsako atkarpą nutraukia T.Holloway (17:26).

12 min. Komandinis žaidimas nesiklijuoja – klaipėdiečiai gelbėjasi žaidimu pavieniui, kuomet tritaškį per rankas įskraidina Deividas Gailius, paskui pridėdamas ir metimą atšokus (15:24). Pirmoji D.Adomaičio minutės pertraukėlė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pako Cruzas

Po pirmojo kėlinio: „Neptūnas“ – „Rytas“ 10:22

10 min. Vienas pagrindinių „Ryto“ ginklų – žaidimas „du prieš du“ – kol kas veikia puikiai. Po pirmojo ketvirčio ekipas skiria jau 12 taškų.

9 min. Jaunatviškas entuziazmas šįsyk M.Jogėlai kiša koją. Perėmęs kamuolį tauragiškis greitajame puolime įlipa į medį ir į gynybą grįžta nieko nepešęs.

8 min. Į aikštelę sugrįžęs M.Blaževičius sulaukia saldainiuko iš T.Holloway, tačiau gynyboje taisykles pažeidžia antrąjį kartą ir vėl sėdasi ant suolo – 10:18.

7 min. Ketvirtfinalyje puolime sprogęs T.Holloway apsukų nemažina ir pusfinalyje. Du taškai su M.Jogėlos pražanga – 8:14.

5 min. Poziciniame puolime S.Galdikas gauna bloką nuo Eimanto Bendžiaus, tačiau šeimininkus atgaivina Mato Jogėlos tritaškis – 5:9.

4 min. Drąsus Terrello Holloway sprendimas greitoje atakoje šveisti tritaškį, tačiau nugalėtojai neteisiami. „Rytas“ priekyje 9:2 – Klaipėdoje pirmoji minutės pertraukėlė.

3 min. Sostinės krepšininkams pirmuosius keturis taškus pelnė F.Cruzas. Netrukus Simas Galdikas praranda dar vieną kamuolį, o greitoje atakoje savo privalumus išnaudoja Arnas Butkevičius (2:6).

Panašu, kad virusą pasigavęs Marekas Blaževičius nėra pajėgus rungtyniauti. Dainius Adomaitis savo jaunąjį vidurio puolėją pakeičia po vienos minutės.

1 min. Tradiciškai pirmųjų šeimininkų taškų pakilus iš savo vietų laukiantys „Neptūno“ aistruoliai vos po 20 sekundžių gali pailsinti savo kojas – S.Galdikas pelno dvitaškį (2:0).

„Neptūno“ startinis penketas: Žygimantas Janavičius, Tadas Sedekerskis, Osvaldas Olisevičius, Simas Galdikas, Deividas Gailius.

„Ryto“ startinis penketas: Terrell Holloway, Francisco Cruzas, Marekas Blaževičius, Cameron Bairstow, Arnas Butkevičius.